Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nem hallanak hívás közben,...

Nem hallanak hívás közben, csak ha kihangositom a készüléket?

Figyelt kérdés
Nokia G60-ról lenne szó. Gyári próbálkozás már megvolt. és semmi, szerviz lesz ez? K#rva szánalmas mert 4 hónapos a telefon és nem volt olcsó. Mit lehet tenni vele?

2023. márc. 8. 20:17
 1/4 Mr. V. ***** válasza:
35%

A kihangosításnál is ugyanazt a mikrofont használja, így HW (mikrofon) hibára nem gyanakodnék. Az vagy egy bug a FW-ban, vagy valami beállítás.

Próbáltad más programmal is? (Viber, Skype) nem kihangosítva, vagy egy sima hangrögzítővel, hogy azon programok rendesen kezelik a mikrofont?

Érdemes több dolgot is kipróbálni, hogy kizárhasd a gondokat.


Valószínűleg a sima beszédnél más az erősítése, mint kihangosításnál és ez a beállítás szállhatott el, vagy hibás, de ennyi leírásból csak találgatni lehet.

2023. márc. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Telegramot használtam és ott is néma, kizárólag kihangosított módban működött ott is. Ha telefonálás közben (most nem a telegram) kihangosítom beszéd közben akkor hatalmas visszhang hullám indul el rajta, mely egyre jobban torzul.
2023. márc. 8. 21:08
 3/4 A kérdező kommentje:
Közben videót is leteszteltem és a felvett hangot visszatudja adni tökéletesen. Csak a hívásokban van baj. Mikrofon hiba szerintem akkor kizárható(?)
2023. márc. 8. 21:31
 4/4 anonim ***** válasza:
75%

"A kihangosításnál is ugyanazt a mikrofont használja,"

Nem.

A kérdezőnek az alsó mikrofonja hibás, ami az USB port mellett van. Fönt a beszédhangszóró melletti működik, de mivel a két mikrofon együttes működése mellett lenne jó a kihangosítás, így érthető a gerjedés. És az is, hogy amikor az alsó mikrofon kell, miért nincs hang.


Én úgy szoktam tesztelni a mikrofonokat, hogy felvételt indítok, hangosan mondom hogy egy-két-há, ekkor az alsót ütögetem, majd négy-öt-hat közben a felsőt. Egy 5 másodperces felvétel megmutatja hogy mi a helyzet.


[link]

2023. márc. 9. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!