Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért nem ismer fel a Face ID?

Miért nem ismer fel a Face ID?

Figyelt kérdés

Persze tudom, hogy ne legyek napszemüvegbe, meg maszkba egyszerre, nem ez a gond, hanem néha szimplán nem enged be Face ID-val, és be kell írni a jelszót. Ha nem teszem meg, szimplán nem tudok belépni, ott a lakat, és a számok, hogy beírjam a kódot. Miután beírtam a jelszót, tökéletesen működik.


Rendszert nem figyeltem még meg, hogy milyen időközönként jön elő, elfogadtam, hogy néha ezt csinálja.


Ezt tapasztalja mindenki, vagy csak engem tisztel meg ezzel rendszeresen?



2023. márc. 11. 01:28
 1/9 A kérdező kommentje:
És javítom, a "fő kérdést". Nem "nem ismer fel", hanem szerintem kikapcsolja magát addig, míg be nem írom a jelszót. Onnantól kezdve meg már ahogy mondtam, jó lesz egy jó ideig.
2023. márc. 11. 01:29
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

néha rákérdez , mert dokan elfelejtik a jelszót, ha hetek múlva kellene ,

volt itt aki egy éjszaka alatt elfelejtette a belépő jelszót

:)

2023. márc. 11. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
24%

Teljesen jól működik. Bizonyos idő illetve feloldás szám után bekéri a jelkódot.

Azt is kell számolni amikor a zsebedben feléled a kijelző és a FaceID meg megpróbál felismerni de persze nem sikerül neki. Aztán amikor előveszed a telefont már a jelkódot kéri.


Maszk és napszemüveg... Na pont az ilyenek miatt írják rá a mikrosütőkre hogy macskát ne száríts benne :D

Felteszel mindent is az arcodra és csodálkozol hogy az ARCFELISMERŐ nem ismer fel. Vegyél fel egy hokiálarcot, arra meg tegyél még egy locsolókannát is és pereld be az Applet hogy nem ismer fel ez a szh..r!!!!

2023. márc. 11. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nagyon belemélyedtél a napszemüveg + maszkba, de szerintem félreértettük egymást😂


Kössz a válaszokat

2023. márc. 11. 07:52
 5/9 anonim ***** válasza:
10%
A3-as fehér papírból vágjál ki egy akkora korongot, mint a fejed, és rajzoljá rá két szemet és egy szájat, majd az egészet egy gumi pánttal a fejedre erősíted. Így kell a FaceID-t betanítani. Csak annyit kell tenned, hogy minden esetben felveszed ezt papír fejecskét amikor telefonozni akarsz.
2023. márc. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy valóban ilyen ostoba vagy, vagy csak tetteted, de vicces, azt meg kell hagyni xD
2023. márc. 11. 09:42
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

Így működik. A biztonságod érdekében bekéri bizonyos esetekben a jelkódot. Szokd meg.

Ha 2 napig nem oldod fel a telefont, akkor már csak jelkóddal lehet.

Ha 5x egymás után sikertelen volt a FaceID-vel való feloldás. Ez a maszk és a napszemüveg miatt simán lehetséges, vagy a zsebedben feléled az izzadságtól, párától a kijelző. (kapcsold ki a koppintássalt ha ez zavar) Az 5 nagyon hamar megvan.

Ha 5-6 napja nem írtad be a jelkódodat és a FaceID-vel sem oldottad fel a telefont 4 órája, akkor is fogja kérni.

Ha 5x megnyomod az oldalsó gombot akkor is kikapcsolja a FaceID-t és jelkódot kér.

meg van még csomó ilyen helyzet amikor a FaceID kikapcsol és kód kell. Ez a te biztonságodat szolgálja. Jól írta 3-as, nem kell ezen fennakadnai, inkább örülj neki. A jelkód az alap, a FaceID és a TouchID csak egy kényelmi megoldás.

2023. márc. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Na jó, tisztázzuk: "Persze tudom, hogy ne legyek napszemüvegbe, meg maszkba egyszerre"


Tehát nem vagyok napszemüvegbe, meg maszkba, nem ez a gond. Leírtam, hogy nem ez a gond, és nyílván ha eltakarod az egész fejed nem fog működni, egyértelmű.

2023. márc. 11. 11:01
 9/9 anonim ***** válasza:
24%
ne legyek egyszerre, nade külön?
2023. márc. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!