Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Garanciális javítással az...

Garanciális javítással az emaghoz vagy a márkaszervizhez forduljak?

Figyelt kérdés
Emagtól rendeltem. Most fordul először elő, hogy hibás a terméket vettem. Sajnos csak pár hónap után jött elő. Ilyenkor mi a teendő? Pénzt gondolom nem fizetik vissza? Cserélik? Ingyen javítják garancia alatt? Személyesen betudom vinni vagy postázni kell és a pkg-t is nekem kell fizetni? (Nem az Emag forgalmazza, hanem az egyik külföldi partnerük.) Mire számítsak?

2023. márc. 14. 14:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Márkaszervizbe küldöm egyenesen.
2023. márc. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A garancia egy pongyola fogalom. Jótállás és szavatosság van (a kettő között az a különbség, hogy az előző esetben a forgalmazónak/gyártónak kell bizonyítania, ha "nem megfelelő használattól" hibásodott meg a jótállásra bevitt termék, az utóbbi esetben meg a vásárlónak kell - független szakértővel - bizonyítania, hogy a termék hibája már az átvételkor jelen volt). A hibás teljesítés való felelősség ezen két formája egymással párhuzamosan fut.


"Sajnos csak pár hónap után jött elő. "

Akkor mind a kettőre - jótállásra és szavatosságra - jogosult vagy.


"Ilyenkor mi a teendő?"

Első körben a forgalmazót kell felkeresned ezzel (hisz ők a törvényileg - lásd: 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet [ [link] ] illetve 2013. évi V. törvény [ [link] ] XXIV. Fejezet - kötelezettek).


Itt:

[link]

írnak ennek a módjáról.


"Nem az Emag forgalmazza, hanem az egyik külföldi partnerük."

Akkor a külföldi partner az érintett a témában.


"Ingyen javítják garancia alatt?"

Ingyen.

2023. márc. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!