Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért lassult be nagyon a...

Miért lassult be nagyon a telefonom Xiaomi Redmi 9A?

Figyelt kérdés
Kb. 2 éve vettem újonnan. Eleinte semmi baja nem volt, egész gyorsan működött,a z utóbbi időben viszont az egyre több rendszer frissítés után irtóra belassult. 30GB belső tárhelye van a telefonnak, amiből még 9Gb szabad, így nem gondolnám, hogy tárhely gond lenne. Lehetséges, hogy valami kártevő vagy kémszoftver van rajta azért lassú?

2023. márc. 21. 12:33
 1/5 Zzzoli ***** válasza:

A tárhely csak olyan szinten gond, hogy a telefon alsó kategóriás mivolta miatt lassú tárolóval és a processzoron belüli lassú tárhelykezeléssel van megáldva.

Eztán jön az egész rendszer, aminek a lelke a CPU, na az is harmat gyenge.

A frissítésekkel az egész rendszer felépítése bonyolultabb szerteágazóbb lesz, nem is beszélve a grafikus felület kinézetéről, menüanimálásokról, alátelepített alkalmazásokról.

Elfogyasztják ennek az egyébként is gyenge hardverrel szerelt telefon erőforrásait.

Nyilván ha még van valami folyamatos CPU és grafikus terhelést jelentő szoftver, az csak rátesz egy lapáttal.

2023. márc. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
#1 Egy újra formatálás segítene rajta esetleg? az a baj, hogy nem igazán értek az ilyesmihez sajnos. régebbi rendszert úgy tudom nem is enged fel a telefon, mert van rajta valami downgrade védelem. Ezt gondolom meg kellene kerülni valahogyan.
2023. márc. 22. 11:25
 3/5 Zzzoli ***** válasza:

Egy alaphelyzetbe állítás, majd csak a szükséges appok felrakása valamelyest segíthet.

A rendszer ettől nem áll vissza a régi verzióra, ezt jól tudod.

2023. márc. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
#3 Igen, azt tudom, de azt meglehetne oldani, hogy egy régebbi verzió rendszer szoftvert telepítsek rá? Mert a régebbiekkel gyorsabban működött szerintem.
2023. márc. 23. 14:11
 5/5 Zzzoli ***** válasza:

Persze azt is meglehet oldani.

Google: android downgrade

2023. márc. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!