Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Samsungról iPhonera váltás?

Samsungról iPhonera váltás?

Figyelt kérdés

A mostani Samsung galaxy A71-em szeretném jövőre egy iPhone 12-re cserélni, de ebben még nem vagyok biztos, mert sajnos sok ellenérvem is van.

1. Karácsonyra kaptam egy Samsung okosórát, aminek a funkcióit iPhoneon nem tudnám kihasználni.

2. Van egy Samsung tabletem, ami össze van kapcsolva a telefonommal.

3. Soha nem volt még iPhoneom, nem tudom mennyire tudnék átszokni az androiodos rendszerről az IOS-re.


Az órámat talán el tudnám ajándékozni anyukámnak, de nagyon sajnálnám, hiszen jövőre csak 1 éves lesz, és nagyon szeretem.


Gondolkodtam abban is, hogy lehet inkább vennék majd egy S22-t vagy egy Zflip 4-et, (bár az utóbbit megfogtam élőben, és nekem eléggé keskeny, ami nem igazán tetszik) de nem tudom, eléggé döntésképtelen vagyok. Nagyon szeretnék egy iPhonet, azonban nem tudom így mennyire érné meg.



2023. márc. 30. 15:35
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Kinek mi. Nekem már volt Galaxy és Iphone is, volt már Galaxy Tab és Apple Ipad is. Mindkettő jó, de a Samsung jobban tetszett. A következő telefonom egy S23 lesz, viszont tabletből maradok az almás cégnél, mert abban nem csalódtam még soha. Mivel ("csak") egy A71-ed van, ezért nagy váltás lenne egy Iphone 12 (bár a 13 jobb), de vehetsz akár egy Galaxy S21-et vagy S22-t is, és akkor nem lesznek kompatibilitási problémáid. Egyébként én az S23-at ajánlanám, mert az sok év után jobban sikerült az Apple aktuális telefonjánál(a 14-nél) (szerintem!), de gondolom nem szeretnél ennyi pénzt költeni. Mindegy, gondold át.
2023. márc. 31. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
5-ös: hivatalos viszonteladónál érdemes venni(pl. emag, euronics, media markt).
2023. márc. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
12-es, ott vettem. :) Én elfogadom, hogy másnak az Iphone az etalon, a két év alatt valójában egyszer sem fagyott le, nem kellett újraindítani meg könyörögni neki, hogy legyen szíves működni, gördülékenyen használható volt hideg időben is, nem mellesleg gyönyörű maga a készülék, de nekem az nem fér bele ebben az árkategóriában, hogy egy-két leesést leszámítva semmi mechanikai hatás nem éri a készüléket, az is úgy, hogy tokban volt tartva végig, és halott a hátlapi kamerája. Ezen kívül én pl hiányoltam belőle néhány olyan funkciót, amit már megszoktam az androidnál, pl a messengeres chatfejeket, tehát apróságokról beszélünk, de mégis. Ami még egy kicsit meglepett, az a lightning csatlakozó "eldugulása" és a készülék tölthetetlensége emiatt, amikor először szembesültem vele, engem meglepett, ez egy átlag felhasználó szemszögéből tervezési hiba. A nevetségesen rövid ideig bíró akkumulátort meg sem említem, de úgy tudom azóta azon fejlesztettek. Nekem személy szerint okozott néha problémát, hogy egy hosszú nap során nem mindig lehetett számítani arra, ogy töltés nélkül kibírja. Annyit még hozzátennék, hogy nem vagyok tech guru, nem értek a processzoros és egyéb technikai különbségekhez, nem is érdekelnek, én egy egyszerű felhasználóként tudok a telefonról nyilatkozni. Lehet lepontozni most is, hogy szar ájfonokat veszek meg mittomén, de ez is egy tapasztalat, ez is egy vélemény, amire a kérdező kíváncsi volt. A nagy technikai okoskodásokat meghagyom a hozzáértőknek.
2023. márc. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

#13.Azért egy iPhone 14 Max Pro szerintem egész korrekt üzemidőt hoz.

A többi persze szubjektív, vannak hülyeséget. Leginkább a nem létező fájlkezelés ami nagyon zavaró androidosként, de ez legyen a legnagyobb probléma.

.

2023. márc. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
13-as: Pontosan milyen iPhone-od van? Mert óriási különbségek vannak az üzemidőben, pl. egy 5C(már nincs meg, mert őskövületnek számít, de volt ilyenem) sokkal tovább bírja egy töltéssel, mint mondjuk egy 2016-os SE. Emojik és memojik vannak iPhone-on is, ha erre gondolsz. A lighting csatlakozó időnként tényleg hajlamos "eldugulni", de ez otthon is könnyen orvosolható egy fogpiszkálóval. A kamerának nem szabadna 2 év alatt tönkre mennie, ezért gondoltam, hogy valami himihumi webshopban vetted, de akkor ebben tévedtem. Az androidos készülékekben erősebb processzor és több memória van, de nem lehet összehasonlítani az Apple készülékekkel, mert azok valamiért kevésbé erőforrásigényesek a szoftver(ek?) miatt. Nem pontozlak le. Az androidosok vs. iPhone tulajok között kb. akkora ellentét van, mint régen a ladások és a skodások között volt. Mindkét oprendszerű telefonoknak megvannak az előnyeik és a hátrányaik a másikhoz viszonyítva, így egyéni preferencia kérdése, hogy kinek melyik tetszik jobban.
2023. márc. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
még messze a jövő év, addig bármi megtörténhet
2023. márc. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
15-ös, egy 2021-ben vásárolt SE 2-ről van szó. Nem az emojikra gondoltam, hanem a chatfejekre, fogalmam sincs, andoridban léteznek e még, de nekem a váltásnál iszonyatosan hiányzott, hogy nem tudtam a messenger beszélgetést megnyitni miközben másik appot használtam. A két tábor megléte nyilvánvaló, én azt nem értem miért esnek itt egyesek egymásnak, mire fel van egyeseknek felsőbbrendűség érzése csak mert bizonyos készüléket birtokolnak. Egyik se tökéletes, vagy én nem fogtam még ki olyan készüléket amire száz százalékban egy szavam se lehetett.
2023. márc. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

iPhone SE2 egyik legrosszabb üzemidővel rendelkező telefon a piacon, ezt én is tapasztalom(ráadásul az akkumulátor is öregszik).

Tipikusan olyan telefon aminél gyakorlatilag bármelyik jobb az adott árkategóriában(klasszisokkal) kivéve ha fontos a kis fizikai méret.

2023. márc. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
15-ös vagyok. Jelenleg nekem is SE2 van. A vásárlás előtt tisztában voltam a rövid üzemidővel, de mivel nekem a legfontosabb tényező az volt, hogy egy kézzel is tudjam kezelni, továbbá a napi képernyőidőm negyed óra körül mozog, ezért nekem ez volt a legjobb választás. Mindhárom SE (2016, 2020, 2022) üzemideje alacsony. Gondolom azért, mert egy drágább iPhone processzora dolgozik bennük, de a kis méret miatt kisebb kapacitású akksi fér el bennük. Az ellentétet én sem értem. Nem azért van iPhone-om, mert az "hú de menő", hanem mert amikor okostelefonra váltottam, akkor az androidosok között nem találtam olyat, ami kis méretű és nem valami gagyi márka, aztán megszoktam az IOS oprendszert.
2023. márc. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!