Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mit tudok kezdeni egy vízkáros...

Mit tudok kezdeni egy vízkárosult telefonnal? Szervíz? Xiaomi redmi note 10

Figyelt kérdés

Szóval az történt, hogy a telefon belepottyant sós vízbe egy nyaralás során. Elvittük ott helyben azonnal egy olasz szervízbe, de az alatt az egy hét alatt amíg ott voltunk hiába próbáltak új akkumulátort és új töltésvezérlőt ezekkel nem indult el a telefon, ezért visszaadták. Nem kértek érte egy forintot sem.

Itt van most nálam a telefon, a redmi note 10 ára jelenleg kb 85 ezer forint. Ez nem is egy drága telefon, de nem is annyira olcsó, hogy csak úgy kidobnám.

Szerintem alaplapot kell benne cserélni és azzal talán működni fog, úgy láttam mivel a víz után működött pár percig, hogy a kijelző nem károsodott. Nagyon kevés víz jutott bele amit azonnal ki is fújtam, de sajnos az alaplapot sikerült eláztatnia. Az akkumulátor bekötőkábelén is volt oxidáció.


A lényeg:

írtam egy xiaomi szervíznek, de 10 ezer forint a bevizsgálási díj és azt írták alaplap szintű hibával nem foglalkoznak.


Én úgy állok hozzá, hogy ez azért nem egy új iphone csak egy középkategóriás kínai. Fizetek a javításért de kizárólag akkor, ha életre tudják kelteni a telefont. Ha a telefon ugyanúgy rossz én nem akarok még többet ráfizetni.


Mit csináljak?

Örülnék ha megoldódna ez a dolog, közben én vettem egy új telefont ez meg családtag kapná meg ha működik. Mit lehetne kezdeni vele? 85 az ára 40-nél többet nem költenék a javításra. Esetleg van olyan hogy kínába elpostázom és ott megcsinálják nekem? Gondolom álmodozzak.


2023. márc. 30. 22:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
40ert van alaplap hozzá, de még elég sokminden tönkre mehetett. Érdemes kísérletezni vele ?
2023. márc. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A sós víz sokkal nagyobb kárt okoz, mint a csapvíz.
2023. márc. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ahhoz túl drága volt, hogy csak úgy kidobjam. Nem tudom mi legyen vele így. Jó lenne ha lenne felelős szervíz ahova be lehet küldeni, megnézik díjmentesen és ha javítják csak azt kell kifizetni.
2023. márc. 30. 23:51
 4/14 anonim ***** válasza:
Az tényleg jo lenne. De ilyen nincs hiszen úgy javitato hogy egyenként cserélnek mindent. Ha kész akkor tudják mit kellett cserelni és ez esetben döntod el hogy kell e a munka vagy mindent állítsanak vissza és keressenek minden alkatrészre vevőt. Nem véletlen hogy alaplappal nem foglalkoznak, te beleallhatsz a dologba de szerviznek nem éri meg
2023. márc. 31. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A gond az, hogy azt kell megérteni, hogy teljesen mindegy mennyibe kerül valami ha aránytalanul drága a javítás/hibakeresés. Ez, hogy "Fizetek a javításért de kizárólag akkor, ha életre tudják kelteni a telefont. Ha a telefon ugyanúgy rossz én nem akarok még többet ráfizetni." teljeséggel értelmezhetetlen. Be kell vizsgáltatnod egy lehetőleg szakértővel aminek díja van. Azzal mínuszban vagy akármi van, mert senki nem dolgozik ingyen. A vizsgálat után meg tudják mondani, hogy hol a hiba és mennyibe kerül a javítás aztán eldöntheted, hogy neked megéri-e mondjuk a készülék árának felét (plusz munkadíj) rákölteni megint (most tegyünk úgy hogy pontos a diagnózis és valami más nem fog betojni egy fél év múlva).
2023. márc. 31. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Oké, de ha valóban van normális szervíz és nem azt csinálják amit az olasz szervíz, hogy kínából rendelt 20 forintos utángyártott alkatrészeket odapróbálgatnak, hanem tényleg HIVATALOS szervíz a telefon gyártója, annak megvannak a megfelelő tesztalkatrészei és műszerei, hogy megnézzék akár egy óra alatt, hogy mi működik a telefonban és mi nem + erre vannak szoftveres tesztek is, meg a panelokon is különböző be és kimenetek a diagnosztikára.

kínából rendelt alaplapot én is bele tudok próbálni nem egy nagy ügy, szétszedtem már a telefont amikor a vízbe pottyant hogy azonnal megszárítsam... csak mi van ha az alaplappal sem működik? erre kéne az úgynevezett nagybetűs "SZERVÍZ" ahol diagnosztikát végeznek hogy mi a kínja baja ennyi.

2023. márc. 31. 11:28
 7/14 A kérdező kommentje:
5: én ezt értem, de mi van akkor ha a szervíz bevizsgálja a telefont és utána azt mondják, hogy nem tudják megjavítani, nem TUDJÁK, nem AKARJÁK, teljesen mindegy. és ezért én fizettem 10 ezer forintot.
2023. márc. 31. 11:29
 8/14 anonim ***** válasza:

"csak mi van ha az alaplappal sem működik?"


Akkor búcsút veszel tőle, ÉS kifiozeted a vizsgálatok díját. Vergődhetsz, de ez így működik.

2023. márc. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Na hat pont ez az hogy 1 órát dolgoznak vele. Ezt kell kifizetni
2023. márc. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#7 Ezt próbálom magyarázni. Nem telefon, de van némi szervízes tapasztalatom. Sok vevő nem akarja megérteni, hogy a vizsgálat is a munka része és nem vagyunk se távgyógyítók, se jósok látatlanba. A vizsgálathoz szükség van szakértelemre, tapasztalatra, eszközökre és időre amit jó esetben hosszú évek vagy évtizedek alatt halmozott fel az illető. Ezt kell megfizetni, nem konkrétan az X órás szöszmötölést vele. Ez nem azt jelenti, hogy Te nem tudod megcsinálni feltétlenül az adott hibát, de ha belefutsz valamibe amit egy tapasztalt szakember tud akkor ott leszel a megrendelt alaplappal ami valamiért nem működik majd (jó esetben egyéb kár nem keletkezett) és akkor már azzal is mínuszban vagy.


Szakemberek között hatalmas különbség van és az élet minden területére igaz, hogy jó szakembert nehéz találni (akik pedig ennek megfelelően is áraznak) még akár hivatalos szervízben is. Érdeklődj megfelelő fórumokon hátha ajánlanak valakit. Ha mindenhol kb ennyi akkor az jelent valamit. Ha pedig nem akarod ezt kifizetni akkor nem tudsz mit tenni mint szerencsét próbálni aminek eredményeképpen mindenképpen tapasztalattal fogsz gazdagodni. Hogy milyennel azt majd meglátod.

2023. márc. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!