Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Normális ha magasabb akkumulát...

Normális ha magasabb akkumulátorkapacitása az Iphonomnak a gyári értéknél?

Figyelt kérdés

Már több mint 3 éve vásároltam magamnak egy IPhone 11 Pro Max-et.A telefont én aktiváltam először és bontottam ki.A telefon soha nem volt még szervízben és nem lett benne még Akku cserélve.Szerettem volna tudni,hogy biztosan-e 100% a kapacitása ,mivel folyamatosan azt a számot láttam a beállításokban.Egy ismerősöm telepített egy programot mellyel meg tudtam nézni az akku állapotát.A telefon akkumulátorkapacitása gyári adatok szerint 3943mAh és a mostani kapacitása az 509. Ciklus után 4140mAh. Ez normális?

Köszönöm a válaszokat előre is!



2023. ápr. 4. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=w6--6z4ZcNk

ezt érdemes megnézni

Az a 4140 mAh nem a jelenelegi kapacitást jelelnti, hanem a max mAh-t amennyivel feltöltötte az akkut a telefon.

Mivel nem lehet két teljesen egyforma akkut legyártani, ezért teljesen normális egy ekkora eltérés.

A valós kapacitása az akkudnak 3 év és 500 ciklus után 3000mAh környékén lehet.

2023. ápr. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én még mindig erősnek érzem,egy napot kibír könnyen.

Érdemes lenne már cserélni?

Linkelek egy képet: [link]

2023. ápr. 4. 21:12
 3/4 Szervizmérnök úr ***** válasza:

"Az a 4140 mAh nem a jelenelegi kapacitást jelelnti, hanem a max mAh-t amennyivel feltöltötte az akkut a telefon."


Lesz egy kis félreértés szerintem, az akkut mindig a kivehető Ah-érték minősíti, nem a betöltött Ah, ami a veszteségek miatt mindig több. Amikor ezt látod:


Nominal Charge Capacity (NCC)

Maximum Full Charge Capacity (Max FCC)


Ebben a kontextusban a "charge" töltésmennyiségre utal, nem az akku feltöltési folyamatára. Például 1 Ah töltést (töltésmennyiséget) lehet betenni, vagy lehet kivenni is. Hogy érthetőbb legyen:


[link]


De jelen esetben a kivehető töltésről van szó, hiszen az számít a gyakorlatban. A kérdező által linkelt fotón 3943 mAh a tervezett vagy elvárt kapacitás.

A gyártó ezt úgy tudja megvalósítani reklamációk nélkül, hogy ennél nagyobb a tényleges indulókapacitás. A szórások miatt valaki 102 %-os akkut kap kézhez, valaki 105 %-ost, de a telefon nem mutat többet 100 %-nál, ezért eltelhet egy idő, míg tényleg beesik 100 alá.

Ha a gyártó szerint 25 ciklus után eshet nagyjából 1 %-ot, 500 ciklusnál 20 %-ot kellene esni.

Ezzel szemben a kérdezőnél még mindig 105 %-ot teljesít az akku, ami életszerűtlen, hacsak új korában nem kapott véletlenül 125 %-os akkut, ami szintén nem túl életszerű, de kitudja, valami itt nem stimmel akkor.

2023. ápr. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Érdemes lenne már cserélni?"


mit akarsz cserélni?

azt írtad jó az aksi.

2023. ápr. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!