Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A Telekomtól megéri drága...

A Telekomtól megéri drága telefont venni részletre?

Figyelt kérdés

Az iPhone 14 Pro-t néztem, előre nem kellene semmit fizetni.


Igazaból ha nagyon akarnám meg tudnám venni egyösszegben is, de részletre sokkal jobb lenne most.


25 körül lenne / hó

Szerintetek megéri ennyiért?



2023. ápr. 11. 23:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
42%
Nem. Vagy van pénzed vagy nincs. Úgy is drágábban jössz ki ha fel szorzod. Én csak is egy összegben vennem.
2023. ápr. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%
Attol fugg mennyit keresel egy honapban, ha nem szamit 25 ezer akkor persze, megeri. De ha sokallod, akkor lehet nem a legjobb dontes.
2023. ápr. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
64%
Mi értelme a kérdésnek? Azt várod idegen emberek döntsék el helyetted, hogy mire van éppen pénzed? Áruhitelt a legtöbb normális webáruházban bármire kapsz.
2023. ápr. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%
igy igaz, mi ertelme a kerdesnek?
2023. ápr. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
59%
Megéri? Először azt tisztázzuk hogy melyik az a tulajdonsága a kiszemelt készüléknek, ami miatt egy ilyen csúcskategóriás telefont szeretnél venni. Mire van szükséged? Például ha csak közösségi médiára, egy kis játékra meg 1-2 fotóra használnád, akkor nem éri meg. Mert ugye minek vesz az ember Ferrarit, ha nyugdíjas módon vezet? Ha viszont nagy rendszerigényű, komplex szoftvereket szeretnél futtatni és aktívan fotózol és videózol, ezen felül kihasználod az extra featurekat, mint például a vezeték nélküli töltés vagy hasonlók, akkor megérheti. Minden relatív.
2023. ápr. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
52%

Szerintem nem. Vagy valamire van pénzem vagy nincs,de akkor nem veszem részletre. Megvettem én is így egyszer egy telefont de meg is bántam. Míg letelik az az idő mig fizeted addig a telefon sem ér annyit,lesz utána szebb/jobb is.

Ha van rá elég pénzed és megengedheted magadnak akkor vedd meg,de fölösleges részletre kivenni szerintem.

2023. ápr. 11. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 NTBS ***** válasza:
45%
Nem. Minek a drága telefon, ha nincs rá szükség?
2023. ápr. 12. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
63%

Nézd, ezt neked kell eldöntened hogy megéri-e vagy sem.


Ki tudod használni az adott készülék funkcióit maximálisan, van-e rá ténylegesen szükséged vagy csak haverok előtt akarsz villogni?

2023. ápr. 12. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
38%

Gondolj bele. Most megveszed ezt, havonta fizetsz 25 ezret. Mire végzel a fizetéssel lett egy 506 ezres telód, ami akkor már bőven nem fog annyit érni. Ha magadnak rakod el ugyanezt az összeget 2 évig addigra meg ugyanezért az összegért lehet egy jobbat tudsz venni. Ha meg nem (mert mondjuk nem találsz olyat, ami tetszik) akkor még mindig megveheted ezt a telefont csak fele annyi áron, mint most.

Nekem egy telefon se ér meg fél milliót, nálam a plafon az a 100.000 amit kiadok érte. Így én nem venném meg. De nyilván nem dönthetek helyetted, ha neked belefér hajrá.

2023. ápr. 12. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
56%

Itt a legjobb, normális válasz, fentiekkel ellentétben:


Ha ígyis-úgyis megveszed, akkor olyan szempontból megérheti, hogy egyszerre kevesebbet kell kiadnod. Tudvalevő, hogy ilyen akciókkor nem jön ki drágábbra a teló, a telekom így szokta részletre adni. Max 5ezerrel? Vagy annyi se. Ha mást nem, a telekomnál szokott lenni előtörlesztési lehetőség, tehát max kifizeted 2 részletben, ha televagy, tehát első fizetésnél többet fizetsz, a felét, még másodiknál is, és közben volt pénzed mindkét hónapban, több. Vagy harmadolod, vagy ahogy akarod. Rosszul nem jöhetsz ki, ha egyben is ki tudnád fizetni. Persze ehhez az kell, amit írtam, hogy ne olysn akció legyen, aminek a végén sokat ráfizetsz a részlet miatt, de Telekomnál ilyet még nem láttam. Én egy 460 ezres tvt vettem ugyanígy, most tartok a 16. Részletnél a 22ből, és simán betolhatnék most is 200ezret, de minek, elvan az a havi 20al. Egyben is megvehettem volna gyujtogetessel, de mindegy hogy tavalyelőtt novemberben vettem vagy idén, ígyis úgyis 15 evig ki fog szolgalni, ami merhetetlen ido abban, hogy legalabb mar 2 eve hasznalom. Telonal persze csak 3-4 (max 6) evrol beszelunk, ezert nem m1, de ha mar most is megtudnad venni egyben, akkor vegyed, aztan majd x ev mulva ugyanugy lecserelheted, nem kell addig rosszabbal szenvedj. Innentol mindegy hogy 0%THM/reszletre vagy egyben veszed, csak annyival jossz ki jobban reszlettel, hogy lesz kereted mellette boven.

Felettem levok se menjenek gazdalkodas-menedzsmentre xd...

Szivesen :)

2023. ápr. 12. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!