Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Fényerőszint szinte állandóan...

Fényerőszint szinte állandóan 10 százalék alatti, jó vagy rossz ez a szemnek? (Okostelefon)

Figyelt kérdés

Vita a családban..

Apám kb max fényerőn tolja, nekem az vakítja a szemem.

Én legtöbbet 5-9 százalékon, csak a szabadban napfényben és ha fontos nézegetnivalóm van, akkor állítom világosabbra. Erre apám azt mondja, én rontom a szemem, mert így sokat erőlködik....


Vajon mi lehet az igazság?



2023. ápr. 14. 08:45
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Automatikusra kell tenni, az mindig szinten tartja
2023. ápr. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Így, ebben a formában egyikőtöknek sincs igaza, mind a kettő káros. Két véglet, és egyik sem jó.


Egy fizikában, számítástechnikában, optikában és grafikában professzionális szinten jártas ismerősöm szerint az a legoptimálisabb a szemnek, ha a kijelző fényereje minél inkább a környezet világosságával azonos tartományhoz igazodik.


Tehát verőfényes napsütésben azzal teszel jót ha felemeled a fényerőt 90% körülire, nem pedig sötéten tartod, késő este pedig, a szoba sötétjében leveheted 0-ra is. Hajnalban 20%-ra, délben 65-re, este felé 28-ra...


Ez mind—mind csak példa, a léptékek nagyságrendjét szemléltetve. A lényeg az, hogy a képernyő világossága minél inkább igazodjon a környezetéhez.


A hidegebb, kékes árnyalatok helyett pedig melegebb, sárgás tónusú árnyalatok a kedvezőbbek.


Én ezt a szakmai tanulmányaim során megjegyeztem, diákéveim óta követem, és szemem mint a sasé. A romlása minimális, és ritkán fárad, pedig elég hosszú időt kényszerülök gép előtt tölteni.

2023. ápr. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:

"Így, ebben a formában egyikőtöknek sincs igaza, mind a kettő káros."


De ha neki beltérben, az adott típusnál 5-9 % az optimális / kellemes, akkor az nem káros véglet.

Akkor lenne problémás, ha tényleg túl sötétként érzékelné, ami már nehezen kivehető.

2023. ápr. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is nagyon alacsonyan van, a magasabb nekem is vakítja a szemem.
2023. ápr. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem erőlteted a szemed a gyenge fényerő miatt, akkor nincs azzal a fényerővel baj.

Ha erőlködik a szemed, fáj, hunyorogsz, fáj a fejed, kiszárad a szemed, nehezen olvasod el a szöveget rajta, stb, akkor túl gyenbe a fényerő. Képeket, videót nem tudom hogy lehet ennyire alacsony fényerőn nézni... sok részlet elveszik emiatt.

Az is érdekes lenne ha elmondanád milyen telefonokról van szó. Ugyanis a 9%-ot nem tudjuk hova kötni. Egy mozdony reflektorának 9%-áról beszélünk, vagy egy gyertya fényének 9%-ról??

2023. ápr. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon eltérnek különböző telefonok fényerőszintjei talán???


MIndenesetre Alcatel, igazából a leggagyibb, legolcsóbb...


Nem erőlködöm ha nézem, ha erőlködni kell (szabadban napfényben), akkor fényesebbre állítom....)

Nekem pont az az erőlködés, amikor nagyon vakít, és védekezésül hunyorgok, hogy akkor hátha nem vakít úgy.... Ezt nem tudom mások hogy bírják hosszú távon....

2023. ápr. 17. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!