Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha Samsung telefonom van,...

Ha Samsung telefonom van, okoz bármi problémát, hogy iPad-et akarok venni?

Figyelt kérdés
Jövőre kezdem az egyetemet, és úgy gondoltam, hogy a jegyzetelés miatt beruháznék egy iPad-re. Viszont androidos (samsung) telefonom van, így nem tudom, hogy a két készülék mennyire kompatibilis egymással, vagy okoz-e valamilyen nehézséget majd. Még sosem volt Apple készülékem, így laikus vagyok a témában.

2023. ápr. 15. 15:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Hogy értve kompatibilis?
2023. ápr. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
soha nem fog a kettő együtt kommunikálni de ha egyszer átakarsz valamit küldeni az egyikről a másikra nem fogod tudni simán átküldeni, kell hozzá valami 3. fél alkalmazása
2023. ápr. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
25%

Jajj 2-es te mekkora egy őstulok vagy. És még fel is pontozzáktok...

Kérdező nyugodj meg minden működni fog iPadon is ami a droidos telódon. Az összes google app megvan iPadra is. Jegyzetek, kontaktok, mail, drive, dokumentomok, képek, minden. Amit a droidos telódról a google fiókba szinkronizálsz azt eléred az iPadon, tudod nézni, szerkeszteni, bármit.

De ezen kivül rengeteg crossplatform megoldás létezik még jegyzetelésre, például az Evernote.

2023. ápr. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
19%
Nem okoz problémát.
2023. ápr. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Szirty ***** válasza:
73%

Az Apple eszközök messzeföldön híresek arról hogy kompatibilisek más gyártók eszközeivel...

Az Apple lételeme a kompatibilitás! :)

2023. ápr. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%

#3 Sok sikert bármi lokálisat átküldeni AirDroppal Android-ra. Vagy Nearby Share-el iOS-re. ;)

Az Apple még az RCS-t sem hajlandó belerakni iOS-be.

2023. ápr. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
45%

És ettől megáll a világ és végig kell pirosozni mindenkit?

Mindig túlkompenzáljátok ezt az Apple gyűlöletet...

A kérdés nem arról szólt, hogy utáljátok-e az Applet, hanem hogy lehet-e élni samsung telóval és ipaddal?

Lehet!

Nem kell hozzá semmiféle varázslatos samsung csodafegyver, csak egy google fiók. Az meg amúgyis van a samu teló miatt.

A csoda kütyük a samsung telóban működnek windoson is? Igen? Nem? Hm?

2023. ápr. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
38%

Nem, valószínűleg nem okozna semmi égbekiáltó problémát, mivel úgyis (gondolom én) mindent felhőbe fogsz írni, mondjuk egy Google dokumentumba (vagy hogy hívják), az meg mindkét eszközön megtekinthető és szerkeszthető lesz.


Viszont praktikus okokból szeretnélek lebeszélni erről. Minden gólya azt hiszi, hogy majd milyen jó lesz laptopon vagy tableten jegyzetelni, aztán 2-3 hét szenvedés után szépen beballag az egyetemre egy füzettel meg tollal. Nem tudom milyen szakra mész, de mit fogsz csinálni, ha a tanár felír egy egyenletet? Elkezded bevarázsolgatni? Vagy ha készít egy ábrát? Annál is nekiállsz tökölni?

Én azt javasolnám, hogy inkább az első pár hétben próbálj meg papíron jegyzetelni, vagy laptopon, ha van ilyen eszközöd. Aztán utána meglátod, hogy kell-e neked egy tablet.

A másik problémám ezzel a dologgal, hogy elképesztően drága buli lesz. Veszel egy tabletet, oké az még nem égbekiáltóan drága. Na de amikor bepakolod mellé a kosárba a tollat és a billentyűzetet, akkor a legolcsóbb jelenleg is gyártott Apple tablet, 64 giga háttértárral és mobilnet lehetőség nélkül is 250 ezer lesz a hivatalos shopból. Szerintem kicsit túl nagy befektetés ez azért, hogy jegyzetelgess. :)

2023. ápr. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#8

Vagy jegyzetelésre kitatált appba írja a jegyzeteket és ugyan úgy tud a ceruzával képleteket vagy ábrákat rajzolni a képernyőre, mint a füzetbe.


Nekem is Samsungom vagy és IPadem. Nekem nem okoz gondot, hogy más a kettő, bár nem is várok el tőlük túl nagy kommunikációt. Fájlokat tudjanak átküldeni egymásnak ezt meg a google drive-al meg lehet oldani.

Te mit szeretnél, miben legyenek kompatibilisek?


Viszont hogy jobb vagy rosszabb vele jegyzetelni mint egy füzetbe, azt nem tudom megmondani, kinek mi.

Van hogy ábrákat könnyebb is vele rajzolni, könnyebb javítani, át is méretezheted az egész jegyzetet, sőt a tanár által kivetített diákra is írhatsz ha előre feltölti a tanár. De akkor se olyan mint papírra írni. És én még hátránynak mondanám hogyha feletted van a lámpa a teremben az azért tud tükröződni a képernyőn ami azért zavaró lehet.

2023. ápr. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Orvosira megyek (remélhetőleg), szóval nem komoly technikai dolgokra használnám. Én is tudom, hogy nagy befektetés, de nagyon sokan (egyetemisták) ajánlották, és szeretném megkönnyíteni a tanulást amennyire lehet.
2023. ápr. 16. 11:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!