Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A nagyobb teljesítményű...

A nagyobb teljesítményű mobiltöltõ elõbb nyírja ki az akkumulátort?

Figyelt kérdés
A szaküzletben kérdeztem és nem tudtak erre válaszolni. Egyesek szerint igen, mások szerint nem. Ezért kérem a ti véleményeteket. A telefonom 45W-os töltést támogat és eddig egy régi 15W-os töltõvel töltöttem.

2023. ápr. 16. 12:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Nem fog hamarabb tönkremenni az akkumulátor, mert nem a töltő szabályozza a töltést, hanem a telefon. Csak annyi vesz fel, amennyire szüksége van.
2023. ápr. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%

Nem nyírja ki. Ezt nem tudom hogy honnan vetted.

A telefonban van a töltésvezérlő. Ha úgy ítéli meg, és alkalmas töltő van csatlakoztatva megfelelő kábellel, képes az akku számára megfelelő töltési módot biztosítani.

2023. ápr. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

A lassabb töltés kínéletesebb az akku számára.

Szóval ha a telefon tudna is 30W-al tölteni, de te csak egy sima mezei 0.5A USB portba dugod, akkor 2.5W-al fogja tölteni.

Kevésbé is melegszik.

2023. ápr. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%

A Li-Po akkuk máshogy működnek mint a Li-Ion.

Ha a telefonhoz gyárilag adtak ilyen töltőt, (nevesebb gyártó) akkor eléggé valószínű hogy nem lesz tőle semmi baja. A lassabb töltővel lassabban tölt a gyorsabbal gyorsabban, az meg hogy mennyire kínai az akku az a gyártón múlik. Telefonok körében jelenleg (tudtommal) az Xiaomi készíti a legtartósabb akkumulátorokat, melyet használ a realme és az oppo is, ugyanez a Huawei telefonokkal.

2023. ápr. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

#4: maradjunk annyiban, ha minden nap telenyomod 10%-ról gyorstöltővel, jó eséllyel úgy is kibír 2 évet.

De gyorsabban csökken a kapacitása.

Én estére sima 2.5W töltőre dugom (4-5 óra töltési idő), ha valamiért azt elfelejtem, vagy bármi miatt napközben is rá kell töltenem, akkor megy a gyorstöltő. Az kb. fél óra alatt feltolja 0-rol 100%-ra.

2023. ápr. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Az előző telefonom 3,5 évesen úgy adtam el, hogy az első naptól kezdve minden este gyorstöltésre tettem. Az akku jó kondiban volt ennek ellenére, azért tudtam jó áron eladni. A mostanit lassan 2 éve ugyanezzel a módszerrel töltöm a saját gyorstöltőjével, és kiváló állapotnak örvend.

A QC3 algoritmusát nem a fogyatékosok klubja szabadalmaztatta.

2023. ápr. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérdésedre a válasz: szerintem nem.
2023. ápr. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

"A Li-Po akkuk máshogy működnek mint a Li-Ion."


Minden Li-Po akku Li-ion elven működik, de nem minden Li-ion akku Li-Po konstrukció.

Nem véletlenül szokták Li-ionnak is nevezni mindkettőt, külföldi oldalakon stb.

Tehát a kémia azonos.

Töltési karakterisztika azonos.


"A szaküzletben kérdeztem és nem tudtak erre válaszolni."

Az elég szomorú, itt is állandó visszatérő kérdés, múltkor még egy szupermarketben sorban állva, a hátam mögül is ezt kellett hallgatni, ahogy két munkaruhás srác hülyeségeket beszélt.

Mert az új telefon "töltője" biztosan kiégetné a régi telefon akkuját, ebben azután jól ki is egyeztek.

Egyébként én is csökkentett töltőáramot használok, amitől alig melegszik az akku, illetve a telefon.

De ezt megoldom a dugasztápjáról is, hogy csak 1 A áramot vesz fel a telefon, 2 A helyett.

Régebbi telefonomnál 1 A volt alapból, azt pedig 0,5 A-re csökkentettem egy kis trükkel. Ennek módját említettem is múltkor, amire pofátlanul leminősítettek, úgyhogy nem erőltetem a tudás átadását.

2023. ápr. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
#8 Nem mondanád el, engem érdekelne
2023. ápr. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Most a nagyobb teljesítményű töltések azonosítási módjairól nem beszélve, csak a legegyszerűbbről van szó, amikor az USB-kábel adatvonalait a dugasztáp csatlakozója rövidre zárja.

A telefon ebből felismeri, hogy nem PC-portra csatlakozik, azaz lehet nagyobb árammal terhelni. Ha a rövidzárat megszakítom, a telefon kisebb töltőáramra kapcsol. Ehhez nem kell gányolni semmit, ha fogok egy ilyen USB-tesztert, beiktatom a dugasztáp és a kábel közé:

[link]

Csak előbb a tesztert szétkapom és ahol az adatvonalakat átvezeti, megszakítom. Így a telefon nem érzékeli a rövidzárat.

Vannak persze olyan töltőkábelek, ahol az USB-C dugóban van kiképezve a rövidzár, az nem jó, ilyenkor rendes adatkábelt használok.

2023. ápr. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!