Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Előreutalásos csalás áldozata...

Egyember16 kérdése:

Előreutalásos csalás áldozata lettem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy Jófogáson hirdetett telefonra előreutaltam több, mint 70 000 Ft-ot. (tudom, nagy hülyeség volt, nem kell a válaszokban kioktatni)

Azóta természetesen nem lehet elérni az eladót, letiltott, több hete nem érkezett meg a termék. A rendőrségen feljelentést mindenképpen teszek.

Ezen kívül milyen hatóságoknál érdemes feljelenteni az eladót? Ennek mi a menete?



2023. ápr. 19. 20:42
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztató szavakat és tanácsokat #10! :)
2023. ápr. 20. 14:25
 12/28 anonim ***** válasza:
82%

Valamilyen nyoma tényleg legyen az egésznek, ahogyan előttem is mondták, hátha valamit sikerül kihozni belőle.


Máskor meg inkább Hardveraprón rendelj, ott engem egyszer sem vágtak át, pedig rendeltem mindenféle terméket, komplett gépet, laptopot, videokártyát stb., egy 30-50 pozitív értékelése legyen az illetőnek azért, aztán rendben lesz, FB Marketplace/Jófogás stb. oldalakat meg kerüld el a francba, valószínűleg kisebb lesz a kínálat HA-n, de megbízható és elég remek az oldal, ha odafigyelsz minimálisan

2023. ápr. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
88%

És honnan tudod, hogy a csalónak a valódi neve van meg, a saját bankszámlaszáma, stb. adatai.


Simán használhat kamu nevet, egy haverjának a bankszámlájával, aki odaadja neki a pénzt.

2023. ápr. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
A bankszámlához az ő neve van hozzákötve.
2023. ápr. 20. 17:21
 15/28 A kérdező kommentje:
Tudtommal a banknál nem lehet csakúgy bármilyen név alatt fiókot létrehozni.
2023. ápr. 20. 18:04
 16/28 anonim ***** válasza:

15

Ez így van, de igazából nem értem, hogy valaki a saját nevére, saját irataival nyitott bankszámlára utaltatja a csalással szerzett pénzt. vagy csak nagyon hülye.

2023. ápr. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

#14 és #15:


"egy haverjának a bankszámlájával, aki odaadja neki a pénzt."

2023. ápr. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim válasza:
100%

Utalásnál a számlaszám a lényeg.

Ha helyesen írom be a számlaszámot, akkor átmegy az összeg, mindegy hogy milyen nevet írok be hozzá. Rendőrségnek viszont a bank köteles kiadni hogy egy adott számlaszám ténylegesen kinek a nevén van.

Az a legjobb ha az illető külföldön él, de még van neki egy idehaza aktív számlaszáma. Ilyen esetben a rendőrség színte tehetetlen.

2023. ápr. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Sajnos elvileg Németországban él az illető...
2023. ápr. 21. 16:32
 20/28 anonim válasza:
Hát akkor ebben az esetben a magyar rendőrség akkor veszi csak fel a német rendőrséggel a kapcsolatot, ha több embert is átvágott idehaza vagy adócsalást követett el, de még akkor sem 100%. Szerintem így felejtős a dolog
2023. ápr. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!