Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Előreutalásos csalás áldozata...

Egyember16 kérdése:

Előreutalásos csalás áldozata lettem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy Jófogáson hirdetett telefonra előreutaltam több, mint 70 000 Ft-ot. (tudom, nagy hülyeség volt, nem kell a válaszokban kioktatni)

Azóta természetesen nem lehet elérni az eladót, letiltott, több hete nem érkezett meg a termék. A rendőrségen feljelentést mindenképpen teszek.

Ezen kívül milyen hatóságoknál érdemes feljelenteni az eladót? Ennek mi a menete?



2023. ápr. 19. 20:42
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
:(
2023. ápr. 21. 21:56
 22/28 A kérdező kommentje:
És ha a németországi rendőrségnek is feljelenteném emailen keresztül?
2023. ápr. 21. 22:00
 23/28 anonim válasza:
100%
Az nem annyira egyszerű. Sok információ és bizonyíték kell nekik, lehetőleg németre fordítva. Legalább azt kellene tudnod hogy melyik tartományban lakik vagy hogy tényleg az e a valódi neve amit veled közölt. Ilyenkor a jó német nyelvtudás és kettős állampolgárság előnyt jelent
2023. ápr. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

"Ilyenkor a jó német nyelvtudás és kettős állampolgárság előnyt jelent"

A német ügyvéd mellett.

2023. ápr. 23. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 Morzsi007 ***** válasza:
100%

Csak egy jó tanács. Hogy elutaltad az összeget az egy dolog. Viszont telefont ne vegyünk már látatlanban idegentől, főleg használtat.

Nem értem minek vártál eddig. A banknak jeleztem volna a kis malőrt. Bár ők nem tudjak visszautalni neked az összeget, de jelezhetik a tettes felé és a rendőrségre is elmentem volna.

2023. ápr. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Ne vedd "kioktatásnak", de nem nézted meg az értékeléseit? Ha meg nem volt neki egy sem, vagy csak néhány, miért vásároltál tőle? Hardveraprón több száz értékelésű eladók vannak, ott vásárolhatsz bátran, magam is sok mindent vettem már ott. Sajnos nem sok esélyed van a pénzed visszaszerzésére, főleg ha még ráadásul külföldön is él. Gondolom jól megél a szélhámoskodásból.
2023. ápr. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
A Jófogással felvetted a kapcsolatot? A Vaterának van egy vevővédelmi programja, ami kimondottan ilyen helyzetekben segít. Nem tudom, hogy a Jófogáson is van-e ilyen.
2023. ápr. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

"Nem tudom, hogy a Jófogáson is van-e ilyen."

A jófogásnak figyelmeztető felugró ablaka van, hogy semmiképp se utalj előre. Aki mégis megteszi, az saját felelősségre teszi. Tehát a bank ezért nem fog asszisztálni a user hülyeségéhez. Meg lett mondva hogy ne utaljon. Utalt? Így járt.

[link]

2023. máj. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!