Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mennyi napot ment el bekapcsol...

Mennyi napot ment el bekapcsolt telefonod maximum 1 töltéssel legtöbbet?

Figyelt kérdés
Most csak 2g hálózaton egy Motorola 4000mah-s akkuval fog menni nálam, éjjelre kikapcsol magától, reggel be, kiváncsi vagyok, mennyi napot megy, hívást várok erre a számra néha, kell erre egy telefon.
2023. ápr. 23. 10:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem csak a telefonon múlik, a hálózaton, fedettségen és a geolokáción is.

Elméletben az is előfordulhat hogy ugyanez a készülék 5 méterrel arrébb eltérő teljesítményt nyújt.

2023. ápr. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Szirty ***** válasza:
78%

"...hívást várok erre a számra néha, kell erre egy telefon."


Nos alapvetően egy telefon épp erre való...

2023. ápr. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Szirty ***** válasza:
78%

"Ez nem csak a telefonon múlik"


Nem bizony! A legnagyobb mértékben azon múlik hogyan használják.

2023. ápr. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"Nem bizony! A legnagyobb mértékben azon múlik hogyan használják."

Én ezt arra értettem, hogy ha nem használják, egyáltalán nem, csak le van téve az asztal sarkára és mondjuk minden másnap töltik mint nagyanyám. Szóval akkor is lehet két azonos készülék üzemideje közt jelentős eltérés.

2023. ápr. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Szirty ***** válasza:

"Én ezt arra értettem, hogy ha nem használják, egyáltalán"


Igazad van, így az is számít.

Azonban az sem mindegy hogy a használója bekapcsolva hagyta-e a WiFit, Bluetooth funkcióit, GPS vevőt, mobil adatforgalmat.

Szerintem sokkal inkább számít mint az hogy hol van földrajzilag a készülék.


Nyilván ha kicsi a térerő, akkor a készülék nagyobb teljesítménnyel ad. Azonban ha az említett dolgok ki vannak kapcsolva akkor ezt igen ritkán és rövid ideig teszi, így jelentéktelen mértékben befolyásolja az üzemidőt.

2023. ápr. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Szirty ***** válasza:

Ja és hiába van magára hagyva, de az sem mindegy mennyi erőforrásigényes háttérfolyamatok futnak rajta.

Ez mind-mind a használat rovására írható még ha nem is nyúlnak a készülékhez...

2023. ápr. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nyilván azért írtam a 2g-s hálózatot, mert 0 adatforgalomra van állítva, nem vacakolnék evvel, ha lenne háttérfolyamat is, ami jelentősebb energiát szív.

A lefedettség meg van olyan jó már az országban, hogy kb semmit nem számít, hova rakod a telefont.


"Nos alapvetően egy telefon épp erre való..."


Meg egy mai telefon még másik 683492375923759237859327-féle más dologra is...

2023. ápr. 23. 13:10
 8/12 A kérdező kommentje:
....mondjuk nem is azt kérdeztem, mennyit fog menni ez a telefon, ilyen feltételekkel.....de mindegy akkor, úgy látszik, nem csak az én szemem rossz már.
2023. ápr. 23. 13:12
 9/12 Szirty ***** válasza:

Ez nem szerepelt a kérdésedben. Csak neked nyilvánvaló mivel nem vacakolnál.


"A lefedettség meg van olyan jó már az országban"


Bár sokat nem számít, de rengeteg hely van épületek belsejében ahol a térerő kicsi az árnyékoltság miatt. A telefon meg ideje nagy részét épületekben tölti.

De ha neked az is nyilvánvaló hogy az udvaron a gesztenyefa legmagasabb ágára szigszalagozott készülék üzemidejére vonatkozik a kérdés, akkor elnézést. Nekem ez nem nyilvánvaló.


"Meg egy mai telefon még másik 683492375923759237859327-féle más dologra is..."


Nem. Sok másra is lehet használni (korlátozottan). A két dolog nem ugyanaz!


"mondjuk nem is azt kérdeztem, mennyit fog menni ez a telefon"


A válasz sem arra vonatkozott, hanem általánosságban a mobiltelefonokra.

2023. ápr. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mennyit ment el? KB. 2 nap
2023. ápr. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!