Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyha akkupakkot akarok...

Hogyha akkupakkot akarok készíteni, akkor az összekapcsolt akkumulátoroknak megegyező Ah és feszültségértékűeknek kell lenniük?

Figyelt kérdés
Esetleg valami másra kell figyelnem? Power Bankot szeretnék csinálni használt elfbar akkumulátorokból, tudom hogy kelleni fog hozzá egy PCM vagy egy BMS is.

2023. ápr. 27. 20:03
 1/2 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Ha csak párhuzamosítani akarod az összeset, az egyszerűbb és válogatni sem kell.

Elf Bar akku nekem is van kettő, 650 és 850 mAh, ezek párhuzamosíthatók. Feszültség ugyanaz, lévén Li-ion kémia.

Néha félreértik, ezért jelezném, hogy a párhuzamos cellákhoz egy közös védelem szükséges.

2023. ápr. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Szirty ***** válasza:

Nem hátrány ha egyformák, de nem csak típusra, kapacitásra, feszültségre, hanem gyártóra és elhasználtsági fokra is.


Ha ilyen kérdés felmerül, akkor szerintem merész vállalkozás.

Li-ion akkuk elég tűzveszélyesek tudnak lenni...

2023. ápr. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!