Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Egy nagyvárosban milyen...

Egy nagyvárosban milyen távolságra találhatók adòtornyok, amelyekre felcsatlakoznak a mobiltelefonok?

Figyelt kérdés
Ha repülőgép üzemmódba kapcsoljuk a telefont, akkor is felcsatlakoznak az adótornyokra?

2023. ápr. 27. 20:13
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Morzsi007, Kérdező: Olvassátok el a cikket ami fentebb linkelve van.

Nem a távolság számít! 7-8 km-re is tud csatlakozni egy jobb mobil. De nem ez a lényeg. Hanem az, hogy egy antennára adott számú telefon - mobilnetes kütyü, táblagép, stb - tud csatlakozni. Éppen ezért sokkal több antenna - torony - kell.

Egy egyszerű példával szemléltetve:

Kis vasútállomáson a világ végén elég egyetlen WC, mert csak a bakter megy néha pössenteni egyet. A Westendben meg minden emeleten több WC is van sok-sok piszoárral meg kagylóval, mert rengeteg emger jár ott és minden wc tele van így is.

Ha csak egy WC lenne a westendben oda tudnál megnni hozzá - értsd csatlakozni tudnál messzebb lévő antennára - de sosem lenne hely.

Nézzetek csak körül az utcaképen Budapest egy-egy forgalmasabb terén. Minden ház tetején ott figyel egy maréknyi antenna.

A metróban szerintetek hogyan van térerő mindenhol? Sűrűn vannak az antennák.

2023. ápr. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Morzsi007 ***** válasza:

10 évvel ezelőtt dolgoztam egy cégnél, ahol szerver szekrényeket csináltak, szereltek össze mobil szolgáltatóknak, Huawei alkatrészekből leginkább. Akkor 1 szekrény kb 5000 hívás fogadásra volt képes egyszerre, mérete, kb, mint egy ajtó. Azóta fejlődött a technológia gondolom.


A belinkelt oldal nem tudom mennyire hiteles, de itt vidéken ahol lakom van egy gyárkémény, tele antennával, ahol semmit nem hoz az oldal, ellenben a házunkkal szemben szerinte van egy GSM, ami nincs vagy csak én nem látom.

2023. ápr. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

#12: Ezért írtam: "hozzávetőlegesen".


"van egy gyárkémény, tele antennával"

Lehet, hogy az nem feltétlenül mobil, hanem valami más - például földfelszíni mikrohullámú adatátvitel.

2023. ápr. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Sajnos nagyon pontatlan és elavult az opencellid térképe.


Itt egy belvárosi példa:

[link]


Ez csak az egyik szolgáltatónak a 4G antennái.

Látható, hogy nagyon közel, van ahol 100 méternél is közelebb vannak egymáshoz.

(A teli körök beltéri állomások)

2023. ápr. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
#14: Az Opencellid egy közösségi projekt, mobiltelefonok adataiból rakják össze a "hozzávetőleges" pozíciókat - ami egy belváros esetén fizikailag elég nehéz pontosan behatárolni a rengeteg reflexiós, interferáló, árnyékoló tényező miatt.
2023. ápr. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
#15: értem. Én egy 10 ezres kisvárosban néztem rá, ahol tudom fejből, hogy hol van a 4-5 adótorony és kb. mindenhová rakott pöttyöt csak oda nem...
2023. ápr. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Egyébként a cellainformációkat a rendőrség is kihasználja.


A körözöttet nyílván úgy fogták el, hogy tudták a telefonszámát, és figyelték merre jár a telefonja. Ez egy távolsági busz, nem városban, hanem lakatlan területen, mégis pontosan tudták, hol van a telefonja, pedig lakotterületen kívűl ritkák a tornyok.


[link]

2023. ápr. 28. 19:24
 18/20 anonim ***** válasza:

"lakatlan területen, mégis pontosan tudták, hol van"

Lakatlan területen megtalátak egy embert. Ehhez elég egy jó szem is :D

2023. ápr. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Buszról.szedték le több ember közűl. Valahonnan tudták, hogy azzal a bizonyos busszal megy.
2023. ápr. 28. 19:44
 20/20 anonim ***** válasza:
Az nem az itteni kérdező, a Levike volt?
2023. ápr. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!