Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Menthető még ez a telefon?

Menthető még ez a telefon?

Figyelt kérdés

Sajnos motor áldozata lett a Huawei telefonom, rommá tört a teteje, meg úgy az egész képernyő tele van repedéssel.

Itt egy kép róla: [link]

Szét van csúszva a kép, így nem tudom feloldani se, illetve a tetején be van folyva. Töltést veszi, de semmilyen vezetéknélküli csatlakozás nem működik, se Wi-Fi, se BT, se SIM. Illetve van egy kis görbület is benne.

Szerintetek meg lehet még menteni, vagy totálkáros?


2023. máj. 1. 22:20
 1/7 A kérdező kommentje:
USB-s adatátvitelt nem tudom engedélyezni, pedig van rajta néhány videó+kép. Wi-Fi-n nem tudom elérni, mert csak akkor van 1-2 csík, ha közvetlen a router mellé teszem. Volt benne memóriakártya, de kettétörött.
2023. máj. 1. 22:22
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Már leírás alapján is totálkár, főleg hogy kép alapján valami ezer éves modell.


"USB-s adatátvitelt nem tudom engedélyezni, pedig van rajta néhány videó+kép. Wi-Fi-n nem tudom elérni, mert csak akkor van 1-2 csík, ha közvetlen a router mellé teszem. Volt benne memóriakártya, de kettétörött."


Erre meg csak azt tudom mondani, amit az összes "miért nem lehet memóriakártyát rakni a mai telefonokba" kérdés alá: mert semmi értelme. Nem memóriakártyával kell bohóckodni, hanem előfizetni havonta egy nagy üveg kóla árából felhő tárhelyre és oda mentegetni a képeket. Most mindened meglenne sértetlenül.

2023. máj. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom, kettétört a memóriakártya benne? Nyilván akkor a telefonnak is annyi, ha ekkora erőhatás érte...
2023. máj. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Volt rajta Huawei Cloudba mentés, de fogalmam sincs, mivel léptem be oda.
2023. máj. 1. 22:33
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Volt rajta Huawei Cloudba mentés, de fogalmam sincs, mivel léptem be oda."


Valószínűleg a Google fiókoddal. Ha most meg az jön, hogy nem tudod, mi volt a Google fiókod, akkor a figyelmedbe ajánlom, hogy keress rá arra a szóra, hogy "jelszó manager" meg esetleg beszéld meg valami fiatalabb vagy hozzáértőbb rokonoddal/barátoddal, hogy egy 20 perc alatt magyarázza már el, hogy hogy lenne érdemes normális felhőtárhelyet használni.

2023. máj. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 NTBS ***** válasza:
Nem.
2023. máj. 2. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Próbáltam belépni egy másik telefonon a Huawei Cloud-ba, de valami olyan jött fel, hogy engedélyezze a hozzáférést egy aktív telefonon.

3: ketté igen, mert gondolom a súly miatt benyomódott az sd kártya feletti lemez, és nem tudtam egyben kivenni.


Voltam egy szerelőnél, azt mondta, hogy kijelző+antenna+ház cserelével lehet helyrehozni, bontott alkatrészből 25 ezer, újakból 35. Ha csak adatmentést akarok akkor az 3 ezer Ft-tól indul attól függően mennyire bonyolult.

Vagy ha valahogy sikerül screen mirror-t elérni, és aktiválni, akkor úgy tudok csinálni biztonsági mentést csinálni egy OTG-s pendrivera, onnan meg menne gépre. Sok próbálkozás után egyszer sikerült feloldani, onnantól ha valahogy elszenvedtetem a beállításokba, akkor már jó vagyok.

Egyébként nem vagyok idős :D, nem tudom ezt miből sikerült következtetni.

2023. máj. 2. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!