Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » NFC - Huawei P8 Lite okostelef...

NFC - Huawei P8 Lite okostelefonok közötti fájlküldés miért nem sikerül? - Nincs hátlapot fedő tok

Figyelt kérdés

2 db Huawei P8 Lite telefonom van. Mind az NFC, mind pedig a Huawei Beam be van kapcsolva mindkét készüléken. Fizikailag összeérintem őket. Minden pozíciót kipróbáltam, így tehát: hátlap-hátlap, hátlap-előlap, előlap-hátlap, előlap-előlap) és mindegyik alkalommal sikertelen volt a fájlküldés. Konkrétan semmi sem jelent meg a fogadó telefonon és a küldő telefon pedig 5-10 mp után automatikusan visszalép.

A küldő telefon repülőgép üzemmódban volt. A fogadó nem volt repülőgép üzemmódban. De tudtommal ez nem befolyásolja a küldést.

Üveg előlap mind a két készüléken van, de ha ez lett volna a probléma, úgy hátlap-hátlap pozícióvan működnie kellett volna, mert ott csak a levegő meg a hátlap meg ami a telefonokban van szerkezet van, amik akadályoznak. Ezen pedig a hullámoknak át Kell hatolniuk.

Esetleg valami programot kell telepíteni?

Először használtnám, tehát nincsen korábbi tapasztalatom és még azt se láttam, hogy akármilyen telefonon hogyan működik, mi történik.


Köszönöm előre is a hasznos válaszokat!



2023. máj. 5. 16:35
 1/5 anonim ***** válasza:
2023. máj. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2023. máj. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Pár éve nekem is ilyen telefonom volt, sosem működött rajta az NFC, pedig több készülékkel is próbáltam, nem csak mobilokkal.
2023. máj. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

NFC nem arra van hogy fájlt küldj.

Kell mellé valamilyen más módszer amin kapcsolódhatnak. Bluetooth, wifi leginkább. Ha ezek nem elérhetőek, akkor a fájlt még képeslapon vagy buborékos fóliába csomagolva küldheted át, de ezek ritkábban működnek.

2023. máj. 6. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Értem 3-as.


4-es. Írtam a Huawei Beam-et, amit NFC bekapcsolása után lehet aktiválni.

A Bluetooth az Bluetooth, ahhoz nem kell NFC-t bekapcsolni.

2023. máj. 6. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!