Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A Samsung S23-nak is oled a...

A Samsung S23-nak is oled a kijelzője mint az iphone-nak?

Figyelt kérdés
2023. máj. 7. 17:25
1 2
 11/20 Morzsi007 ***** válasza:
37%

Én nem kapcsoltam ki. Főleg este jól jön. Neked nincs iphone-od utolsó.

Hogy a képfrissítés kevesebb az nem egyenlő a gyengébb kijelzővel, attól még lehet akár jobb színe. A Pro-k 120Hz-el mennek és akkor mi van? Én meg ismerek olyan Samsung fan-t, aki visszavette a felbontást meg a képfrissítést, hogy tovább birja a Galaxy-ja. Így aztán sok értelme van.

Az iphone-nak mindig is természetesebb színei voltak bármi másnál (fotó, videó készítésnél is), valakinek ez unalmas vagy egyszerűen nem tetszik, mert jobban bejön neki a kicsit túlszaturált, élénkebb megjelenítés ebből azt gondolja, hogy az jobb, ez szubjektív.

2023. máj. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
24%

"Én nem kapcsoltam ki. Főleg este jól jön. Neked nincs iphone-od utolsó."


De van. 6-7 közvetlen kollégámnak is van, egyiknek sincs bekapcsolva a True Tone. Még annak se, aki tényleg nagybetűs Apple fanatikus. Éjszakára nálam be van állítva a night shift és csókolom.


"Hogy a képfrissítés kevesebb az nem egyenlő a gyengébb kijelzővel, attól még lehet akár jobb színe."


Csak példaképp hoztam fel, de attól még igaz amit írtam. Semmivel sem jobbak a színei egy 14-es iPhone-nak, mint egy S23-nak. De ha hozol tényeket, nem csak ilyen anekdotikus beszámolókat, akkor készséggel elhiszem.


"A Pro-k 120Hz-el mennek és akkor mi van?"


Nem is a Pro modellekről beszéltem. Engem személy szerint nem zavar a 60 Hz sem, ezért van sima 13-masom. De egy másodpercig nem gondolnám azt, hogy bármiben jobb a kijelzője, mint az aktuális konkurens flagshipeknél, főleg nem egy Samsungnál.


"Az iphone-nak mindig is természetesebb színei voltak bármi másnál (fotó, videó készítésnél is),"


Igen, fotó és videó készítésnél valóban természetességre törekednek. De ennek mi köze van a kijelző színeihez? Te itt valamit nagyon durván keversz.

2023. máj. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
57%

Lehet akármilyen Iphone, a kijelzés terén sose fognak felérni a Samsunghoz.

Ez nagy erőssége a Samsungnak, legyen bármelyik modelljük.

2023. máj. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Morzsi007 ***** válasza:
27%

Kezdődik az óvoda megint.

Egy szóval nem írtam, hogy jobb az iphone kijelzője, mint a Samsung, csak annyit, hogy természetesebbek a színek, és hogy kinek mi tetszik az szubjektív.

Ezen a szinten mind jó, hogy megnyugodjatok. De, ha ez nem elég, akkor nézd meg a DXO oldalán mennyi pontot kapott az S23/ S23 Ultra meg a 14 Pro/ 14 Pro Max. Leírom ,149 pontot ért el az iphone 14 Pro/Pro Max, 148 pontot meg a Samsung S23/ S23 Ultra.


“Lehet akármilyen Iphone, a kijelzés terén sose fognak felérni a Samsunghoz.

Ez nagy erőssége a Samsungnak, legyen bármelyik modelljük.”


Vagy mégis? Igazából sosem voltak lemaradva. 🙄 De ez már dedó, komolyan.

2023. máj. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Morzsi007 ***** válasza:
46%
Nem keverek semmit. De androidnál volt időszak régebben, mikor a videók, fotók színei nagyon fel voltak tolva, főleg a saját kijelzőn (mobil), aztán Tv-n, PC-n megnézve meg köze nem volt hozzá. Mostanra helyreállt a dolog kb.
2023. máj. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
54%

"Nem keverek semmit. De androidnál volt időszak régebben, mikor a videók, fotók színei nagyon fel voltak tolva, főleg a saját kijelzőn (mobil), aztán Tv-n, PC-n megnézve meg köze nem volt hozzá. Mostanra helyreállt a dolog kb."


De ez még mindig nem a kijelző képességeitől függ. Az ázsiai márkáknál valóban még mindig létező jelenség, hogy szeretik a képeiket a valósnál élénkebb színűre matekozni, de egyrészt ez a legtöbb modellnél kikapcsolható, másrészt az iPhone esetén is van lehetőség ilyen módon fotózni. :)


"Egy szóval nem írtam, hogy jobb az iphone kijelzője, mint a Samsung, csak annyit, hogy természetesebbek a színek, és hogy kinek mi tetszik az szubjektív."


De ezt meg már megbeszéltük, hogy nem a kijelzőtől függ szintén, hanem a True Tone ki vagy bekapcsolásától. Azt meg fel nem fogom még mindig, hogy mitől "természetesebb" a színe, ha be van kapcsolva. Tegyük fel, hogy én mint app fejlesztő, szépen megcsinálom a felületen, hogy a háttér színe fehér legyen. Erre az egyszeri okos benyomja ezt a borzalmat és máris szétcseszi a felületet, mert kap egy sárgás árnyalatot a fehér. Ez mitől természetes vagy jó? A természetben is minden sárgás? :D

2023. máj. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
22%
Avarage iphone hater
2023. máj. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Morzsi007 ***** válasza:
32%

Az.

Nem kell hozzá true tone vagy night shift, volt előtte is élet,🙂 és tudom milyen. Igen, kicsit melegebb volt mindig is az iphone képe, de közelebb áll a valósághoz ezért mondják, hogy természetesebb. Érted?

A kijelző egy dolog. A szoftver dönti el, milyen erősek és milyenek a színek, amit a kedves mérnökök megálmodtak. Ez márkánként vagy akár típusonként változik.

2023. máj. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
65%
En vagyok Elon Musk!
2023. máj. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Morzsi007 ***** válasza:
100%

Ennek örülök👏🏻


Visszakanyarodva a kérdéshez, amitől igen csak elment a beszélgetés. Igen, OLED van mindegyikben. Pont.

2023. máj. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!