Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen jó, ár-érték arányú...

Kedves Vezető kérdése:

Milyen jó, ár-érték arányú power bankot ajánlotok? Károsak?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvastam hogy károsítják az akksit, pl:

[link]


Ma a Media Marktba nézelődtem, és elég nehéz dönteni, van Wager, Trust, Xiaomi, Hama, stb, stb .


A Telefonom gyorstöltős, 5000mAh-s Redmi Note 10s.


Kb 20 perc alatt 30% ról, 100 on van, a gyári töltőjével. Ennél alább nem igazán merítettem még, azért a példa. Az akkukímélő módban meg pl kb 1 óra game=10 egység.


Most készülök túrázni/vadkempingezni/sátrazni egy part mellett, így valami olyan akkubank kellene, aminek a feltöltése, nem 6-10 óra, hanem mondjuk egy Mekiből', stb, viszonylag hamar fel tudnám tölteni, és nem teknőssebességgel tölti a telefont/hangszórót.


A zene, az szólna mindig, fotóznánk, esténként meg megnéznénk egy filmet/nyomnánk pár Pubg-t, stb.


(Nyilván más is hoz akkubankot, Én is szeretnék)


Szóval minél kevesebb idő eltöltése lenne a cél, a telefontöltéssel :)


Meg károsítják ezek az akkut?


Köszi! :)



2023. máj. 8. 18:22
 1/10 A kérdező kommentje:
*Jön 1 JBL hangdoboz is, +azt is szeretném tölteni*
2023. máj. 8. 18:36
 2/10 anonim ***** válasza:
72%

Már az elején tisztázzuk le, hogy a powerbank feltöltése nem fog menni a mekiben egy burger elmajszolása alatt. Legfeljebb úgy, hogy reggel beviszed és nagyon szépen megkéred őket, hogy otthagyhatod-e, aztán este érte mész.

Biztos van olyan powerbank ami befelé is tud gyorstöltést, de én még nem láttam, majd talán linkel valaki. Viszont a matek nem hazudik... egy 5x nagyobb akkumulátort 5x annyi idő feltölteni mint a telefonodar. Ha létezik olyan PB ami ennyire gyors mint a telefonod, az akkor is 2,5 óra alatt töltődik fel.

A cikkben le van írva hogy mikor tehetik tönkre a telefont a powerbankok... ha nem megfelelő a powerbank. Ha jót használsz ami a telefonodhoz való és nem a legallja minőségű, akkor nem lehet baja a telefonnak.

Nem javaslom powerbankról a telefon, hangszóró gyorstöltését, mert ezzel a powerbankot gyilkolod. Sokkal kevesebbet fogsz tudni kivenni belőle ha durván nekiállsz meríteni egy gyorstöltéssel.

2023. máj. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
Na most akkor mennyi eszközt szeretnél tölteni?
2023. máj. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

"A zene, az szólna mindig, fotóznánk, esténként meg megnéznénk egy filmet/nyomnánk pár Pubg-t, stb."


"Szóval minél kevesebb idő eltöltése lenne a cél, a" természettel.

:)

2023. máj. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Az ha szól a zene folyton egy hangszórón, meg fotózunk, az is a természetben van :), vagy a játék is, ha esetleg ahhoz lenne kedvünk, vagy valamikor este egy film megnézéséhez, akármihez, mivel nem a 70s években vagyunk :)



Pont hogy azért kérdeztem hogy normális akkubankot vegyek/vegyünk.


Én az említett telóm viszem, meg egy hangszórót.


Értem, 2 es, igen, valami befelé is gyorstöltős power bankot keresek, hogy ne kelljen valami téglában' ülni/aludni a töltés miatt.


Autós témánál ez a kérdés nem merült volna fel, de ez nem autós lesz. :)


Értem, köszönöm a tanácsokat!


A Redmi ami volt meg pont nem volt jó a Note 10s hez, legalábbis amik fel voltak sorolva az alapján.

2023. máj. 8. 19:11
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

Igazad van 4-es!

„A zene, az szólna mindig, fotóznánk, esténként meg megnéznénk egy filmet/nyomnánk pár Pubg-t, stb.”

Akkor minek mész kempingezni, ezt otthon is tudod csinálni. Nem tudsz meglenni néhány napig telefon, „zene” (amit te zenének nevezel, az legfeljebb egy ritmikus zaj), meg filmnézés nélkül? Ilyen ember minek megy a természetbe, csak megzavarja a természet rendjét, csendjét.

„Most készülök túrázni/vadkempingezni/sátrazni egy part mellett, így valami olyan akkubank kellene…”

E mondat helyesen így hangozna:

Most készülök túrázni, vad kempingezni, sátrazni egy part mellett, így ott nem lesz szükségem sem telefonra, sem powerbankra, mert nem akarok zenét hallgatni, filmet nézni, ezért nem is tudom minek írtam ki ezt a kérdést.

2023. máj. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
57%

"Az ha szól a zene folyton egy hangszórón, meg fotózunk, az is a természetben van"

Sok helyen kint van a tábla/felirat - pont az ilyen emberek miatt - hogy tilos zajongani a természetben.

Ha hupákolni akartok, akkor olyan helyen tegyétek ahol nem zavartok senki mást és az állatokat sem! Csörömpölni nem kell elmenni a természetbe, ki kell venni egy nyaralót és mehet a bolondéria. Ott van konnektor is, nem kell powerbank.

2023. máj. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
nezz szet banggoodon sokkal jobb arert kapsz ilyeneket mint barmelyik magyar boltba
2023. máj. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

A power bankban van egy step up DC-konverter, ami az akku feszültségét 5 V-ra emeli. A step up konverterek biztonságosabbnak számítanak, mint a step down, vagyis feszültségcsökkentő áramkörök, mert utóbbiban a kapcsoló MOSFET zárlata túlfeszültséget okoz, míg a step up leállása csak leállítja a konverziót (mintha csak megállna a biciklipumpa), illetve a belső akkura nézve okozhat zárlatot, de arra van beépítve védőalkatrész.

Még ennél is súlyosabb a cikk állítása, miszerint a power bank túltölthetné az akkut, hiszen a töltésszabályzó a telefonban van, tehát ez nagy marhaság.

Amit ajánlani lehet, a kímélő töltés, kímélő árammal, amikor az alkatrészeket, illetve akkut nem izzítja az ember ész nélkül.

Ha ez nem betartható, akkor lehet idegeskedni, az is egy lehetőség.

2023. máj. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok hasznos tanácsot a kérdés témájában! :)

:)

**

Az életvezetési útmutatásokat meg szerintem beszéljétek meg, és adjátok ki valami Édesvíz/hasonló kiadóknál. ;)


Elhiszem sokaknak az a kikapcs ha öltönybe, kimennek valami erdőbe, tisztelegni egy vaddisznónak, vagy egy mókusnak, hallgatni a madarakat, megpuszilni kullancs-pajtiékat, de tudtommal az ember is a természet része, és szerintem egy piás horgászcsapat , vagy a bálna, delfinvadászok S.T.B. több kárt okoznak mint mi.

A hordozható hangszórókat meg ilyesmiket pont azért találták ki, hogy hordozzák őket, mondjuk egy jó kis partra. :)


De, ha jól esik, beszélgessetek tovább, "igazad van" :D, hasonlók!

:)


Vagy nézzetek szét mondjuk itt , hogy hogy is van ez a természet, állatszeretet..:

[link]


Ajánlom a Facebook oldalukat is.

2023. máj. 8. 21:10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!