Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A telefonom wifi interfészének...

A telefonom wifi interfészének chip gyártója ki lehet?

Figyelt kérdés

A52s 5G eszközöm WLAN MAC-jének első 3 tagja: C6:3B:4B

Nem találok rá semmit, de hátha másnak szerencséje lesz a gyártó beazonosításában.



2023. máj. 23. 03:24
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Samsung
2023. máj. 23. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A Samsung által használt Wifi chipeket a Qualcomm gyártja. Legyen az az A52S készülék, vagy valami más Samsung termék.

Ezt bizonyítja a Wifi driver, amely megtalálható a /system/vendor/etc/wifi/wlan/WCNSS_qcom_cfg elérési úton. Természetesen megtekinteni meg lehet egy total commanderrel is, azonban a driver beállításainak a módosításához Root jogosultság szükséges a készülék fölött, anélkül nem lehet, és nem véletlenül! Én sem javaslom azt, hogy beleturkálj a Wifi eldugott beállításaiba, mert könnyen lehet, hogy elrontod, és még az a kis korlátozott wifi se lesz elérhető a telefonon.

Ugyanis ismert probléma, és valószínűleg te is azért kérdezed, mert belefutottál, hogy a Samsung rossz Wifi chipeket használ a készülékeiben. Nem tudni miért, valószínűleg ezen akarnak spórolni, vagy fene se tudja. Legalább is a középkategóriában ez így van. Én találkoztam a problémával az A52S5G készülékemen, sima A 52 készüléken, A 41 készüléken, és egy A13 készüléken. Ebből kifolyólag a Samsung korlátozza a wifi használatot a készülékeken. A korlátozásnak köszönhetően a Samsung készülékei, a 2 GHZ-s Wifi kapcsolatok esetén nem mennek fentebb 65 mbps-nél, aminek hála az internet sebessége 40-50 mbps körül mozog. Ez olyankor tudja megnehezíteni a helyzetet, ha kicsit távolabb vagy a wifitől, mert akkor meg már kellemetlenül belassul a net, valamikor még le is dob magáról, és a régi, őskövület Samsung J5 simán megbirkózott a messzebb lévő wifivel. 5 GHZ-n pedig a Wifi maximális sebessége 380 mbps közelről, aminek a tényleges sebessége gondolom olyan 350-360 mbps lenne. Távolról gondolom az is zuhan, de ezt az 5 GHZ általi gyerekbetegségek is elősegítik. Wifi 6 szabvánnyal, 5 GHZ-n pedig a maximális sebesség, amit ki lehet facsarni belőle, az 600 mbps.


A legenda szerint a szoftveres korlát kikapcsolható azzal, hogy átírod a wifi drivert, azonban én szeretnélek erről lebeszélni, mert valószínűleg nem véletlenül van az a korlát rajta. Ha a Samsung úgy gondolja, akkor egy szoftverfrissítéssel majd kikapcsolják nekünk ezt a korlátot. Addig is be kell érni az alternatív megoldásokkal, azzal, ha szerzel egy olyan routert, ami tudja az 5GHZ-t, vagy ami mégjobb, egy kétsávos wifi routert. Ha meg még a wifi 6-ot is tudja, az mégjobb. Ugyanis a 65 mbps az valóban kevés tud lenni pár dologhoz, mert ha töltesz le valamit, közben nézel valamit, és streamelnél is mondjuk instára, vagy bármi ilyesmi, most csak mondtam valamit, akkor az a 65 mbps már nem lesz neki elég. Viszont ez már a 380 mbps-ről, amit közelről az 5 GHZ biztosít, már nem mondható el. a Wifi 6-os 5 GHZ-ről meg már pláne nem. A 380 mbps telefonra több, mint elég, ki se lehet használni gyakorlatilag.

Nyilván ezekhez a sebességekhez szükséges egy elég gyors netkapcsolat is.

2023. máj. 23. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm második!

Hasznosakat írtál. Hozzányúlni nincs szándékomban, pláne root-olni, nem kockáztatom a Knox kiégését..

Szimplán azt tapasztalom, hogy a régi vacak Redmi 7A-m rá tud csatlakozni egy családtagom konyhájából a szomszéd wifijére, míg az A52s már nem képes erre, csak ha beviszem a hálószobába. Még megfontolom egy repeater eszköz használatát, bár a korrektség megkívánja majd egy kliens, és egy AP eszköz egyidejű használatát.....

2023. máj. 24. 02:34
 4/7 A kérdező kommentje:
btw te nem AI-val írattad ezt? nincs 2 GHz-es wifi, 2,4GHz-es van.
2023. máj. 24. 02:44
 5/7 A kérdező kommentje:
Aminek az eléréséi útját írtad, az pedig csak egy konfigurációs fájl lehet, nem maga a driver, mint írtad.
2023. máj. 24. 02:47
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem. A választ én írtam személyesen. A 2,4 GHZ-re gondoltam a 2 GHZ alatt. A konfigurációs fájl, amelyet említettem a hozzászólásomban pedig kapcsolódik a Wifi driveréhez, és tartalmaz minden olyan infót, amelyre szükség van a Wifi működéséhez. Ha eltávolítanád azt a fájlt, akkor egyszerűen a Wlan nem működne a készüléken. Nyilván én sem kezdek neki bootloadert nyitogatni, meg rootolni a készülékemet, mert akkor a Knoxnak búcsút lehet mondani 👋, ami pedig ahhoz fog vezetni, hogy sem a netbankok, és semmi más nem fog működni a készüléken, aminek szüksége van rá. Ebből kifolyólag nem volt alkalmam tesztelni a config fájllal való babrálást, és valószínűleg a jövőben sem lesz. Az én telefonom is A 52S 5G, és ugyan ebben a Wifi-s gyerekbetegségben szenved, sok másik Samsung készülékkel együtt. Utánanéztem rengeteg helyen ennek a dolognak, miután tapasztaltam a hibát, és sajnos normális kereteken belül az a megoldás van, hogy vagy veszel egy erősebb routert, vagy pedig megbarátkozol a helyzettel. Én vettem egy Wifi 6-os, 5 GHZ-s routert, ami kétsávos, tehát lehet működtetni 2 GHZ-n is (Hehe, 2,4 GHZ), ha arra lenne szükség. A router a szobámban van, és az 5 GHZ-s hálózathoz csatlakozva a Wifi maximális sebessége 600 mbps a telefonon, a konyhában pedig 540, vagy néha 480. És ezzel így már az itthoni 500 mbps netet is ki tudom használni.


Nem szoktam mesterséges inteligenciát használni, ugyanis teljesen tisztában vagyok azzal, hogy az az inteligencia még annyira nem nevezhető használhatónak, mert mint azt megtudtam tőle nemrég, Mc Hawer a Halott Pénz együttes megalapítója, és nem mellesleg a Magyar Rap műfalyt is neki köszönhetjük, és harminc valahány évesen meghalt. Ez persze köszönő viszonyban sincs a valósággal, ezért is mondom, hogy élesben a mesterséges inteligencia által adott válaszokat nem lenne szabad alkalmazni, legyen az a Bing robotja, vagy a Chat GPT. Én az általam ismert tényeket írtam le, amiket tapasztaltam a készülékkel kapcsolatban tavaly október óta.

A 2 GHZ-ért pedig elnézést kérek, valószínűleg még nem ittam meg a reggeli kávémat tegnap.

2023. máj. 24. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :-)
2023. máj. 24. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!