Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Olyan telefont szeretnék,...

Olyan telefont szeretnék, aminek a kamerájával jól rá tudok közelíteni távoli dolgokra. A telefonnak ez a képessége hogy van megfogalmazva a leírásban?

Figyelt kérdés

Egy komolyabb látassérülés miatt ameddig ellátok, az nagyon korlátozott. Állatkertben mindig csak mentem pl, de soha egy darab allatot sem láttam. Viszont hogy rá tudok zoomolni dolgokra, az nagyon sok olyan dolgot láthatóvá tett, amiket eddig max csak képen láttam (vadasparki állatok), vagy amit sose láttam (vasutállomason a kijelző pl. - razoomolok amennyire tudok, lefenykepezem, a fenykepet is kinagyitom meg, es ugy mar latom a kiirast). Ilyesmi.

Most egy iphone SE2-m van, de kb biztos vagyok benne, hogy ennel sokkal jobb kameraju telefonok is vannak az en szempontombol.


2023. máj. 29. 18:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
33%

Samsungból legalább 64 MPx-es kamerával 100 ezer alatt egyedül csak az A32 van, de azt nem ajánlom, mert MediaTek processzoros, ami a legrosszabb gyártmány!

Ami talán opció lehet így: A52, A52s, vagy A53, de ezek legolcsóbban is 125 ezer Ft körül kezdődnek! :/

2023. máj. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:

Neked olyan telefonra lenne szükséged, amelyiken a lehető legnagyobb optikai zoom van. Nem vagyok nagyon otthon ebben a témában, de általában a felső kategóriás telefonok rendelkeznek ilyen képességgel. Az optikai zoom úgy viselkedik, mint egy távcső, jó fényviszonyok mellett a kép minőségének romlása nélkül nagyítja meg a távoli tárgyakat. A digitális zoom - ami szinte minden telefonon van - pedig a kép egy részletét mutatja csak, a képminőség viszont jelentősen romlik.

Pl. a samsung csúcstelefonja az S23 ultra 10x-es optikai zoom-al rendelkezik, szoftveres varázslásokkal elvileg 100x-os zoomra képes, de közel 400eFt az ára.

A Samsung három generációval ezelőtti csúcstelefonjának lebutított változatát az S20 FE-t még mindig lehet kapni, 130-140eFt-ért. Ez 3x-os optikai zoom-ot tud.

Ha viszont a fényképezőgépeket nézzük, ott ugyanazért a pénzért sokkal nagyobb optikai zoom-ot kapsz. Gondolom téged leginkább a kompakt gépek érdekelhetnek, mert azok a legkisebbek. 100-150eFt-ért 25-30x-os zoommal rendelkező masinákat kapsz, 200 körül max. 40x-es zoomot lehet venni.

Ha viszont a bridge gépek is szóba jönnek, azok jóval nagyobbak, akár 125x-ös zoom-al rendelkezőt is lehet venni, de annak már nagyon sok 100eft az ára, és jókora masina, van súlya is.

2023. máj. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
85%
11. Ne a magapixelt, hanem az optikai zoom lehetőségét nézd. Az optikai zoomot nagyítóként is lehet használni. Ezt úgy értem hogy nem kell elkészíteni a képet és aztán utólag bele nagyítani, hanem élőben lehet a nagyított képet nézni. Sokkal praktikusabb és a kérdező számára egy optikai zoomos telefon lenne az ideális. Ilyen az S20 Fe, ami használtan már 100K alatt is kapható. S20 Ultrát már 130 ezertől el lehet csípni. Mondjuk inkább 150K-tól vannak.
2023. máj. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok,

Nagyon köszönöm a reszletes és segítőkész válaszaitokat! Android fronton abszolut nem vagyok otthon, ill. telefon kamera -téren sem nagyon. Sok hasznos gondolatot irtatok, ami alapján már abszolut el tudok indulni, köszi mégegyszer!

2023. máj. 30. 19:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!