Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mennyire kompatibilis egy...

Mennyire kompatibilis egy Apple laptop egy Galaxy S22 Ultrával?

Figyelt kérdés
2023. jún. 6. 00:17
 1/7 A kérdező kommentje:
Az az igazság hogy tetszenek az Apple cuccai és lehet hogy vennék egy laptopot de nem tudom hogy mennyire működne együtt a két eszköz. Bocsi ha hülyén fogalmazok.
2023. jún. 6. 00:22
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Milyen értelemben szeretnéd, hogy kompatibilis legyen?

Nyilván egy Apple eszközön is működnek az alkalmazások, mint a Gmail, Office stb, de fordítva ez már annyira nem igaz, mert én személy szerint a böngészők keresztül elérhető icloudot világ életemben utáltam.

Természetesen rá tudod dugni a telefont, tudsz fàjlokat másolni a háttértárra, ha pedig bármilyen alkalmazásnál probléma is lenne, Bootcampel könnyen áthidalható a probléma.


A legjobb természetesen az, ha egy komplett Apple parkja van valakinek, de ez általában nem egyik napról a másikra megy. Sok ismerősöm használ Android/iOs - iOs/Windows termékeket párhuzamosan minden komolyabb gond nélkül.

2023. jún. 6. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2. Köszönöm!
2023. jún. 6. 09:36
 4/7 A kérdező kommentje:
Elérhető a One Drive, illetve a többi microsoft alkalmazás az Apple gépein? Bocsánat, de tényleg nem értek hozzá mert még nem volt Mac-em. Meg úgy összességében milyen a használata egy felsőkategóriás Windows géphez képest? Elég jó áron van a többi hasonló tudású géphez képest, ezért is néztem. Amúgy igen, tényleg az a legjobb ha valakinek minden cucca Apple. Ipadem már, más márkájú tabletem még nem is volt. Iphoneom is már volt, de az nem igazán jött be úgyhogy vettem egy Galaxy-t. Szóval a telefonon kívül kb. az összes Apple kütyü tetszik, csak az úgy gondolom nem a leg szerencsésebb ha van egy teljes almás pakkod, de a telefonod meg Samsung. Őszintén szólva én nagyon megszerettem az új, Galaxy telefonomat és nem szívesem cserélném vissza Apple-re csak ha nagyon muszáj. Lesz mit mérlegelnem, főleg úgy hogy már vettem Galaxy Watchot és Galaxy Budsot és nagyon tetszenek. Miért ilyen nehéz döntenem? Már hetek óta ezen agyalok hogy hogy legyen.
2023. jún. 6. 10:13
 5/7 anonim ***** válasza:

Alapvetően minden ilyen alkalmazás működik Apple számítógépeken is.

Vannak programok, amik kicsit eltérnek a Windowsos verzióktól, pl SketchUp. Ennél több funkciói is hiányzik iOs-n.

Viszont az ilyen Office, Drive, Steam, Epic Store, Gmail stb teljesen ugyanazok, maximum 1-2 kinézetben eltérés van, vagy máshol találsz meg egy gombot. Jó persze a shortcutok teljesen mások.

Illetve vannak játékok, amik nem jelentek meg Mac-re, vagy olyan régebbi 32bites játékok, amiket az új iOs már nem támogat. Amennyiben játék is a cél, érdemes utána nézni, hogy az általad kedvelt játékok nem e esnek ki a körből. (Az online játékokat mint pl WoW, LoL, Overwatch ez nem jellemzően érinti)


Az új chipes Apple gépek elképesztően erősek, de fogalmam sincs, hogy jelenleg melyik típusú Intel vagy AMD processzorral állnak partiban. Amennyiben tenyleg intenzíven használnàd játékra, tervezésre, videóvágásra vagy bármire ilyesmire, érdemes már előre túlméretezett Ramban, merevlemezben gondolkozni, mert ezek cseréje utólagosan már nagyon húzós.


Nekem egy 2019Mid iMac-em van, 8gb rammal, és a 16Gb-os bővítésre kaptam egy 100.000koruli ajánlatot, úgy hogy a régi ramot elveszik. Otthon meg esélytelen a bővítés, nem csak a garanciavesztes miatt.


Meg van mind a két rendszernek az optimális felhasználási területe, érdemes az alapján választanod:

Igaz egy ideje Mac gépre is lehet telepíteni Windowst, mindezt teljesen legálisan, viszont itt szerintem bizonyos szempontból meghal a dolog. Minden okkal van kitalálva, különböző dolgok egymáshoz vannak fejlesztve, optimalizálva így egy ilyen változtatás teljesítmény csökkenést is hoz magával.

2023. jún. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

5. Köszönöm a részletes választ. Nem sokat játszom, én a Cities: Skylines-al és a World of Warshipssel szoktam csak néha játszani. Illetve különféle Paradox címekkel. Ha ezek viszi akkor tökéletes. Nekem a könnyű súly, a kiváló üzemidő és a tartósság a legfontosabb. Ennyi pénzért veri az M1 macbook air az összes laptopot, szóval jó vétel lenne ha hosszútávra tervezek.


Illetve még annyit szeretnék kérdezni hogy ha esetleg visszaváltanék Iphonera, akkor hogyan tudnék jó minőségben fotókat és videókat küldeni a barátaimnak? Ezt nem tudtam megoldani és ezért vettem egy Galaxy-t mert mindenki a Quick share-t használja (ami csak Samsungon működik), én meg csak messengeren tudtam küldözgetni hitvány minőségben. Mert a környéken senkinek sincs Iphoneja. Ha ezt meg tudnám oldani akkor nem lenne akadály hogy visszaváltsak pár éven belül az ökoszisztéma miatt.

2023. jún. 6. 16:48
 7/7 anonim ***** válasza:

A MacBook Air esetében az egyetlen dolog amire figyelni kell, hogy pont a kompaktsága miatt hajlamos a melegedésre. Bár ahhoz rendesen terhelni kell.


Utolsó részre sajnos nem tudok választ adni, ez lehet, hogy a körülményesen megoldható dolgok közé tartozik, mint pl a Airplay

2023. jún. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!