Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Régebbi Nokia 100 típusú...

Régebbi Nokia 100 típusú telefont tudom valahogyan magyarítani?

Figyelt kérdés

Furbify-ről sikerült beszereznem egy teljesen új Nokia 100 típusú telefont, mert édesanyám már csak ezt, vagy hasonló típust képes használni, az új elrontott 105 típusút például már nem. Magyar nyelv nélkül is ugyanott vagyunk, nem tudná használni.


Valaki foglalkozott már ilyennel?

Gondolom szükséges lesz hozzá egy magyar nyelvet is tartalmazó firmware, de ilyen telefonhoz azt beszerezni gondolom legfeljebb egy másik telefonról tudnám csak.


Gondolom TTL - RS232 adatátvitellel lehetne újrafirmware-ezni..



2023. jún. 7. 18:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán értem, hogy egy 2-3 ezer forintos telefonnál mi értelme van magyarítani, mikor szintén 2-3 ezerért már lehet venni tucatszám magyar nyelvű mobilt.
2023. jún. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Szervizmérnök úr ***** válasza:
55%

Én értem, idős embereknek vannak olyan furcsaságaik, amit nem mindenki képes megérteni, főleg demencia és hasonló gondok esetén.

Viszont még így is előfordulhat, hogy megoldod a problémát, de akkor sem fog tetszeni, valami más kifogást fog találni. Például a "régi sokkal jobb volt", ámbár ugyanaz, nem számít.

Ennyi erővel megpróbálhatod átszoktatni egy másik magyar telefonra, arra is ugyanúgy fog panaszkodni, azaz teljesen mindegy. De attól még fogja használni.

Egyébként nem lehet a kettőből egyet csinálni, alaplapcsere, ilyesmi?

2023. jún. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Látom sokan nem értik még az egyesen kívül....

Nem kívánnék ilyen szinten demens szülőt senkinek sem...


Alaplap csere: jó ötlet lehetne, használt telefon esetén is friss külsőt kapna az új háza révén, csak plusz beruházást igényelne, mert kizárólag azonos típusú lenne kompatibilis.

2023. jún. 7. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!