Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Normális hogy ilyen gyorsan...

Normális hogy ilyen gyorsan merül az új iphone 13 minim?

Figyelt kérdés

Pár napja vettem szolgáltatótól a telefonom és úgy érzem nagyon gyorsan merül. 8 órája töltöttem fel 100%-ra, aludtam egyet és most mikor felkeltem 88%-on volt úgy hogy nem is használtam. Napi kb 4 óra használatot bír ki. Csak szerintem nem normális ez? Az előző olcsó huawei telefonom 3-4 napig bírta és óránként merült max 3-4%-ot… már mindent kikapcsoltam az iphoneomon meg folyton takarékos módban van és a messengeren kívül nem használok semmit.

Nagyon nem vagyok megelégedve és úgy gondolom hogy ez nagyon nem oké egy ilyen drága telefonnál. Másnak is ilyen gyorsan merül? Mit tudok csinálni?


2023. jún. 11. 08:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%
Az iphonok gyengéje. Nevetségesen kis kapacitású akkut építenek bele. Ma már 4-5000 mAh az induló kb, ők úgy a felével operálnak.
2023. jún. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

#1

A kijelző méret abszolút nem indokol 4-5000mAh akksit. Ahogy sok mas dolog sem.

Az IPhone 6s-ek is harmad akkor akkukapacitással rendelkeztek, mint az akkori vetélytársak, mégis verte az összeset.


És egyébként nem, nem merül ilyen gyorsan. Ugyanezt használom egy hónapja, és simán végig youtubeozok egy 9 órás műszakot (zenehallgatás), valamint simán végig kaszinózok egy napot, pedig az nem az akksi kímélő dolgok közé tartozik. Éjszaka lerakon százon, 98-nál kelek, akkor is ha jöttek értesítések.


A helyedben rálesnék az akku időre, melyik alkalmazások fogyasztják leginkább. Érdemes pl a Gmail auto szinkront le kapcsolni, ha van, ahogy az automatikus alkalmazás frissítéseket is, mert marhára tudjak enni az akksit. Ide tartozik a háttérben futó Safari, TikTok, Snapchat is.

2023. jún. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Tiktok a hibás!
2023. jún. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
1 nincs teljesen igazad. Tavaly egy iphon 7 -em volt. Viszonylag hamar merült de akkor sem így mint a kérdezőnek. Utána vettem egy 13 -as hát szemmel láthatóan sokkal sokkal tovább bírja. Hamarabb is feltől és nagyon bírja az akksi. Ez amit a kérdező ír abszolút nem normális. Szerintem vissza kellene vinned.
2023. jún. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"ők úgy a felével operálnak."

Ezt a 13 mini esetében konkrétan eltaláltad :D De a 13 mini egy pici telefon, pici akksi fér bele. Ekkora méretben nem lehet 5000mAh-s akksit gyártani, fizikai képtelenség. Nem kell csodálkozni hogy nem bír annyit mint egy tepsifon amibe 3x ekkora akku fér. (Megjegyzem a nagy iPhoneok amikbe fér nagy akksi azok ma már jobbak is sokszor mint némelyik droid!)


Kérdező a Beállítások -› Akkumulátor oldalon látod, hogy mi az ami meríti az akksit.

De mivel új a készülék, néhány nap után nem érdemes azonnal sírva fakadni, mert ilyenkor még egyrész az akksi sem éri el a teljes kapacitását, kell neki több feltöltés lemerítés mire a készülék megismeri az akksit és pontos lesz a kijelzés, stb.

Illetve ilyenkor csinál még mindenféle dolgot a háttérben a telefon. Képeket rendezgeti, meg ilyesmit.

Ráadásul te is folyamatosan nyomkodod és nézed az akku%-ot. Így hamarabb merül és hamarabb feltűnik, hogy hamarabb merül :D Ez minden új készüléknél így van. Az ember állandóan nézi, aztán néhány hét után megszokja, beáll a rendszer mikor tölti és nem fog pararohamba torkollani ha merül a telefon.

A messenger elég akkugyilkos, szóval azon nem kell csodálkozni hogy annak használatakor sokat merül.

De 6 óránál sokkal több képernyőidőt ne várj a 13 minitől! Legközelebb előre nézz utána alaposan a megvásárolni kivánt terméknek!

Azt tudod csinálni, hogy a online rendelted, akkor visszaküldöd és veszel egy másik készüléket.

Ha nem tudsz elállni a szerződéstől, akkor veszel powerbankot, magsafe akkumulátort, stb és rászoksz arra, hogy amikor nem a kezedben van a telefon, akkor ráteszed a töltőre (erre kiválóak a vezeték nélküli töltők!).

Annó amikor megjelentek a windowsos PDA-k - 2006-7-8 - örültünk volna 6 órás képernyőidőnek :D

2023. jún. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az az én 13 minim 6hónapos. Eleinte 2 napot bírt, mostanában estére már csak 37%-on van. Szerintem vidd vissza.
2023. jún. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
14%
Valószínűleg beletettek egy használt aksit, az újat meg eladták olyannak aki arra panaszkodott hogy gyorsan merül az aksija és inkább fizet a cseréért. Így húznak le több bőrt a szolgáltatók az iphone-fanokról az egész világon.
2023. jún. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"100%-ra, aludtam egyet és most mikor felkeltem 88%-on"


sokáig alszol vagy valaki átnézi az előzményeket ...

2023. jún. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne idegesítségek már szegény! Nincs annak semmi baja, nem cseréltek ki semmit benne!

Néhány töltés/1 hét után jobb lesz. Ha a kb 5,5-6óra képernyő idő megvan, akkor nincs a telefonnak semmi baja.

2023. jún. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
de alvás közben 0 képernyő az idő általában
2023. jún. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!