Iphone 13, vagy 14?

Figyelt kérdés

2023. jún. 20. 14:58
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
16
2023. jún. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
2023. jún. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy. Le lehet pontozni de a két telefon megegyezik. Annyi hogy a 14 valószínűleg 1 évvel tovább kap majd frissítést, de ez sem biztos mert a processzor is ugyan az.
2023. jún. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
13
2023. jún. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
13. a 14 semmi újítást nem ad. a hardver is ugyanaz, max a kamera fejlődött egy icipicit, de még a chip is ugyanaz. csak új színek érkeztek, de az szerintem nem éri meg azt a plusz pénzt.
2023. jún. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A 14 annyival tud többet, hogy:

-4 helyett 6GB RAM van benne

-ütközésészlelés

-műholdas segélyhívás (ha az adott helyszínen egyik szolgáltató hálózata sem elérhető, akkor a telefon képes műholdra csatlakozva tárcsázni a központi segélyhívót (Magyarországon 112))

-minimálisan jobb üzemidő, nem feltűnő (ilyen szempontból a 14 Plus lehet érdekes, ugyanis hétköznapi használat mellett ez rendelkezik a legjobb üzemidővel (a 13/14 Pro Max aksija jobb, de a 120Hz kijelző miatt jobb lesz a 14 Plus üzemideje))

-akció mód - pl. futva kamerázol, nagyon instabil a kép: 4K felvételből csinál egy 2,8K-s felvételt, ami viszont teljesen stabil lesz

-jobb éjszakai képek

-azt a chipet kapta meg, amit a 13 Pro, picit erősebb, mint a sima 13 chipje

-egy évvel tovább támogatott


Ez így, ebben a formában, az egyéni igényektől függően szerintem +10-15%-ot érhet meg a 13-hoz képest. Engem igazából egyik sem mozgatott meg (a műholdas segélyhívás igen, mert életmentő lehet, de elég kis szorzó van arra, hogy a világ végén való túrázás (nincs szolgáltatói hálózat) közben történik valami gond, mivel nem igazán szoktam túrázni, vagy ha mégis, azt is inkább ismertebb helyeken, ahol folyamatos lefedettség van). A 6GB RAM később jól jöhet (most a 4 is bőven elég iPhone esetében), de én úgy döntöttem, hogy számomra ez a két (számomra ténylegesen hasznos) funkció nem ér +27 ezer forintot.

2023. júl. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!