Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért csinálja ezt a Xiaomi...

Miért csinálja ezt a Xiaomi Mi 10T Pro telefonom?

Figyelt kérdés

Egy évvel ezelőtt kezdődött, hogy a Xiaomi Mi 10T Pro telefonom elkezdett olyanokat csinálni, hogy a full semmiből (utasítás nélkül) újraindította magát. Akinek Xiaomi telefonja van, az esetleg tudhatja, hogyha újraindítja telefonját, akkor egy "mi" feliratú szöveg jelenik meg először, aztán bevillan a "Miui" felirat. Nos nekem a "mi" felirat ilyenkor kimarad.

Az egész úgy történik, hogy (mondjuk) nagyba pörgetem a Facebookot, vagy a Google-t, igazából akármilyen alkalmazást, és egyszer csak elsötétül a telefon, majd egy másodpercen belül bevillan a "Miui" felirat (kihagyva a "mi"-t, ahogy korábban írtam), és igazából újraindította magát a telefon. Semmi Kártya Pin kódot nem kér ilyenkor, ellenben azzal az újraindítással, amikor én ténylegesen rányomok az "Újraindítás" gombra.

Jobb esetben ez megtörténik egyszer egy nap, és kész vége, rosszabb esetben újraindítja magát, és alighogy bekapcsol a telefon, már egyből kezdődik az újabb kéretlen újraindítás. És ez igazából így megy addig, amíg olyan gyorsnak nem sikerül lennem, hogy megnyomom hosszan a telefon kikapcsoló gombját, majd ott megjelenik az "Újraindítás" opció, és rányomok. Ha ez sikerül, utána ezek a hülye folyamatos újraindítások abbamaradnak aznapra.

Ahogy írtam, ez egy éve kezdődött. Egy jó pár hétig még velem és a telefonommal volt, majd éppúgy, ahogy jött, eltűnt.

Viszont az utóbbi pár hétben ismét elkezdődött. Sőt! Már pár hónappal ezelőtt is volt, de azok csak jöttek és mentek. Egyszeri alkalom volt.

Mitől csinálhatja ezt? Esetleg van rá megoldás? Én csinálok valamit rosszul, ami kiváltja ezt?

Köszönöm !



2023. jún. 21. 20:12
 1/3 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Lehet memóriahiba is, ami melegre gyakoribbá válhat, illetve számíthat a memória telítettsége is.

Megpróbálhatod újratelepíteni, hátha segít, hátha nem.

2023. jún. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Természetesen a telítettséget nem azért említettem, mintha önmagában gondot okozna, csak például van egy hibás memóriacella, olyankor nem mindegy, hogy mikor "fut rá" a rendszer, azaz próbálná írni / olvasni.

Ezt pedig befolyásolhatja, hogy mennyire van tele.

2023. jún. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Frissítettem a telefont, illetve töröltem egy-két szükségtelen nagyobb fájlt, most jónak tűnik. :) Köszi!

2023. jún. 23. 23:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!