Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hol tudok venni USB-s IrDA-t?

Hol tudok venni USB-s IrDA-t?

Figyelt kérdés
Szükségem lenne egy kétirányú infravörös adatátviteli kütyüre, amivel nagyon régi mobiltelefonra/ról tudok fájlokat küldeni/fogadni. A telefon csak ezt támogatja, se USB, se Bluetooth, annyira régi, infra viszont van benne. Neten próbáltam keresni, de sehol sincs készleten, külföldi oldalakon se találtam megrendelhetőt. Honnan tudnék beszerezni ilyet? Használt is jó, csak működjön.

2023. jún. 28. 15:30
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

Szia!


Nem tudom, hogy honnan tudsz beszerezni egy ilyen eszközt, viszont sokkal egyszerűbb lenne beszerezned egy régi telefont, amin megtalálható az infra, és a bluetooth is. Mi az osztálytársam egyik 500 éves telefonjával is azt csináltuk, hogy kölcsönöztünk egy régi nokiát, amin még volt mindkettő, átküldtük infrán a fájlokat a nokiára, ahonnan pedig már gyerekjáték volt leszedni a fájlokat gépre USB-n. De akár bluetooth segítségével is küldhető lett volna egy másik, korszerűbb eszközre. Szóval szerintem könnyebb lenne ezen a vonalon haladni.

2023. jún. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
2023. jún. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az még hagyján, hogy vesz egy ilyen kötyüt, de szoftveres oldalról hogyan oldja meg?
2023. jún. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
#2-es, zseni vagy!
2023. jún. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#3 hat, az mar mas kerdes, de meg a regi telefonokhoz is lehet talalni egy rakat freeware programot, amivel kommunikaciora birhato. Hogy aztan a telefon iRDA-n mire hajlando, az mas teszta, de mivel magarol a keszulekrol semmit se tudunk, nehez konkretabb segitseget nyujtani.
2023. jún. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#4 marmint miert is vagyok zseni?
2023. jún. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

#2, #6, mert a kérdező nem talált a boltokban. És én sem.


Egyébként itt a Gembird adapter weboldala, driver is van, ha nem lenne hozzá telepítő cd és pc sem ismerné fel. [link]

Az oldal szerint windows 7-től már nem alkalmas, de a 32-bites telepítője szerint igen.

2023. jún. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hiába van hozzá driver, attól még ugyanúgy nem fog semmit csinálni.
2023. jún. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
IrDA-tlan ritkaságnak számít mostanában.
2023. jún. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!