Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Tiltás esetén, visszakereshető...

Tiltás esetén, visszakereshető a híváslistán a hívó (tiltott) személy?

Figyelt kérdés
Elnézést, de nagyon amatőr vagyok a mobiltelefonokban. Egy ismerősöm letiltott a telefonjáról. (Semmi hang, semmi kicsengés azonnali "foglalt" jelzés) Kb. 15-20x próbálkoztam két héten át. Azon tűnődöm, hogy egy hivatalos, céges híváslistán szerepelhetnek e ezek a hívások, pontosabban hívás indítások. Lehet e nyoma, ha valaki tiltva van, de mégis próbálkozik? A kapcsolat semmilyen formában nem jött létre, nem is lehetett volna.

#motelefon tiltás, híváslista
2023. júl. 22. 12:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A számlarészletezőn csak a létrejött beszédkapcsolatok szerepelnek.

Ha kinyomja, az nem számít beszélgetésnek.

A mobilon viszont vissza lehet nézni a híváslistában.

2023. júl. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A szolgáltatótól kapott hívásrészletezőn csak az általad indított sikeres hívások szerepelnek. A beérkező hívások nem.
2023. júl. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Vagyis, a saját telefonján, annak ellenére, hogy tiltva vagyok megtalálhatóak a hívások. Jól értem?
2023. júl. 22. 21:45
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Jól érted, de ha le vagy tiltva, egy külön listába kerülnek azok a hívásadatok, amiket a készülék automatikusan elutasít. Ha akarja megnézi, ha nem akarja akkor törli anélkül hogy belenézne.
2023. júl. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ma leteszteltük a dolgot. Egy ismerősöm fél méterre ült tőlem és letiltott. Nem volt se csengés, se semmi, de híváslistában valóban ott voltam. Igaz, erre külön rá kellett keresni. Meglepett a dolog. (Egy lehetséges bírósági ügyről van szó.)
2023. júl. 22. 23:00
 6/11 anonim ***** válasza:

Ez a tiltás dolog úgy működik, hogy a háttérben minden működik ahogyan az normál híváskor.

A GSM rendszerben mincs ilyen funkció hogy a hívott fél tiltani tudjon.

Amikor a hívó elindítja a hívást, ugyanúgy lejátszódik minden a háttérben, addig a pontig, amíg a hívás fogadó készülék meg nem kapja a CLI-t (tedd a mobilod egy bekapcsolt pc hangszóró mellé, hallani fogod mikor a bejövő hívásra válaszol, hogy zavarja az erősítőt https://www.youtube.com/watch?v=fh4IR_gPuUE ). Onnantól az android összeveti a listában tárolt elemekkel, és ha van egyezés, akkor elutasítja a hívást. Nem ad csengőhangot, nem lesz rezgés, kijelzés, semmi látványelem, a szokásos bejegyzés sem kerül be a híváslistába, csak máshova.

2023. júl. 23. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
És ezt a "máshovát" pl. egy zaklatási ügyben elfogadja a bíróság? A telefonszolgáltatótól kért híváslistán - úgy tudom se hívóén, se a hívottén - nem szerepel, ha tiltott szám próbálkozik. Érdekes dolog ez, ugyanis ha tiltott személy próbálkozik a hívással, a hívottnak ABBAN A PILLANATBAN gőze nincs róla, hogy az illető próbálkozik. Ez csakis akkor derülhet ki, ha KÉSŐBB ránéz a telefonja listájára és abból kiderül, hogy a tiltott személy próbálkozott. De beszélgetés nyilván nem jött létre...
2023. júl. 23. 12:07
 8/11 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy. Felejtsd el. Hacsak nem büntetőügy, senki nem fog vele polgári peres keretek közt foglalkozni.
2023. júl. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
De az. A zaklatás büntetőügy. És éppen ezért izgulok egy kicsit. Bár ez innen kezdve nem technikai, hanem jogi kérdés. És éppen ezért érdekel, hogy mivel tiltva voltam, vajon megvalósulhat e a tényállás.
2023. júl. 23. 13:53
 10/11 anonim ***** válasza:

"Kb. 15-20x próbálkoztam két héten át."


Most én nem értem?

ki a zaklató, akit hívtál ?

2023. júl. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!