Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Felforrósodott telefon. Mi a...

Felforrósodott telefon. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Le volt téve a telefonom, előtte használtam keveset, amikor megint hozzányúltam, konkrétan megégetett majdnem!! Ilyet még sosem tapasztaltam, olyan forró volt, mintha a sütőbe nyúltam volna be valamiért kesztyű nélkül!! Főleg az ujjlenyomatolvasó és körülötte a felső felében, viszont ami furcsa, hogy használatbeli problémákat nem mutatott, de egyből kikapcsoltam.

Viszont percekig nem hűlt le, csak olyan mintha forróbb lett volna először és jelenleg látok két fehéres csíkot a hátlapján...

Erős égett elektronikai cikk szag is van, főleg ha közelről megszagolom...

Huawei P30 Lite telefonról van szó

nem tudom, mi okozhatta ezt és hogy mikor merjem megpróbálni bekapcsolni

szervizbe jelenleg nem tudom elvinni (csak jövőhéten, addig viszont van olyan információ, amire szükségem lenne a telefonomból)


Sose tapasztaltam még ilyesmit, de tényleg rendesen sütött a telefon


aki ért hozzá..előre is köszönöm


2023. aug. 4. 10:16
 1/5 anonim ***** válasza:
lehet az akksi meghalt, vagy valami zárlat van. Nem esett vízbe a telefon? Mikor volt benne cserélve az akksi és milyenre?
2023. aug. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Az égett elektronikai cikk szaga valóban speciális, mert nem csak szag, hanem rettegés is övezi, bankszámlaelszívó hatása miatt.

De az is lehet, hogy az akkuban lévő elektrolit szagával keveredik az elektronikai cikkszag.

Szerintem tedd olyan helyre, ahol békésen lemerül magába és nem tud tüzet okozni.

2023. aug. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

már lehűlt azóta szerencsére.

viszont nem esett vízbe, semmi ilyesmi nem történt.

Kb egy hónapja volt ragasztva, mert elengedte a porvédőt a telefon, ott az a fönti kis rész kijött, így emiatt ragasztották, előtte szintén volt ragasztva, de amióta nálam van a telefon (használtan kaptam régebben), nem volt akksi csere, meg szerintem előtte sem.

Ez a sok ragasztás lehet a hibás? Olvastam, hogyha nem jó a szellőzése a telefonnak, az is lehet gond.. és a mai telefonok úgy le vannak zárva, hogy pl a hátlapját ha akarnám se tudnám leszedni... nem tudom ennyi ragasztással hogy szellőzik...

Nem merem még bekapcsolni, félek, hogy tönkrement, de főképp, hogy elvesztek róla az adatok...

Mire számíthatok?

2023. aug. 4. 10:38
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyik telefonnak se jó a szellőzése-nincs szellőzőnyillás. Viszont a proci és a gpu nem termelnek akkora hőt, így bőven elég rá a thermal pad.
2023. aug. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
a hátlapra kéne fúrni egy-két szellőző nyílást
2023. aug. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!