Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi az a Satellite Tiltás...

Mi az a Satellite Tiltás szolgálatás a Vodafonál?

Figyelt kérdés
RED Infinity 5G-csomagra váltottam a Vodafonnál. De arról nem tájékoztattak hogy lesz benne egy Satellite Tiltás. De mi az a Satellite Tiltás? És miért kell tiltani a Satellite szolgálatást? Tudom hogy a Satellite műholdat jelent, de minek kell tiltani és ki kérte? Mert én nem kértem a Satellite Tiltást az biztos.

#Vodafone #Satellite Tiltás
2023. aug. 12. 16:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Hajókon és repülőkön lehet műholdas alapú hálózat, amin brutál magas a roamingdíj.
2023. aug. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Első válaszíró. Igen csak hogy az én telefonom csak segély hívásra alkalmas satelliten. Általános beszélgetésre nem alkalmas az én telefonom Satelliten csak GSM / 5G - módban. Ugyanis egy iPhone 14 Pro Maxról van szó. Amelyen ha nincs GSM térerő akkor Átvált satellite segély hívás módra. És akkor ezt is le tiltja a Vodafone?
2023. aug. 12. 18:01
 3/15 A kérdező kommentje:
Még csak azt szerettem volna le írni hogy a Magyarországon kapható mobil telefonok 99% nem hogy nem alkalmas a satellite hívásra, de még a satellite segély hívást sem tudja. Akkor meg minek Satellite tiltás? Ráadásul tengerünk sincs. Ha csak a Balatont valaki nem nézi tengernek.
2023. aug. 12. 18:05
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Az iphone műholdas segélykérésének semmi köze ehhez. És a műholdas telefon is más.


Hajókon lehet olyan mobilhálózat, ami műholdon keresztül csatlakozik a "telefonközponthoz". A telefonod és a hajón lévő antenna között ugyanaz történik, mint egy földi hálózat esetén. Tehát ezek látszólag ugyanolyan hálózatok, mint a földiek, szóval egy nagymama telefonnal is rácsatlakozhatsz, de a szokásosnál nagyobb roamingdíjakkal számolhatsz.


Itt egy példa: egy Írországba tartó kompon 3,87 megabájt adatért 50 eurót számláztak ki a francia ügyfélnek.

[link]


A Balaton ilyen szempontból nem veszélyes, mert nincs olyan pontja, ami pár km-nél messzebb lenne a parttól, így a földi hálózatok teljesen kiszolgálják, így nincs is műholdas hálózat a hajókon, kompokon.

De miért is ne kompozhatna egy magyar vodafone ügyfél például Írországba?

2023. aug. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

Nyugodj már le kérdező, örülj hogy le van tiltva.

Ha meg nem lenne letiltva, akkor meg azért duzzognál.

2023. aug. 13. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
4-es Válsz írónak! " [link] Érdekes és hasznos olvasmány. El olvastam. De ez egy Franciaországi esetet dolgoz fel. Én meg a Magyar Voadfonál vagyok, és a Magyar Telekomnál. Mert dual sim kártyás a telefonom. És bár a Vodafone esetét írtam. De nem tudom mi a helyzet a Magyar Telekomnál. Vajon a Magyar Telekom is ilyen előre látó, vagy csak a Magyar Vadafone? És a Magyar Vodafone miért nem ad erről tájékoztatást? Igaz a a Magyar Telekom se adott erről semmi tájékoztatást. Még jó hogy valaki ennyire fel világosult és tudja mi az hogy Satellite tiltás. Köszönöm neked 4-es válaszíró, és ment a zöld pipa a válaszod hasznoságára.
2023. aug. 13. 10:45
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Kapcsold vissza a satellit hálózat használatot. Aztán ha mondjuk kompozol franciából Angliába akkor nyugodtan panaszkodj hogy 5 perc facebookozás után miért jött 20 ezres hóközi számlád.
2023. aug. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A kompos pali valószínűleg kapott roamingra figyelemztető sms-t de jobb hüjeként hőbörögni. A költsége egyébént hasonló az eu-n kívüli adatroaminghoz.
2023. aug. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
8-asnak! Nem vagyok kompos pali! És nem kaptam EU-n kívüli SMS-t sem. A kérdésben feltett RED Infinity 5G csomag egy idén 2023 tavaszán be vezetett új tarifa csomag. Amelynek része ez a satellite tiltás. Na már most az elmúlt 20 évben nem hagytam el az EU-t, és azon belül Magyarországot. Ráadásul Magyarosságon nincs jelen egyetlen egy satellit mobil szolgálató sem. Ami meg elérhető is az meg mind külföldi szolgálató. Ugy hogy nem is értem mit akar itt evvel a satelite tiltással a Vodafone. Tényleg mit is? Mert a Telekomnál nem találkoztam ilyennel! Csak a Vodafoneál van ilyen.
2023. aug. 25. 16:19
 10/15 anonim ***** válasza:
70%
Azért van már alapvetően tiltva a szatellit hálózat mert sok panasz volt miatta, és semelyik tarifába nem ingyenes. És nem, nem ugyanannyi mint a sima EU-n kívüli roaming mert többezer Ft/MB is lehet a díj. Mert nem képesek elolvasni és értelmezni a smst mikor megkapják az emberek. De nyugodtan oldd fel a tiltást kérdező ha ez téged ennyire frusztrál.
2023. aug. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!