Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Okostelefon akkumulátorát...

Okostelefon akkumulátorát hogyan kell helyesen tölteni, mármint először a töltő vezetékét kell bedugni a telefonba és azután a töltőt a konnektorba vagy fordítva? Fontos a sorrend?

Figyelt kérdés

2023. aug. 17. 09:18
1 2
 1/20 Morzsi007 ***** válasza:
100%
A telefonba dugod a töltőkábelt és aztán a konnektorba az adaptert. Ha végzet, akkor kihúzod a konnektorból az adaptert és aztán a töltőkábelt a mobilból. Így nem lesz áram a töltőkábelen, miközben a mobilba csatlakoztatod.
2023. aug. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 menta34 ***** válasza:
32%
Szerintem tök mindegy. Én mondjuk mindig előbb bedugom a töltőt a falba aztán a telefonba - illetve nem is teljesen, mert nálam be van dugva nonstop a töltő. Na lehet ekézni :D
2023. aug. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Koplárovics Béci ***** válasza:
50%
Gyakorlatilag teljesen mindegy. Üdv, a 21. században!
2023. aug. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
60%

Teljesen mind1.


Én általában a falba dugom be (legtöbbszőr már ott lóg, ahogy a #2.-nek) tölteni is össze-vissza… van hogy 30% leveszem, angolozom, filmezek rajta;, játszok, aztán akkor dugom be már 10 alatt van, mondjuk előfordul hogy kikapcsol…🤣…

2023. aug. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Mindig a fogyasztót csatlakoztatjuk előbb, még a 21. században is.
2023. aug. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 menta34 ***** válasza:
51%
#2 vagyok. Akik veszett okosak és lepontoztak mutassanak már egy telefon használati utasítást ami szerint számít a bedugási sorrend :D
2023. aug. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Ahogy azt előírják a telefonhoz kapott vészhelyzeti utasításban.

Nem írták sehogy?

Akkor úgy kell.

2023. aug. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Ahogy Morzsi007 írja az a helyesebb, de elvileg mindegy, nem fontos a sorrend. Ha attól tartasz, hogy a csatlakozót megérintve megráz, akkor: az adapter kimenetén csak 5 V van, az pedig teljesen veszélytelen. Azoknak a készülékeknek (például rádió), amelyeknek a kábele hálózati feszültség csatlakoztatására szolgál, a készülék oldali csatlakozójának érintkezői nem érinthetők meg. Ezeket a csatlakozókat úgy alakítják ki, hogy, ha előbb csatlakoztatod a hálózatba, akkor sem lehet belőle probléma.
2023. aug. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
66%

A 21. században is 240 V-os váltóáram van a konnektorban.

Igaz, a másik végén a drótnak csak törpefeszültségnek szabad lennie, de bármikor előfordulhat olyan meghibásodás, ami miatt a 240 volt jelenik meg. Nem egészséges. Akkor sem kellene a sorrendet lazán venni, ha egymillió esetből csak egyszer történik baj.

2023. aug. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Morzsi007 ***** válasza:
A nyolc éves töltőkábelből kiindulva, aminek az érintkezői már kicsit megégtek az pont ezért volt, mert töltés közben lett kihúzva szinte mindig, miközben mentek az Amperek rajta keresztül. Nem egy és nem 10 alkalom után, de ha már a kérdező erre volt kiváncsi, jobb, ha úgy csinálja, ahogy leírtam. Egyébként valahol, talán az Apple oldalán olvastam, hogy ilyen sorrendben kellene csatlakoztatni.
2023. aug. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!