Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hitelre vett mobiltelefon...

Hitelre vett mobiltelefon eladása?

Figyelt kérdés
Vettem tavaly 3 éves hitelre (Cofidis) egy mobilt (és együtt vele egyéb eszközöket) az Emagnál. Most szeretném azt a telefont eladni, mivel azóta másra váltottam. Viszont a hitelem attól még maradni fog. Lehet ebből bármilyen problémája a vásárlónak?
2023. aug. 23. 17:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor ha nem fizeted.
2023. aug. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

eladod, az árából pedig kifizeted a maradékot.


De fordítva jobb.

2023. aug. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De ha nem fizetem, akkor azt csak rajtam hajtják be, nem? Tudom, hogy szolgáltatónál vett készüléket ilyenkor tiltják meg minden, de az én esetemben nem találok ilyet.
2023. aug. 23. 20:05
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az esetben szerintem semmi hátránya nem származhat a teló új tulajdonosának, a telefon nem zálogtárgy, nincs rajta elidegenítési tilalom, mint egy ingatlannál. Ez hitel, a szolgáltatónál vett telefon viszont részletfizetés, teljesen más feltételekkel, ott az a szolgáltatási szerződés része, itt nem.

A hitelre vett fűnyírót vagy mosógépet is ugyanúgy el lehet adni.

Ha a hitelt nem fizeted, akkor majd azt hajtják be a szokásos módon (végrehajtás: inkasszó, bérletiltás stb.)

De a legjobb, ha elolvasod a hitelszerződést.

2023. aug. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Úgy van, ahogy 4-es írja, bár azt én nem tudom és abban nem vagyok biztos, hogy letiltásra nem kerülhet, ha nem fizeted a törlesztőket, vagy a bank nem teheti-e rá a kezét. A legjobb és legegyszerűbb, ha eladod, abból kifizeted a fennmaradó tartozást.
2023. aug. 24. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!