Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi a baj a Oneplus telefonokkal?

Mi a baj a Oneplus telefonokkal?

Figyelt kérdés

Sokszor láttam, hogy itt a Gyakori kérdéseken kritizálják őket úgy, hogy "Macskát dobálni jó csak", meg hogy "necces", és ehhez hasonlók. De miért? Azt már mindenki elfelejti leírni, hogy mi a baj velük.

Már az Oneplus is 5 évnyi támogatást ígér az Oneplus 11-re, mint a "híres-neves, agyon istenített" samsung. Ezt leszámítva mi a gond vele?

Az Oneplus 12-be a vezeték nélküli töltés is visszatér, és ha megjelenik, én elgondolkodnék egy olyanon.



2023. aug. 24. 16:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%

Semmi különösebb, csak éppen nincs jelentős piaci részesedésük, az ilyen termékekkel meg mindig több a gond (szervizelés, kompatibilitás, javítócsomagok, stb.).


[link]

2023. aug. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az, hogy nincs egy értelmes szervízháttere igaz a Xiaomira is.
2023. aug. 24. 16:27
 3/12 anonim ***** válasza:

"Semmi különösebb, csak éppen nincs jelentős piaci részesedésük"


Csak mondom, hogy a Oneplus az OPPO almárkája, akik a link szerint a 4. legnagyobb telefon gyártó a világon.

2023. aug. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
9%

Ezek tingli-tangli gyártók, nekem is volt pár, felejtős mind...

Hiába zsúfolják tele minden marhasággal, az alapok minősége nem jó...


Samsungon kívül nem nagyon van értelmes telefongyártó, írhatnám még, hogy Apple, de egy hete kipróbáltam egy kb 600.000 forintos iphone-t a boltban és egy 160 ezres Samsung minden tekintetben jobb volt....

2023. aug. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#4:

Basssza meg, ugyan ott vagyok, mint ha visszagörgettem volna. Ja, pontosan ez történt ez előtt néhány órával. Ugyan ez volt leírva, hogy az Oneplus nem jó. Na de miért nem jó?

1. Rossz hardverekkel dolgoznak:

- Rossz a készülékek kamerája?

- Rossz minőségű a készülékek kijelzője?

- A hangszóró rossz?

- A processzor melegszik?

- A hangerőszabályzó gombok azok, amik nem működnek?

- Az érintőpanel rossz?

- A hátlap törékeny?

- Vagy épp a kijelző?

- Az ujjlenyomat érzékelővel vannak gondok?

- A wifi, vagy bluetooth, esetleg a mobilchip működik nem megfelelően?

- Az USB port az, ami kifogásolható?

- Talán a hangerőkapcsoló?

- Vagy a SIM tálca az, ami nem nyeri el az emberek tetszését?

2. A szoftver rossz:

- Laggol a rendszer?

- Erősen hiányosak a beállítások?

- Lassan érkeznek a szoftverfrissítések?

- Rossz a testreszabhatóság?

- Máshogyan működik különböző országokban?

- Vírusos gyári alkalmazásokat tartalmaz a szoftver?

- Vagy mi a gond vele? Más egyéb rossz tapasztalatok vannak a szoftverrel, vagy a hardverrel?


Mert az, hogy "Tingli tangli gyártó", meg "Rossz az alap" nem egy érv, tekintve hogy egy huawei készüléket 5 évig tudtam használni, a jelenlegi samsungom pedig fél éves, de herótom van tőle. Recseg a hangszóró, az akkumulátor egy fél napot sem bír (A52S 5G). Tehát ez ízlések és pofonok. Valamilyen kézzel fogható hátránya van az Oneplusnak? Vagy az "Alap" esetében az alaplapra gondolsz? Vagy mire?

Mondjon valaki valamit, hogy miért olyan rossz az Oneplus, hogy fejvesztve menekül mindenki előle a Samsunghoz.

2023. aug. 24. 17:38
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A kezdetek óta használok OnePlus-t. A családban van/volt Samsung, Xiaomi és Huawei is. Messze a legjobb a OnePlus, nem véletlenül maradtam ennél a márkánál. Aki kritizálja az azért teszi, mert fogalma sincsen róla, nem is látta még élőben és mivel nálunk kevésbé terjedt el a márka, ezért azt hiszi, hogy valami kínai sz.r, ahelyett hogy utánanézne. Én annyira megbízok a gyártóban, hogy vakon vásárolnék OPPO-t is. Ennyire jó.
2023. aug. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ui.: Egyébként az tény, hogy a kamera nem erőssége a OnePlus-nak, de nekem ez sosem volt preferenciám. Elfogadom, hogy fényképezéshez fényképezőgép való.
2023. aug. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Én sem szoktam kamerázni olyan sokat. Maximum alkalomadtán egy-két szelfit a facebookra, vagy néhány családi képet, ha úgy van. Azokat illetően pedig én úgy gondolom, hogy elég szép képeket lőnek az oneplusok is. De nem ez a fő szempont nálam. Az én elvárásaim a következők:

- Mivel hosszútávra tervezek a készülékkel, ezért egy időtálló processzor. Ez jelen van az oneplus 11-ben.

- Megfelelő ram, és tárhely mennyiség. Ez is ott van az oneplusnál.

- Legalább 5 év támogatottság. Ez is jelen van az oneplusnál.

- A jó akkumulátor. Az is ott van az oneplusnál.

- És a jó hangszórók. Azt viszont nem tudom, hogy milyen, tekintve hogy videókon (Teszteken) keresztül nem jól jön át a hang.

- Amit viszont hiányolok belőle, az a vezeték nélküli töltés. Ha lenne benne, az lenne a csúcs a számomra, ezért is várom az Oneplus 12-t, mivel a kiszivárgott infók alapján visszatér a vezeték nélküli töltés a készülékbe.

2023. aug. 24. 19:55
 9/12 anonim ***** válasza:
Egy dolog rossz a oneplus-ban, mégpedig a marketingje.
2023. aug. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem magukkal a telefonokkal van a baj, hanem azzal, hogy a márka már igazából nem önálló, nincs saját OS, a telefonjaik is csak lényegében átcímkézései az anyacég készülékeinek sokszor és igazából nagyon úgy tűnik, hogy nem terveznek hosszú távra a márkanévvel semmit, hagyják elhalni a francba.


Ha sok időd van és érdekel, akkor pl. itt van ez a videó:

https://www.youtube.com/watch?v=xYdhBKnaHz0

2023. aug. 25. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!