Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ez lehet a B20 hiánya?

Ez lehet a B20 hiánya?

Figyelt kérdés

Mértem sebességet mert néha lassúnak tűnt a telefon egy telekomos internet előfizetésem van.A telefon az alábbi adatokat írta ki egy app segítségével

[link]

Olyat ír a képen,hogy band20 de a sebesség nem igazán tükrözi.



2023. szept. 24. 14:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem, pont azért tapasztalod ezt mert VAN B20. Az egy olyan frekvenciasáv, ami nagy területet képes lefedni, de minél messzebb van a torony annál lassabb. Látszik is, hogy kb feles a térerő, tehát elég messze vagy a toronytól.
2023. szept. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De az a fura,hogy volt egy poco x3 pro telefonom de azon nem észleltem ennyire lassúnak viszont ezen a xiaomi redmi note 5 telefonnál ami most nálam van ilyen lassú.Kisvárosban élek igaz a város szélén de akkora távolságok nincsenek a szobám meg majdnem az egyik torony felé néz,igaz az bent van a városban bár van még azon kívül legalább két torony nem tudom a telekomé melyik lehet.
2023. szept. 24. 14:24
 3/5 A kérdező kommentje:
Raktam még fel képet mikrós tesztet megpróbáltam akkor E betűtűt ír ki meg Band1-et sőt a sebesség az 1 megát se éri el olyankor feltöltési sebességnek meg 203 errort ír ki.
2023. szept. 24. 14:26
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha nincs B20 frekvencia a készülékedben, vidéken nem mindenhol lesz 4G. De ettől nem lesz lassabb, hanem hálózatot nem fog találni az érintett helyeken.

Viszont van még egy dolog, amire figyelni kell, hogy Cat4 vagy Cat6 hálózatot ismer-e?

A Cat6 sokkal gyorsabb a Cat4-nél. Az olcsóbb és/vagy régebbi készülékek viszont csak a Cat4-et ismerik. Sajnos sok új modell is.

Utána néztem, a Xiaomi Redmi Note 5 csak Cat4 hálózatot tud. A Poco X3 Pro viszont Cat6 képes. Valószínűleg ez a magyarázat a tapasztalt sebesség különbségre.


Egyébként Cat4-el én 2-3 térerőnél átlag 5-8 Mbit/s sebességet mértem, jobb térerőnél ez felment 50 Mbit/s-ig, ennél sosem tudtam többet kihozni belőle. Ha viszont csak 1-2 egység volt, már eléggé ingadozott, sokszor 1 Mbit/s alatt volt. Korlátlan mobilinternetem van, WiFi HotSpot-ban, és lecseréltem a Cat4-es modellt Cat6-ra, ezek után jóval gyorsabb lett a sebességem, és gyengébb térerőnél is stabilabb a kapcsolatom. Ott, ahol előtte 5-8 Mbit/s-ot mértem, most 20-40 Mbit/s-al megy. De jó térerőnél 100 Mbit/s fölé is könnyen mehet. :) Ezért nem mindegy a használt készülék.

2023. szept. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

4/


Tehát akkor magyarán szólva a telefon tudja a B20 frekvenciát csak a cat4 miatt lassabb.Isten igazán unokaöcsémtől kaptam kölcsön míg megjön a poco f5 5g telefonom csak elgondolkodtam,,hogy valami kis gsm-től vették pesten ezt a telót és,hogy nem e indiai verzió ahol ugye nincsen B20 mondjuk ez a redmi note 5 red verziós kiadása de úgy tudom azt forgalmazták európában is.Régen ilyen redmi note 5 telefonom nekem is volt még mikor megjelent de ennyire nem emlékeztem,hogy lassú volt bár más idők jártak.

2023. szept. 24. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!