Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hosszú távra (5 év) milyen...

Hosszú távra (5 év) milyen telefont tanácsos venni? (ami nem nagyon drága)

Figyelt kérdés
Sok elvárásom nincs, átlagos napi használatra szeretném. Az aksi jó lenne ha kibírna 1 napot anélkül, hogy izgulni kelljen miatta.

2023. szept. 25. 12:57
1 2 3
 11/24 dontspam ***** válasza:
60%

Nagyon bakker, ég a bőröm alatt :(

Mindenki arra veri el a pénzét amire akarja! A kérdező, ha jól értettem ár-érték arányban keres telefont, erre válaszoltam.

Tiszteletem!

2023. szept. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
46%

"persze ha fontos az alma, a villogás akkor más a tészta"


Nekem pl. nem ez a fontos, hanem az, hogy a 6S-el (2015-ös teló) bőven elvoltam 5 évig úgy, hogy sem lefagyni, sem laggolni, sem újraindulni nem indult újra az 5 év alatt, 0 - azaz nulla - hibával és még ma is ezt használnám, ha megkapná az iOS új verzióit. Ezzel szemben itt a fiókban egy Galaxy S9 is, ami 3 évvel fiatalabb telefon és már nem kapja meg a friss Androidokat, nem is beszélve arról, hogy új korától kezdve volt olyan "feature"-e, hogy beakadt pár másodpercre, esetleg valami app kilépett, stb.

Miről beszélünk? Ha egy telefonnál a hosszú távú használat a fontos (5 év minimum), és hogy stabil legyen, akkor nagyon más opció nem létezik, ami meg is kap minden frissítést.

2023. szept. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 dontspam ***** válasza:
40%
12 köszönöm a tapasztalatodat! Mint olvashattad ugyanez nálam összejött egy kínai xiaomival (igaz az előzőt elvesztettem tehát kevesebb mint 5év). Erről ennyit :) 2.5 év alatt csak a frissítések után indult újra.
2023. szept. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
49%

iPhonet csak akkor vegyél ha a pénz nem számit vagy ha villogni akarsz vele.

Átlagos használatra egy középkategóriás android is teljesen jó. Aki azt mondja hogy csak az iphone bír ki 5 évet az nem ért a telefonokhoz. Egy olcsó android is kibírja ha normálisan használod, de azt lehet hamarabb földhözvágod, mert lassu lesz. Egy középkategóriás android már nem nagyon fog belassulni 5 év alatt.

Valahol olvastam, hogy az iphoneosok 80%-a azt sem tudja hogy hány mp a kamera vagy hány mAh az akksi, szóval tényleg nem néznek utánna, csak veszik. Nekik elég lenne egy középkategóriás android, ugyan azt csinálnák vele mint az iphone-al. Van olyan akinek tényleg muszáj iphonet venni, pl arra fejleszt vagy ilyenek, de nagyon kevés ilyen van, a többség csak státusz miatt veszi.

2023. szept. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
25%
Nekem is volt iphone 7, aztán 8 plus. Sokat kinlódtam velük. Lassúak és folyton tölteni kellett őket! Azóta samsung S szériát használok. Sosem fagyott le, nem laggolt egyik sem. Akksi egésznapos nyomkodást is jól bírja, kamerája messze veri az Iphone-okét.
2023. szept. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
0%

"Nekem pl. nem ez a fontos, hanem az, hogy a 6S-el (2015-ös teló) bőven elvoltam 5 évig úgy, hogy sem lefagyni, sem laggolni, sem újraindulni nem indult újra az 5 év alatt, 0 - azaz nulla - hibával és még ma is ezt használnám, ha megkapná az iOS új verzióit. Ezzel szemben itt a fiókban egy Galaxy S9 is, ami 3 évvel fiatalabb telefon és már nem kapja meg a friss Androidokat, nem is beszélve arról, hogy új korától kezdve volt olyan "feature"-e, hogy beakadt pár másodpercre, esetleg valami app kilépett, stb."


Abszolút hülyeséget írsz, írom ezt úgy, hogy jelenleg iPhone-m van. Anyám a HÁROMMAL ezelőtti levedlett (csúcs) Samsungomat használja, ami idén 9 éves... :)

2023. szept. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
59%
Miért is írok hülyeséget? Mert leírtam a tapasztalatomat?
2023. szept. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
0%

"Miért is írok hülyeséget? Mert leírtam a tapasztalatomat?"


Azért, mert ha igaz is amit írsz, akkor az a telefon hibás.

2023. szept. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
39%

Ja, értem. Van egy neked nem tetsző tapasztalat/vélemény és már hülyeség, meg nem is igaz.. istenem....


Egyébként a telefon cserélve is lett (az S9), Vodafone-nál garancia időn belül (nem ez miatt), de mindkettőnél ugyanezt tapasztaltam. Akkor sorolhatnám az idők végtelenségéig, hogy az Xperia X8, X10, M2, Xiaomi Mi A2 telefonjaim (cégesek) szintén egy szoftveres katasztrófa voltak, csakúgy, mint az S9, illetve a másik saját a Note 4... tehát kvázi nem tudok különbséget tenni, mert az alsókategóriától kezdve a flagship telefonokig mindegyik megfordult a kezemben és egy rakat kaki volt az összes.

Ezzel szemben a 6s, ami lassan 10 éves telefon tökéletesen üzemel (nyilván az akksi nem) és egyáltalán nem lassú, laggolós sz.r... az S9-re ha most előveszem a fiókból, akkor várok 30 percet, mire úgy tudom használni, hogy egy röccenés se legyen rajta, sajnálom.

Ez a saját tapasztalatom... nem hiszem, hogy az összes androidos mobilom gyári hibás volt.

2023. szept. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

“ illetve a másik saját a Note 4”


Na pont ezért is írtam, hogy hülyeségeket írsz. Anyám az ezer éves Note 4-emet használja a mai napig gond nélkül. Ma még videóhívásom volt vele Messengeren, szóval remélem az elmúlt pár órában nem semmisült meg az a telefon sem… :)

2023. szept. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!