Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » IPad Mini 2 vélemények,...

IPad Mini 2 vélemények, tapasztalatok, észrevételek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 18 éves középiskolás srác vagyok. Az érettségire való felkészüléshez, legfőképp a tételekhez szeretnék egy iPad Mini 2-t. 25 ezer forintért megéri szerintetek?

2023. okt. 4. 21:30
 1/9 A kérdező kommentje:
Ne haragudjatok, véletlenül rossz kategóriába ment!
2023. okt. 4. 21:31
 2/9 anonim ***** válasza:
59%

Nem.

Pont 10 éves technika. Semmire nem jó már.

Nekem van egy 3. gen iPadom, már csak a port fogja. Annyira szaggat hogy használhatatlan.

2023. okt. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Próbáld ki!

De szerintem sem éri meg.

Egy nagyobb pdf tuti olvashatatlanul szaggatna rajta.

2023. okt. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

Nyugdíjas nagymamám használ egy iPad Mini2-t. Néhány játék, meg a FB elfut rajta, de YouTube-ot (és egy csomó más appot) már egyáltalán nem lehet rá letölteni, mert már túl régi és nem támogatott modell. Frissebb oprendszert kérnének, de az meg nincs már hozzá.


Böngészőből lehet vele YouTube videókat is nézni akadás nélkül, webrádiók, podcastok mennek rajta simán, chatelni és Messenger hívásokra teljesen jól használható.


Netezni lehet rajta és nem hiszem, hogy pont PDF-eknél lenne veszély a szaggatás. Ha lassan megy az oldal görgetése, akkor vársz rá.


Ha olcsó megoldást akarsz és nincs több pénzed, akkor nem lehetetlen együtt élni vele. De ha (pl. telefonon) jobb, gördülékenyebb élményhez vagy szokva, akkor azért könnyen az agyadra mehet a lassúsága, meg hogy egy csomó minden nem, vagy alig működik rajta. Egy 70 éves ember nem kapkod és akinek ez az első digitális eszköz a kezében a TV után, annak nincs összehasonlítási alapja.


Én magamnak nem venném meg. Néha még az iPad Mini4-em is lassúnak tűnik, de azt egy újraindítás után általában sikerül elviselnem, nem akarok eret vágni miatta. De ha most vennék, akkor már a 4-est sem hiszem, hogy megvenném.

2023. okt. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon szépen köszönöm ezt a tartalmas választ! Hát leginkább tényleg az érettségi miatt lenne használva. De biztos, hogy a telefonom (iPhone 11 Pro Max) mellett lassúnak érezném ezek szerint. Hát nem mai darab, az biztos, de nézegettem a Mini 3-at is és meglepődve olvastam, hogy az is “csak” iOS 12-ig volt frissíthető. Úgyhogy hiába újabb, ha annak is régi a rendszere ugyanott vagyok vele. Akkor nem tudom mit vegyek…
2023. okt. 5. 20:25
 6/9 anonim ***** válasza:
61%

[link]

töltsd le az iPhonera. Az összes apple cucc benne van a 80-as évek óta.

2023. okt. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

4# köszi hogy leirtad hogy mit nem vennél megy DE

azt nem irtad le MIT VENNÉL MEG?

Azt ird le, légyszi

2023. okt. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

#7 Ahogy írtam, a Mini2-t nem venném meg. A Mini4 is határeset, de az még használható. Most ilyenem van, így nem kell vennem.


Ha most vennék, ennél újabb verzióban gondolkodnék valószínűleg (5 vagy 6). De ha nagyon számít a pénz, akkor még a 4-esen is elgondolkodnék. Régebbin nem nagyon.


Viszont 25e relatíve kevés pénz. Ennyiért akár lehet kísérletezni is a Mini2-vel, legalább nem buksz túl sokat, ha mégsem jön be. De én kétlem, hogy megéri a korlátoltsága miatt.

2023. okt. 11. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az iPad mimi 2-őn iOS 12.5.7 fut (nem iPadOS). 1 GB a RAM, és A7-es processzor. Alap dolgokra megfelel, de az 1 GB RAM ma már elég kicsi. Ha jó az akkumulátora, jegyzeteléshez, tételek és ebookok olvasásához megfelel. Egyébként még zenehallgatásra jó, YouTubera csak böngészőből, alkalmazás már nem fut és nem frissíthető rajta. De sokra ne számíts és ami még fontosabb ne fizess érte sokat, és kizárólag jó akkumulátorral vedd csak meg.

Én (is) olcsó iPadet kerestem, de én másodlagos táblagépnek. Nekem az iPad mini 4-re esett a választásom, egyébként nem sokkal drágább használtan a mini 2 vagy 3-nál. Ahogy fentebb írták, ez is határeset, gyorsabbhoz vagyok szokva, de még (sok)mindenre használható. Ebben 2 GB a RAM és picivel erősebb A8-as processzor van, sajnos csak 2 magos, ennek a teljesítménye nem túl erős. Ezen jelenleg az iPadOS 15.8.2 fut, frissítést már nem nagyon fog kapni, legfeljebb biztonsági frissítéseket. Erre viszont még csaknem az összes alkalmazás telepíthető, legalább is, amihez elegendő a hardvere. YouTube, streaming, böngészés és ehhez hasonló általános dolgokra használható. A weboldalak betöltési ideje lassú, erre számítson, aki gyorsabb készülékhez szokott, de arra megfelel, hogy 1-2 cikket elolvassuk meg megnézzük az időjárás előrejelzést. A YouTube viszont egész gyors, FullHD videókat is simán viszi.

Amiért ezt vettem, ha elhagyom vagy megsérül, akkor ne legyen drága, de van ennél sokkal jobb. Egyébként nagyon kompakt kis készülék, egy pici nyaktáskában elfér, ezt szeretem benne.

ápr. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!