Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A Xiaominál hogyan működik az...

A Xiaominál hogyan működik az ESIM?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy középkategóriás samsungom van, és váltanék egy felsőkategóriás Xiaomira, mert tárhelyhiányom van, és csak ők adnak megfizethető áron 512 GB tárhelyet:

https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__mobilt..


Azonban tudván azt, hogy a készülék képesESIM fogadására is, arra gondoltam, hogy eldobálom a fizikai SIM kártyáimat (van 4 DB, egy személyes Magyar, egy munkahelyi Magyar, egy külföldi szám, és egy pizzarendelgetős, egyszerhasználható SMS-eket fogadó itt ott megadható Magyar). Ezért arra gondoltam, hogy ahhoz, hogy ne kelljen cserélgetni állandóan a kártyákat, amikor mondjuk külföldre megyek, vagy visszajövök, a külföldi kártyát, és az SMS fogadós kártyát átalakítanám ESIMre, és a fontosabb kártyák pedig maradnának a telefonban.

A kérdés az, hogy lehet-e olyat, hogy a telefonban van két fizikai SIM kártya, és még emellett be van regisztrálva 2 ESIM profil is? Fontos kihangsúlyozni, hogy csak be van regisztrálva, de nincs bekapcsolva, hanem csak szükség esetén használnám, és akkor is csak egyszerre az egyiket. Ilyet lehet, vagy a telefon csak egy ESIM profilt enged regisztrálni?


2023. okt. 5. 07:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezek a telefonok általában dual Sim-es telefonok. Ami azt jelenti hogy egyszerre két sim kártyát kezelnek! Az általad leírt telefont nem ismerem. Igy pontos le írást nem tudok adni. Nekem iPhone 14 Pro Max-om van. Ami egy fizikai sim-et és maximum 8 E-sim profilt kezel! De mivel a az iPhone 14 pro Max is dual sim-es. Igy a 8 E-sim profilból egyszerre csak egy aktív E-Sim lehet. Plusz a fizikai Sim lehet aktív. Mint írtam a Xiaomi márkát nem ismerem. Igy csak feltételezni tudom, hogy a Xiaomi is dual sim-es változat lesz. Ami azt jelenti hogy egy Fizikai sim és egy E-sim lehet aktív egyszerre. Azt hogy hány E-Sim profilt tudsz fel programozni az a készülék típusától függ. De valószínű egyszerre csak egy E-sim lehet aktív / egyszerre csak egy E-Sim lehet be kapcsolva. Plusz a Fizikai sim. És igy dual sim-esek. Ezek a mostani telefonok. Ha és amennyiben több E-Sim profil van fel programozva. Abban az esetben az E-Sim-ek között tudsz váltani hogy melyik legyen épp akktív.
2023. okt. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Dual SIM (nano SIM + nano SIM or nano SIM + eSIM)

*Use of eSIM requires a wireless service plan. This service plan may be subject to certain restrictions of use on switching service providers and roaming (even after contract expiration). eSIM availability may vary depending on country/region and carrier. For more details, please contact your carrier for more information. [link]

2023. okt. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#2:

Ez nem válasz a kérdésemre. Magyarországon is, és a másik országban is elérhető az ESIM szolgáltatás, és az összes szolgáltatóm is támogatja. A kérdésem arra vonatkozik, hogy hány profilt tudok beregisztrálni a Xiaomi 13 T Pro telefonon.

2023. okt. 5. 10:38
 4/5 anonim ***** válasza:
Félreértettél, ott a link a válaszom végén, a support megválaszolja a hozzájuk intézett kérdésedet.
2023. okt. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A gyártó nem korlátozza az elmenthető profilok számát, ezért ollóztam be neked ezt a választ, hogy a korlátozás, ha van, nem a gyártón múlik.
2023. okt. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!