Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Apple (iPhone) márkához...

Apple (iPhone) márkához képest mit lehet választani, ami vetekszik vele/jobb is?

Figyelt kérdés

13-som van. Évek óta várom, hogy na tényleg jobb lesz most az akkuidő.

Igen, sokat telefonozok, igen, lemerül a 13-som egy nap alatt. Örülök ha este 7-kor nem 5%-os akksival megyek haza. Mindig nálam van az a rohadt külső akksi, kocsiban a gyorstoltő.

De gondolkodtam rajta, hogy lecserélem. Imádom a kameráját, imádom, hogy soha nem gondolkodik, soha nem fagy. Eddig akármilyen Samsungom, Huaweiem volt, 2 év múlva már sírtam a következőért. (Nem, nem érdekel, hogy biztos én baxtam el, érdekes az iPhonet nem tudom elbaszni.)


Van olyan telefon, amit ha folyamatosan használok, nem merül le egy nap alatt?



2023. okt. 14. 10:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
28%

9600mAh aksival az Ulefon Armor 16 pro.

Igaz más paraméterben nem olyan jó mint egy iPhone vagy felsőkategóriás Samsung

2023. okt. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
40%

A sok telefonozást egyik sem bírja.

Hiába vársz a jobb akkuidőkre, az mostanában nem lesz. A jelenlegi akkutechnológiákkal ennyi érhető el. Ekkora méretbe a jelenlegi fejlettsgéti szinten, több energiát nem lehet belezsúfolni.

Majd akkor lesz jó ha kitalálnak valami újabb technológiát. Mint a NiMh után a Li-ion-t.

Valójában a mostani akkuidő javulások nem is az akkumulátorok fejlődése miatt van, hanem a telefonokban lévő alkatrészek fogyasztásának csökkentése és a szoftveres optimalizációk eredménye.

Ez van... a fizika gátat szab.


iPhoneból próbáld ki a Pro Max vonalat. Ha drágállod, akkor a régebbieket. Azok sokkal jobban bírják. Nekem a 13 Pro Max kibírja a két napot - de én nem telefonozok sokat. Ha durva napom van akkor is kibírja estig.

A legjobb most az iPhone 15 plus. Az tényleg rohadtsokat kibír.

https://www.youtube.com/watch?v=S1_uFmfbjb0

Androidban sem találsz sokkal jobbat már:

https://www.youtube.com/watch?v=pL6Zyq-jiEY

Sőt, kisebb akksival is jobban tudnak az iPhoneok.

(tetszik, nem tetszik, lehet lepontozni, nem érdekel, de a tény az tény)

Vagyis kell venned egy nagyobb és drágább telefon. Ha ezt tudod vállalni, akkor lesz több akkuidőd. Ha nem, akkor be kell érned ennyivel.

Ha kocsizol, akkor nem értem mi a gond? Vegyél egy magssafe töltőt rácuppantod és tölti. Irodában is nehet a töltő az asztalra és csak rádobod a telefont. Powerbankból is vezetéknélkülist kell venni és amikor van kis időd rádobod. Ezt az ember úgy megszokja mint az ivást/evést. Nehezen tudok elképzelni olyan embert ekinek nincs napjában 1-2 órája részletekben hogy rádobja a telefont a töltőre.

2023. okt. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%

Mindenben egyetértek az utolsóval.

Hogyha ennyire megvagy elégedve a 13-asoddal, akkor maradj az iPhone vonalon. Ha veszel egy ilyen noname, kínai, gagyi hulladék márkát (pl. Ulefone), hiába lesz jó az üzemideje, ha egy hulladék lesz a rendszere. Viszont ahogy előttem is írták, próbálj ki egy Pro Maxot, mert azokban van a legnagyobb akku. Nekem is 11 Pro Maxom van, 85%-os akkuval ha reggel 6-kor leveszem töltőről este 9-ig végigbírja folyamatosan bekapcsolt mobilnettel és ebben olyan 5 óra kijelzőidő van.

De egy Apple Magsafe töltő sem drága.

2023. okt. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
El ne hidd, h más telefon sokkal tovább bírja. Persze van néhány ultra nagy aksis szörnyeteg, amik 2-3 napot bírnak, de ott számolj vele, h iszonyat lassúak az iphonehoz képest. Egy átlag telefon aktív használat mellett 1 napot (nem 24 órát, hanem reggeltől estig) bír. Ezt tudja a Samsung, ezt tudja a Xiaomi, ezt tudja az összes. Ez van.
2023. okt. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A Samsung Ultra és plus valamint az Apple Max és Plus modellek tovább bírják. Vagy vehetsz egy alsókategóriás kínai csodát ami biztos tovább bírja de minden másban rosszabb lesz.
2023. okt. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
62%
A szavaidból az jön le, hogy máskülönben elégedett vagy az iPhone-nal, ezért azt mindom, hogy az iPhone 14 Plus / 15 Plus és a Pro Max modellek lényegesen jobban bírják, a sima 13-hoz képest +20-30% üzemidőt biztosítanak, ami nem piskóta.
2023. okt. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes végignyálazni a beállításokat!

Sok olyan apróság van ami feleslegesen szivornyázza az akksit.

Például Beállítások -› Adatvédelem és biztonság -› Helymeghatározás -› Rendszerszolgáltatások (legaull van)

És itt ami nem kell, ki lehet kapcsolni.

Például az időzóna automatikus beállítását. Ne nézze folyamatosan hogy mikor mész másik időzónába.



[link]

2023. okt. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
67%
Felesegem egy 14 Pro Maxot hasznal. Nem mondom, hogy egesz nap telfonozik, de szemelyes velemenyem szerint nagyon sokat piszkalja. Ilyen felhasznalas mellett 2 napot huzza neki.
2023. okt. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
#8 Ha 2 napot bír neki az aksi, akkor nagyon keveset piszkálja. Én abszolút iPhoneos vagyok, de 2 napot sose fog bírni az aksija, ha nyomkodja az ember.
2023. okt. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
34%

9... ki lehet hozni 2 napot egy 13-14-15 Pro Maxból. Ha neked nem megy, akkor menj el orvoshoz, mert durván függő vagy.

Ha vacak napom van és itthon rohadok és nincs kedvem csinálni semmit, akkor 2-2,5 óra insta, 1-1,5 óra tiktok, meg még a többi után merítem le kb félig. Vagyis még így is éppen meglenne a 2 nap. De ha normális melós napom van és nincs idő komolyan nyomkodni akkor 65-70%-al érek haza este.

Ezek tudnak 9-10 óra képernyőidőt kb. Annyit hogyan lehet nyomkodni egy nap? Bazz.g lebarnuld az ember pofája a kijelző fényétől...

2023. okt. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!