Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mennyire megbízható a Rejoy?

Mennyire megbízható a Rejoy?

Figyelt kérdés
Tudom, sok kérdés van, én viszont arra vagyok kíváncsi, hogyha itt veszek egy telefont, mi a garancia arra, hogy nem tiltják majd le? Ugye akárki eladhat akármit. Gondolom számlát senkitől nem kérnek el, hogy honnan van, és ha én mondjuk veszek egy iPhone-t szolgáltatótól részletre, majd eladom a Rejoynak, elfelejtem fizetni a részletet, mi van? Vagy ez előfordulhat? Hogy valaki így ad el? És az akksi mennyire eredeti? Vagy mennyire babrálják a mobilt?

2023. okt. 15. 16:26
 1/3 anonim ***** válasza:
87%
Ha biztosra akarsz menni, akkor vegyél kártyafüggetlen telefont, azt nem fogják tiltani. Nem vagyok jogász, de úgy tudom, hogy ha valaki nem fizette meg a teljes vételárat (tehát még jönne törlesztő, de már nem fizeti => tiltani fogják), akkor hivatalosan még nem is az ő tulajdona a telefon, amiből sejtheted, hogy mekkora balhé lehet, ha mégis eladja. Nem tartom kizártnak, hogy a Rejoy a szolgáltatónál is ellenőrzi a telefont IMEI alapján, azt tudom, hogy hardver-szoftver szinten elég komoly átnézés van. Vagy vehetsz extra garanciát is náluk, de akkor már inkább költsd azt a plusz pénzt olyan telefonra, ami már eleve független. Nem a szolgáltatótól vásárolt részletes (pl. iStyle-nál áruhitelre vett) persze ettől még lehet, de akkor nem a szolgáltató fogja tiltani, meg nem téged b4szkurálnak, hanem a hitelt felvevő kolléga beleit fogják kitaposni a hiányzó pénzért. Egyedül akkor lehet komoly bajod, ha lopott a készülék, de azért iPhone-t lopni manapság minimum vakmerőség, és inkább baromság, hiszen mindenki használ biometrikus azonosítást (face ID, touch ID) és iCloud zárat, így a lopott telefon maximum alkatrésznek jó - működőképes, használatra kész telefont, ami lopott, nem nagyon hiszem, hogy találsz. Így én megbíznék a Rejoyban, legalábbis ha iPhone-ról van szó. Csak tényleg igyekezz függetlent keresni.
2023. okt. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. És az alkatrészeket mennyire buherélja a cég? Hogy pl valami gagyi akksit beletesz hogy újnak tűnjön, vagy tákolgatja a kijelzőt stb.
2023. okt. 16. 11:50
 3/3 anonim ***** válasza:
81%

Másik akksit akkor kapsz bele, hogyha kérsz. Mivel az Apple nem árusítja senkinek a hivatalos gyári alkatrészeket (akksi, kijelző stb), így amit beletesznek, az nyilvánvalóan vagy utángyártott lesz, vagy bontott. Persze ettől még nem biztos, hogy gagyi, meg ezt te döntöd el, hogy akarod-e. A kijelzőt, vagy mást miért tákolgatnák? Ez egy használt mobil piac, vásárlás előtt felmérik a készülékeket és az alapján árazzák be, a rosszabb állapotú telefonokat olcsóbban, a jobbakat drágábban, az állapot leírását te is láthatod, mielőtt megveszed. Garanciát pedig vállalnak, így nem áll érdekükben, hogy sz­ar­t adjanak el, amit visszaküldesz (mert erre van lehetőséged, olvasd el a szabályzatukat).


Emellett persze ott van az a tény, hogy minden használt mobil zsákbamacska valamilyen szinten, de ha már használtat veszel, akkor inkább egy ezzel foglalkozó cégtől vegyél, akik normálisan, számlával értékesítenek, és garanciát, illetve pénzvisszafizetéses elállást vállalnak - utóbbira még a törvény is kötelezi őket, mint minden online üzletet. Szóval inkább ez, ha belegondolok, hogy az alternatíva Lakatos Alehandró és bandája a barcikai sorról, akik a Fb marketplaccon árulják a kínai iPhone-okat, na ők tuti nem fognak ilyesmit kínálni, de még talán a telefont sem, max egy metszőollót a gyomrodba, ha ezen üzlet lebonyolítása után panasszal kívánsz élni...

2023. okt. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!