Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha az Amazon-ról vásárolok...

Ha az Amazon-ról vásárolok Samsung s23 Ultra telefont, itthon is tudom érvényesíteni a garanciát?

Figyelt kérdés
Illetve a magyarországi hálózatokhoz tud majd csatlakozni a telefon?

2023. okt. 17. 07:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Amazon.de? Akkor egészen valószínű, hogy nem lesz gondja, az itteni hálózattal. De a leírésban benne kell lennie, hogy mely sávokat használja (pl 4G esetén a B20 szokott kritikus lenni, amit azt hiszem a voda és a yeti használ a vidéki, üresebb, nagy területek lefedésére)


Amikor én vettem amazon.de-ről terméket, akkor az amazon nagyon rossz árfolyamon váltott volna forintról euróra, így érdemes volt revoluttal eurót váltani előbb (vagy bankoddal, vagy ami jobb neked). Illetve végig magyar áfás árat ír ki, és EU termékről lévén szó: vám nincsnen.


Ha amazon.com-ról, tehát EU-n kívülről rendelnél, akkor ne felejtsd el rászámolni a termék árára a magyar 27% áfát, és a vámot, ami fogalmam sincs mennyi. Telefont KIZÁRT DOLOG, hogy így megérje vásárolni. Bármelyik opcióval. Magyar boltok minden esetben olcsóbbnak láttam eddig.


Olyan terméket érdemes csak rendelni amazonról, ami itthon nincs, nem elérhető. 10-20%-kal drágább az amazon.de, mint a helyi magyar boltok. Plusz ugye a szállítás. Amazon.com pedig ki se számoltam... áfa+vám fizetése után.


Ha nagyon olcsósítani akarsz, akkor keresd fel egy vállalkozó rokonodat, ismerősödet, akármit, aki nevében megveszed, és akkor ő visszaigényelheti az áfát.


Samsung garanciáról semmit nem tudok.

2023. okt. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Olasz Amazonról szeretnék rendelni.
2023. okt. 17. 12:46
 3/5 anonim ***** válasza:

Az ugyanolyan, mint a német. Többnyire ugyanaz is. Tehát magyar áfás árat ír ki neked, ha magyarországra kéred, illetve nincs vám sem. Plusz a szállításra kell fizetni 10 eur körül általában.


Ehhez képest egy ki tudja milyen suttyú migráncs eladótól vehetsz valamit. Ilyenek nálunk is vannak, nézd meg árukeresőn. Pont ugyanannyiért árulják a 256 gigás verziót, 710 eur vs 270 ezer huf. Akkor minek vennéd a migráncstól, ha rudod az itthoni cigánytól is?

2023. okt. 23. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hogy jönnek ehhez a migránsok? Természetesen teljesen új telefonra gondoltam...
2023. okt. 24. 13:01
 5/5 anonim ***** válasza:
Értsd: ennyiért NINCS hivatalos forgalmazótól készülék SEHOL!! Ezek szürke importos termékek.
2023. okt. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!