Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi a különbség a telefon...

Mi a különbség a telefon kijelzője és érintője között? Hiszen a kijelzőjét érintjük, ugye?

Figyelt kérdés

Árlistát néztem a telefonomhoz, mert eltört a kijelzője - ami az érintője, ugye...

Bár végül is felmerült már bennem, hogy le kéne cserélni, mert nem azt csinálja, amit nyomok, tehát mintha megsüketült volna a telefon, már jó ideje, aztán el is tört. Ez a két rész különbsége? De nem azért hívják érintőképernyős telefonnak, mert a kijelzője érintéssel működik...? Akkor miért van két ára?



#kijelző #telefonképernyő
2023. okt. 24. 07:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az érintőképernyő úgy épül fel, hogy van a kijelző és előtte van egy érintéserzékeny felület és egy amolyan előlap feleség, hogy védje valami a kijelzőt pl. amikor azt mondják, hogy gorilla glass kijelzője van akkor erre az "előlapra" hivatkoznak.
2023. okt. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Szirty ***** válasza:
100%

"Mi a különbség"?


Az hogy teljesen más célt szolgálnak. Két külön dolog, csak egybe van építve.

2023. okt. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A kijelzőn megjelenik a tartalom amit mutat neked a készülék. Az érintő pedig a beviteli eszköz amivel kezeled a telefont. Olyan mint a monitor és az egér a számítógépen. Két külön eszköz.

Manapság már a telefonokban, tabletekben ezt a két dolgot összeragasztják, összepréselik (laminálják), így gyakorlatilag egy egységet képez és egyben szokták cserélni.

2023. okt. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
Ha csak telefonra gondolunk, akkor régen a kijelző nem érintőképernyő volt, hanem csak kijelző, és voltak gombok a bevitelre.
2023. okt. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi, így már értem, logikus!
2023. okt. 24. 09:30
 6/7 anonim ***** válasza:
Manapság egymásra vannak ezek laminálva és külön nem cserélhetőek. De pl. régen tabletnél cseréltem érintőt, mert azt külön le lehetett szedni, egy "ablak" volt a kijelző felett.
2023. okt. 25. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen, amúgy közben rájöttem, hogy nekem előbb elromlott az érintőképernyőm, mert nyomtam valamit, és a telefon másra reagált, sőt, néha saját magát nyomogatta, gondoltam, kb. önkielégít, hogy magához ér :D , aztán most meg még el is tört és most már igazán zavar a repedésnyom a képernyő nagy részén. Aztán meg is kérdeztem egy szervízben, hogy van-e az én telefonomhoz való kijelző képernyő, és csak utána kérdeztem meg, hogy érintőt is tudnak-e cserélni, és akkor mondta a szervizes, hogy az egyben van. Mondjuk sajnos nem volt neki és vszeg nehéz is lesz szereznem, mert M.o.n vettem a telefonom, már régen és közben külföldön élek, ahol eddig sem találtam hozzá semmi cuccot, de gondolom, meg tudják rendelni netről, sőt, akár én is megrendelhetném - ha még egyáltalán gyártanak hozzá, de mondjuk a cseréjét nem vállalnám be egyedül...


Így is furcsa már az is, hogy volt rajta képernyővédő fólia, és mégis eltört, még garanciális is volt, erre azt mondja az eladó nekem, hogy az karcolás ellen van, nem törés ellen, így jártál. Vá! Ja, a törhetetlen telefonom amúgy, mert direkt ezért akartam törhetetlen telefont, ami aztán mégis eltört. Frusztráló. De persze miért raktam olyan magasra, nem elég biztos helyre, ahonnan aztán le is esett... Meg persze tudom, hogy nincs olyan, hogy törésbiztos, illetve vannak szintjei... De akkor is frusztráló az egész történet, pláne, hogy ha kifutó, régi modellről van szó, akkor tán kijelzőt és érintőt vagy együtt is nehéz találnom pont neki...

2023. okt. 26. 06:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!