Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hétköznapi felhasználóként...

Hétköznapi felhasználóként megéri nem alsó árkategóriás telefont venni, ha a pénz nem probléma?

Figyelt kérdés

A hétköznapi felhasználó alatt azt értem, hogy használja a közösségi médiát, nyaralási fotókat készít, GPS-t használ, vonatjegyet vesz, zenét hallgat, meg Gyakorikérdéseket böngészi a WC-n ülve :-)


Idáig csak alsó árkategóriás okostelefonjaim voltak és lassan esedékes lenne egy új telefon. Pénzem lenne rá, de feleslegesen nem költeném természetesen. Kérdés, hogy nekem milyen pluszt nyújtana egy drága vagy középkategóriás telefon?


2023. nov. 3. 19:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a pénz tényleg nem probléma, akkor ezt tudom mondani:

Én is ezt kérdeztem, amíg meg nem vettem életem első csúcskategóriás telefonját. Most nem az aktuális van nekem, mégis azt tudom mondani, hogy

a telefon gyorsaságát egy napon sem lehet említeni egy alsó kategóriással. A képek és videók minősége nagyon nagyon jó, nem hiába vannak már ezekre kiírt fotós versenyek is. A kijelzők minősége nyilván ugyancsak kiemelkedő. Az anyaghasználat szintén. Bármikor csukott szemmel meg tudom különböztetni, h egy 50 ezres vagy egy 500 ezres telefon van a kezemben.

Ja és igaz, h soknak tűnhet az ár, de ha azt nézem, h régen 80-100 ezerért vettem évente telefont, mert kb addig bírta, most meg 4. éve használom az enyémet és ugyanolyan gyors, mint új korában, akkor sztem kb ugyanott vagyok anyagilag, de mégis csak egy jó telefon van a kezemben.

2023. nov. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Összességében egy jobb felhasználói élményt kapsz szóval érdemes minimum középkategóriásat venni.
2023. nov. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
felejtds el az alsó-, de szerintem a középkategóriát is. én is szenvedtem az ilyen vackokkal, ameddig kb 6 éve nem vettem egy csúcstelefont. na azóta azt mondom, hogy inább egy régebbi csúcs, mint egy új közép-, vagy alsókategória. itt van példának ismerősöm, februárban írt alá 2 évet a yettelnél egy galaxy a53-ért, és most ment be megkérdezni, hogy mit tud kezdeni, ha újat akar.
2023. nov. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Tök felesleges 150e forintnál többet adni ezért. A drágább teló sem fogja tovább bírni, akksi ugyanúgy öregszik stb... Az árkülönbözetből egy csomó szép, jó dolgot csinálhatsz. Persze, lehet WC-t aranyból kiönteni és azon csücsülni, de minek?
2023. nov. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#4 nem igaz, h ugyanúgy öregszik. Nekem napi 5-6 óra a minimum képernyőidőm (munkámban sok a holtidő, ráérek nyomni) és még mindig a gyári aksija van a telefonomba 4 év után is. Reggel 5kor veszem le a töltőről és este 9 körül dobom fel, ekkor szokott 10-20% között állni. Mutass már nekem olyan alsó-középkategóriás telefont, aminek ilyen intenzív használat mellett 4 év után így bírja az aksija. Teljesítményben pedig épp azt nyújtja, mint amikor éltemben először a kezembe vettem. Nem gondolkodik, nem lassú. Ezt aztán főleg nem fogja tudni egy olcsóbb telefon, mert az valóban öregszik, ahogy mondod.
2023. nov. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%

Önigazolást akarsz, mert drága telefont vettél, de ettől nem lesz igazad.


Harmadik alsókat. Samsungom van, egyik se lassult be, csak a cég cserélgeti alattam 3 évenként, amúgy én használnám tovább, mert kutya bajuk.


Ha értenél az elektronikához, ismernéd a gyártástechnológiákat, tudnád, hogy ezek a "prémiumoknál" is azonosak. Nem fognak külön gyártósort felállítani a te "prémium" telódhoz.

2023. nov. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vagy neked önigazolás, h vagy nincs pénzed ilyen telefonra, vagy smucig vagy venni, ezért azt hajtod magadat nyugtatva, h a csúcskategória ugyanolyan, mint a többi. Amúgy meg leszarom a véleményedet. Nekem igenis megérte és ezt fogom tanácsolni mindenkinek, aki ezt kérdezi. Lelke rajta mindenkinek, h melyikünknek hisz. Te meg nyugodtan nyomogassad magadnak a filléres céges telefonjaidat.
2023. nov. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A drága telefon gazdája ugyanarra használja a készüléket, mint az olcsó telefon gazdája. Hát nem fantasztikus?
2023. nov. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!