Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Aki rendelt már a Telekomtól...

Aki rendelt már a Telekomtól online részletfizetésre mobilt, elmondaná a menetét?

Figyelt kérdés

Csak annyit írnak, amennyire elolvastam az oldalukon, hogy személyi igazolvány és lakcímkártya kell hozzá. Akkor se számlakivonatot, se munkáltatóit nem kérnek, hogy igazoljam, tudnám-e fizetni a részleteket havonta? Max előleget kérhetnek, ha jól értem.


És csak kosárba teszem, megrendelem, és semmi hercehurca, hogy hitelvizsgálat, videós azonosítás stb, mint amikor áruhitelre venném?



nov. 5. 08:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Ilyen egyszerű. A munkahelyedet kérdezik meg, hogy hol dolgozol.
nov. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Magyarul én csak beírom a munkáltatómat, és onnantól kezdve semmi más dolgom nincs ezzel kapcsolatban? Nem keresik fel őket, nem kérnek igazolást stb.
nov. 5. 09:12
 3/12 anonim ***** válasza:

Hát én 22 éve vagyok telekom előfizető, úgyhogy nálam biztos kicsit más mint egy új előfizetőnél. Nálam ez úgy működik hogy kosárba rakom, kiválasztom a díjcsomagot, stb. Elég sokat kell kattintgatni, elfogadni a feltételeket, stb, ugyanis 2 évre kötsz egy előfizetői szerződést és a telefonra a hitelt! Nem árt hagyni kis időt magadnak és nyugodtan végigolvasni mire kattintasz rá! Pontosan válaszd ki a díjcsomagot, telefont, stb, mert utólag nincs mód a változtatásra! Tehát úgy ne csináld, hogy 2 perc múlva kezdődik a barátok közt, addig gyorsan végigkattintgatom. Hagyj rá 15-20 percet.

Amikor végignyomkodtál mindent és készen vagy, akkor a telekom fiókodban megjelennek a "papírok". A szerződés, telefon garipapírja, stb. A rendeléseknél pedig látod az állapotát, hogy mikor küldik ki.

Az átvételnél csak az előfizető veheti át a készüléket! Nem anyuka, nem szomszéd, nem a kismacska, csak te, a személyi igazolványoddal! A futár le fogja ellenőrizni a személyi igazoványod számát.

Fitezést majd meglátod mit ajánl fel. Lehet hogy ha kell előleg, akkor a nagyobb összeget nem engedi utánvéttel a futárnál, csak online.

nov. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi a részletes választ.

Na pont a kiszállítás része a necces, ugyanis előfordul, hogy munkám miatt pont küldenek valahova, és épp nem tudom átvenni. Ilyenkor gondolom szívás van. Vagy addig keres a futár, amig át nem veszem?

Jobb volna személyesen, csak 30 km-es körzetben nincs telekom üzlet nálunk, meg ahogy tudom személyesen nincsenek is olyan kedvezmények, mint online, meg a készletet is ki tudja, hogy van-e ott, ahova mennék, szóval emiatt szabadnapot is hiába csesznék el, ha kiderül, hogy nincs.

nov. 5. 09:19
 5/12 anonim ***** válasza:
Kiveszel egy szabadnapot a kiszállítás napjára.
nov. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mondjuk ez jogos, ha valóban fixre tudni, hogy aznap szállítják, és az úgy is történik.
nov. 5. 09:28
 7/12 anonim ***** válasza:
31%

Nem kell pont személyes átvétellel kérned, hiszen van lehetőség csomagpontra (benzinkút, posta) is kérni, ekkor nem kell lesned a futárt, értesítést meg küldenek ha mehetsz érte.

[link]

nov. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hát igen, nem minden offline telekom üzletben van minden készleten. Az úgy működik hogy ha nincs, akkor megrendelik és be kell menned mégegyszer átvenni.

Azt most nem tudom hogy van-e a weboldalon arra lehetőség hogy üzletben vedd át az online rendelt telefont... meg kell nézni hogy mit ajánl fel.

A futár nem fogja végigjárni a fél világot miattad hogy merre vagy. Ha nem vagy a címen nyom egy sikertelen kézbesítést és megy tovább. Van még 100-200 másik címe aznapra. Nekem megcsinálta a futár, hogy a környékbeli címeket kirakta és utána visszajött, de hát haver futár, szinte napona jön a céges csomagokkal is.

Kapni fogod az értesítés amelyik nap jön,. Mond meg a főnöknek hogy nem mész sehova amig át nem veszed a csomagot. Ha normális, akkor meg fogja érteni.

nov. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
#7 köszi, ezt nem tudtam. Vagyis olvastam a szállitásnál, hogy van pl foxpost is, csak kimondottan írja, hogy oda csak listaáron egy összegben, előfizetés nélküli rendeléseket szállítanak, a postapontra szállítás felett elsiklottam, de ahogy olvasom, ott nincs ilyen kritérium. Ez akkor jó opció nekem, ha tényleg így van.
nov. 5. 10:48
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen, mert a postaponton ember van és nem automata. Az ember meg le tudja ellenőrizni a személyi igazolványodat, hogy te vagy-e az előfizető, megrendelő. Vagyis az átvétlhez vidd a személyit magaddal!
nov. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!