Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Samsung Galaxy S23 ultrából...

Samsung Galaxy S23 ultrából melyiket érdemes venni? 256, 512, 1Tb? A nagyobb megéri a plusz felárat?

Figyelt kérdés
2023. nov. 13. 14:11
A kérdező szavazást indított:
256gb/8gb
512gb/12gb
1tb/12gb
5 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Erre a kérdésre a pontos választ egyedül csak te tudhatod, mert csak te vagy azzal tisztában, hogy mennyi ramra és tárhelyre van szükséged egy telefonban. Én személy szerint jelenleg bőven elvagyok egy 8/256-os telefonnal, de ha neked kell a nagyobb tárhely és ram mennyiség, akkor vedd az 1 TB-osat. A tárhelyem szinte fele szabad még, a 8 GB ramot telefonban meg még félig sem használom ki. De ez csak én vagyok, lehet hogy neked szükséged van rá. Írd le, hogy mit szeretnél a telefontól, és meglátjuk, hogy kell-e neked a több ram és tárhely, de a legtöbb felhasználónak nincs rá szüksége.

2023. nov. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Alap szintű felhasználás, térkép állandóan megy rajta. Közben youtube, facebook, messenger. Kb ennyi. A ram mérete a gyorsaságért felel? Jelenleg Note20 készülékem van, ezzel ilyen téren elégedett voltam.
2023. nov. 13. 14:41
 3/8 anonim ***** válasza:

"A ram mérete a gyorsaságért felel?"


Nem, az csak annyit tesz, hogy minél több a ram, annál több appot tud megnyitva tartani egyszerre. Androidnak nagyobb ram igénye van, mint az iOS-nek, de azért 8 gb még egy androidos telefonba is bőven elegendő szerintem.

Ha pedig ezekre használod, amit írtál, és nem teszed tele 50+ appal, játékokkal, és több ezer foróval, videóval, nem 8K videózol állandóan, akkor a 256 gb tárhely sose telik be szinte. Én 128 gb-vel elvagyok úgy, hogy csomó appom van és még így is van majdnem 50 gb szabad helyem.

2023. nov. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%

#3.Ugye azt tudod, hogy a rendszer is többet foglal le alapból magának és jobban tud gazdálkodni ha több a memória?

Ezáltal sokkal gyorsabb a rendszer is.

Dinamikus memóriakezelés van, nem olyan fekete-fehér az egész.

2023. nov. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Ugye azt tudod, hogy a rendszer is többet foglal le alapból magának és jobban tud gazdálkodni ha több a memória?"


Igen, tudom. Ezért is volt az, hogy a 2-3gb ramos telefonokon állandóan sz.rakodott az android anno, és váratlanul bezáródtak appok stb. Viszont egy mai androidos telefon átlag felhasználásra 6 gb-rammal kényelmesen elvan, 8 gb meg már szinte teljesen okés. A 12 gb sztem nagyon hardcore felhasználásnál fontos csak.

2023. nov. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem 512/12-es van, és nincs is okom panaszra. Ha nincs szükséged extra tárhelyre, akkor szerintem felesleges a nagyobb.
2023. nov. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
512/12gb mellett döntöttem végül. 😊
2023. nov. 14. 19:55
 8/8 anonim ***** válasza:
Wise choice :D
2023. nov. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!