Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A SIM és eSIM közül melyiket...

A SIM és eSIM közül melyiket választanád?

Figyelt kérdés

Új SIM-et fogok venni (külföld).

Tudom, hogy az eSIM nagyon kényelmes, mert az új telóval együtt aktiválhatom, nem kell fizikai kártyával bajlódni.


Viszont vannak fenntartásaim. Nem-e könnyebb így hacker-eknek ellopni? Vagy ha pl majd utána új telót veszek akkor hogy töltöm át rá?

Ilyenkor az eSIM egy applikáción keresztül érhető el amit a szolgáltató ad?

Vagy hogy szokott működni?



2023. nov. 16. 10:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, tulajdonképpen ugyanúgy működik mindkettő csak az adathordozó más.

Annyi, hogy eSIM esetén van a telefonban egy chip, amire letöltődik ugyanaz az információ ami a fizikai SIM-en is rajta van.

Nem könnyebb hackereknek ellopni.

Nem kell semmilyen applikáció, az eSIM-es készülékek gyárilag tudják azt kezelni.

2023. nov. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Talán az lehet még egy érv az eSIM mellett, hogy ha valami miatt egy másik (régebbi) telót kell majd egyszer használnom valami miatt, akkor abba simán átrakhatom.
2023. nov. 16. 11:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Én maradok a fizikai SIM-nél. Például azért, mert az eSIM aktiválásához internet szükséges, ami nincsen amíg nem aktív az eSIM, így a semmi közepén ahol nincs wifi nem lehet aktiválni (aktiváltam már kártyát vonaton). Ha elromlik a készülék újra kell aktiválni amihez a szolgáltató közreműködése szükséges, míg a fizikait csak kiveszem és beteszem az újba. Na meg ha több készüléken használnám felváltva, volt ilyen régebben, egy telefon és egy modem között rakosgattam a kártyát attól függően, hogy telefonálni akartam vagy netezni a laptopon (akkoriban még csak a high end telefonok tudtak hotspotot és usb megosztást).
2023. nov. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az eSIM egyik legnagyobb előnye, hogy otthonról is aktiválható, nem kell szolgáltatóhoz szaladgálni SIM-kártyáért.

Ha ez éppen irreleváns, akkor meglátásom szerint teljesen mindegy, mit választasz. Sorakoztass fel érveket a saját élethelyzetedből fakadóan, és amelyik variáns mellett több szól, azt válaszd!

2023. nov. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2019 óta használok E-SIM-et! 2019-ben akkor még csak a Telekomnál volt E-SIM. Ma már a Telekomon kívül még a Yettelnél is, és a Vodafonenál is van E-SIM.
nov. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!