Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Android: Mi mindentől függ a...

Android: Mi mindentől függ a zene(lejátszó) áramfogyasztása? - Egy kicsit hosszú

Figyelt kérdés

((Megkérem a moderátorokat, hogy ne rakják át a kérdést Mobiltelefonok vagy Szórakozás, zene vagy más kategóriába! Ide illik a legjobban.))


A kérdés számomra nem elhanyagolható, ugyanis én – legyen annyi elég, hogy – sok-sok-sok órát használom minden nap, így csupán néhány mAh-ás különbségnek jelentős hatása van nálam – ismétlem: nálam.


Nyilván egyrészt függ a hangerőtől, illetve hogy mekkora hangszórót – fülhallgatóról van szó jelen esetben – kell üzemelni. A fülhallgató adott és amikor csak lehet, akkor halkabban használom. Tehát ezeket a tényezőket nem szükséges tovább elemezni.


Folyamatosan ismétlődő – vagy végtelenített ismétlődésnek hívják? – "üzemmód"?ról van szó. Tehát ugyaz az mp3 megy sok-sok-sok órán keresztül. Megkérek mindenkit, hogy ezen ne értetlenkedjen és ne akadjon fenn! Nem kívánom az egész élethelyzetemet ismertetni, de többet se kívánok írni ezeknél.


Függ-e az áramfogyasztás attól, hogy:

- milyen hosszú az adott mp3 fájl?

- belső tárhelyen vagy SD-kártyán van az adott zeneszám?

- egy adott mappán belül hány, illetve mekkora terjedelmű mp3-ak vannak?

- a kedvencekből játszom-e le vagy sem?

- milyen hosszú címe van az adott mp3 fájlnak?

- az adott mp3 fájl hányadik helyen áll abc sorrendben az adott mappában vagy kedvencekben.

- milyen zenelejátszót használok? Huawei P8 Lite telefonom van és jelenleg a gyári zenelejátszót használom. Bár szeretnék váltani, mert nincs benne egy, a számomra lényeges funkció (effektek, pontosabban mélyhang emelés).


Jelenleg úgy takarékoskodok az árammal – mert ugye "sok-sok-sok órát használom minden nap" –, hogy ultra takarékos üzemmód teszem a készüléket. Viszont ekkor a nem alapértelmezett zenelejátszó bezáródik. A beállításoknál pedig nem véltem felfedezni olyan opciót, amivel be tudnám állítani, hogy milyen alkalmazások fussanak ebben az üzemmódban. (A tapasztalatom az, hogy a "sok-sok-sok" óra használata alatt ezzel az üzemmóddal érezhető a különbség áramfogyasztás terén. Nem tudom, hogy ezt mértékű csökkenést felül tudná-e múlni bármi úgy – hogyha nem lehet egy másik, esetlegesen kevesebbet fogyasztó alkalmazást ebben az üzemmódban futtatni –, hogy normál üzemmódban van a készülékem?


Köszönöm szépen előre is a segítségeket!



nov. 18. 11:20
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Teljesen felesleges aggodas. Ha lemerult, tedd toltore.
nov. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a gyári lejátszó fogyasztása alá semmivel nem tudsz menni. Minden bonyolítás a feldolgozás során csak növelni fogja, a gyárinál egyszerűbbet meg nem hiszem, hogy találsz.

Ha több mélyet szeretnél, akkor inkább válassz egy olyan fülest, ami ezt forszírozza már alapból.


(Amúgy te is kérdezel és kíváncsivá tehet valakit, hogy mit miért. Nem érzem jónak ezt a hozzáállást, hogy mondjátok meg amire én kíváncsi vagyok, de ti tartsátok meg a kérdéseiteket magatoknak. Ez itt nem egy fizetett szolgáltatás.)

nov. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem nagyon értem a problémát, a matuzsálem Motorola Defym is szól reggeltől-estig folyamatosan a 2-3 éves akkuval. Szerintem csak simán tönkrement az akkud. De többet nem mondhatok!
nov. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Szirty ***** válasza:
100%

"Függ-e az áramfogyasztás attól, hogy:

- milyen hosszú az adott mp3 fájl?"


Ha teljes hosszában lejátszod akkor egyértelműen igen!


"- belső tárhelyen vagy SD-kártyán van az adott zeneszám?"

Valószínűleg igen.


"- egy adott mappán belül hány, illetve mekkora terjedelmű mp3-ak vannak?"

Valószínűleg nem.


"- a kedvencekből játszom-e le vagy sem?"

Teljesen mindegy


"- milyen hosszú címe van az adott mp3 fájlnak?"

Mindegy


"- az adott mp3 fájl hányadik helyen áll abc sorrendben az adott mappában vagy kedvencekben."

Valószínűleg nem.


"- milyen zenelejátszót használok?"

Igen.


De sok függ az adott szoftvertől is.

Ha pl. durván rágörcsöl a mappában lévő file-okra akkor számíthat azok száma vagy azok nevének hossza. Azt ki tudja.

nov. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Bocsánatot kérek, de élethelyzetem miatt nem tudtam korábban válaszolni.


1-es! A Részletes kérdésemből világosan lehet arra következtetni, hogy az esetemben ez nem opció. Mert, ha opció lenne, akkor nem írtam volna ilyen Rendkívül hosszú kérdést.


Köszönöm szépen 2-es a logikus választ!

Nincs rá módom, hogy új fül- vagy fejhallgatót vásároljak. A "fülhallgató adott" mondatrésszel ezt szándékoztam közölni.

Igazad van az utolsó bekezdésben is, viszont az én élethelyzetem nem könnyen érthető és egy esetlegesen érdeklődő kérdésből következne sok másik kérdés, ami számomra nemkívánatos – tehát tapasztalatból kértem a távolságtartást. Na jó, engedek, de csak 1 dolgot osztok meg és itt meg is állok: a szó szoros értelmében 0–24 hallgatom az mp3-akat. És ezután jönnének a miértek és azt követően is további kérdések merülnének fel. Tehát értelek és elfogadom, de az én oldalam is megvan, ami tapasztalatokon alapszik.


3-as! Egy 2.200 mAh-ás akkumulátort 0–24 – mert most már megtudtátok – mp3 hallgatása rendesen le tud meríteni, függetlenül attól, hogy új-e.


Köszönöm szépen 4-es!

nov. 28. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!