Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » ? Hangok készítése, hangok...

? Hangok készítése, hangok változtatása (szerkesztése)... HOSSZÚ!

Figyelt kérdés

A kérdésem valahogy így hangzik: Létezik olyan program, amiben hangokat tudok készíteni? (vagy én magam hogyan tudnám megírni? Jelenleg nincs programozói tudásom, de szeretnék majd megtanulni programozni.) Tehát mesterségesen hangokat készíteni...Legyen az akár hajszárító zúgás (ami monoton, éppen emiatt sokkal könnyebb, mint a váltakozó hangokat elkészíteni), akár madárcsicsergés vagy bármi... Tudom, hogy léteznek mind hajszárító hangok, mind madárcsicsergés hangok a youtube-on. Én mégis szeretnék a meglévő hajszárító hangon változtatni, mert igen-igen sok találat közül sem találtam tökéletesen megfelelőt. Kérlek, hogy ne keressetek és ne linkeljetek be hajszárító hangokat , mert nem fogom megnyitni, mert "igen-igen sok találat közül sem találtam tökéletesen megfelelőt", hanem a meglévő hangokat szeretném SZÁMOMRA optimálisra változtatni, valamint szeretném elemezni a hangok összetételét is.

Azok a hangok, amiket hallunk, igen nagy hányaduk nem 1 hangból tevődik össze, így tehát először tanulmányoznom kell a hangok összetételét, hogy tudjam, hogyha változtatok egy tényezőt, akkor mi történik és nagyjából hogyan kell változtatni a tényezőket, hogy egy konkrét eredményt érjek el. Nem tudom, hogy hogyan induljak el, nem tudom, hogy milyen tudományág ez, nem tudom, hogy hogyan keressek rá.

Tehát a leírtakban szeretnék információkat kérni azoktól, akik tudnak értelmes és érdemleges információt adni. Köszönöm szépen előre is a hasznos válaszokat!



#hang #programozás #program #hangszerkesztés #hang összetétel #hangátalakítás
2022. jan. 23. 14:19
 1/5 anonim ***** válasza:

1. Felveszed a hajszárító hangját.

2. Letöltesz egy ingyenes hangszerkesztőt (pl. Audacity), és addig csűröd-csavarod benne a dolgokat, amíg olyanná nem varázsolod a hangot, ahogy neked tetszik.


Avagy nézd meg, hogy készülnek a rajzfilmek hangeffektjei:

https://www.youtube.com/watch?v=hlWGXWXvr7Q

https://www.youtube.com/watch?v=l70td8UoCiQ


Vagy pedig letöltesz egy DAW-ot (pl. FL Studio, LMMS, stb.) vagy bármilyen egszerűbb VST hostot, és a programhoz adott zajkeltőkkel vagy a netről szedett VST-kel megpróbálod magad előállítani a hangot. Pl. egy hajszárító hangját mondjuk úgy tudnám elképzelni, hogy az egyik oszcillátort noisre-ra állítod, a másikat pedig saw-ra, és teszel rá bandpass filtert. És mindezt utólag is szerkesztheted.


Ugyanakkor azt fontos tudni, hogy a programozottan előállított hangok sosem lesznek olyanok, mint a valódiak. Lehet nagyon élethű, nagyon jó hangokat előállítani, de az agyat nem tudod átverni. Lehet, hogy nem is tudod megfogalmazni, mi a baj az adott hanggal, de azt érezni fogod, hogy egyszerűen nincs rendben.

2022. jan. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Fogsz egy érzékeny mikrofont és rögzíted ezeket a hangokat, ennél egyszerűbb nincs.
2022. jan. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Azok a hangok, amiket hallunk, igen nagy hányaduk nem 1 hangból tevődik össze, így tehát először tanulmányoznom kell a hangok összetételét, hogy tudjam, hogyha változtatok egy tényezőt, akkor mi történik és nagyjából hogyan kell változtatni a tényezőket, hogy egy konkrét eredményt érjek el."

A szintetizátorok pont ezen az elven működnek.

Az additív szintézisnél ezeket különböző amplitúdójú, frekvenciájú és fázisú (szinusz) jeleket adják össze (lásd: Hammond-orgona); szubtraktív szintézisnél az összetett hangokból különböző szűrőkkel vonnak ki összetevőket (Moog moduláris szintetizátor).

FM-szintézisnél az egyik jelforrással módosítják a másik jelforrás frekvenciáját, AM-szintézisnél pedig az amplitúdóját.


"Jelenleg nincs programozói tudásom, de szeretnék majd megtanulni programozni.) Tehát mesterségesen hangokat készíteni.."

Vannak audio programozási nyelvek, mint például:

* Pure Data: [link]

* ChucK: [link]

* Csound: [link] - ehhez grafikus felület a Cabbage: [link]

* SuperCollider: [link]

ha kicsit "látványosabb", nem annyira "elvont" megoldást szeretnél, ott vannak a moduláris szintetizátorok - annak egy szoftveres megoldása például a VCV Rack: [link]

2022. jan. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A sound designer egy elég komoly szakma, és nem a jól automatizálható fajtából.
2022. jan. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Már látom, hogy mennyire bonyolult. Későbbre félre teszem az információkat, mert érdekel.

2022. jan. 29. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!