Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Yettel, Telekom, Vagy Vodafone...

Yettel, Telekom, Vagy Vodafones vagy? Melyik a legolcsóbb és legjobb? Milyen tarifa csomagba vagy.?

Figyelt kérdés
nov. 19. 20:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Jelenleg a mobilom az Yettle, de van Telekomos Sim kártyám is, mert az otthoni internet az Telekom. Igazából nincs ennek a mai világban már jelentősége, nincsenek túl nagy különbségek.
nov. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nagy különbségek nincsenek, de ha nagyon általánosítanom kéne, akkor szerintem a Telekom a legfejlettebb, de a legdrágább is.

A voda a legolcsóbb, de a legrosszabb is.

A yettel középkategória.


Persze lehet olyan, hogy pl. ahol laksz, onnan pont egy hegy takarja a telekom adótornyát, a voda-torony meg pont a szomszédban van. Itt nyilván azt fogod tapasztalni, hogy a voda jobb.

nov. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez csak abszolút szubjektív vélemény, de huszonévnyi+ tapasztalat (és ismerősök panaszkodása) alapján, a sorrend nálam:

Telekom, Yettel, Vodafone

nov. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Westeles volt az első mobil, azóta az van, csak a cégnév változott.
nov. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mivel oligopol piacról van szó (kevés piaci szereplő, akik irányítják a piacot) ezért sok különbség nincs. Árazásban pl biztos nem. Nagyjából a csomagárak és a készülék árak is ugyanolyanok. Én multkor néztem, hogyha részletre vennék elődizura mobilt, hol érné meg. Azinte ezer forintra pontosan ugyanazok az ajánlatok jöttek ki a három szolgáltatónál. Különbség csak apró részletekben van. A Yettelnél pl a választható csomagoknál a net és a beszéd egy csomagban van, nem tudod külön varriálni. A Telekomnál külön válaszhatsz net opciót és külön beszédet. Ez azért jó, mert eldöntheted, hogy kis beszéd csomaghoz pl sok netet választasz vagy fordítva. A többi szolgáltatónál egyben van, vagyis ha sok netet válaaztasz, beszéd is sok.
nov. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#3-as voltam. Én ott a hálózat minőségével kapcsolatos szubjektív véleményem írtam. Árakban nem tudom hogy alakul, de ahogy többen írták, vélhetően nagy különbség nem lehet a hasonló "csomagok" között. Hiszen akkor a drágább nagyrészt eledhatatlan lenne.


A nagy különbség ott lehet,hogy ha van lehetőséged valamilyen flottába belépni. Általában a "privát" (pl. céges, stb) flottákban nagyon durva árak vannak. Pl én lassan 20 éve csak ilyenekben vagyok. Most bruttó havi kb 2500 Ft-ért kapok korlátlan belföldi 0 Ft-os percdíjat, és 10 GB netet, Telekom alapon.


De pl vannak publikus flották, amik még jobbak mint a szolgáltatók csomagjai. Pl ZooPhone. Tesóm 1 éve használja, valami 6eFt/hóért kap koráltan 0Ft percdíjat és 50 GB (!!!) Internetet. Úgy, hogy a szolgáltató kezeli az előfizetését, így ha bedől a flotta, akkor sem bukja a számát. És tök meg van elégedve vele.


A szolgáltatóknál a prepaid ("kártyás") alapon tudok csak egy különbséget említeni (ami nekem legalább is fontos volt). Olyan prepaid előfizetés kellett volna ilyen-olyan célra ("végszükség" Internet, riasztóba, stb) amin van egy kis internet, de nincs havidíj. Na ilyet csak Telekomnál találtam. Ott a prepaid (Domino) szolgáltatáshoz lehet 4e Ft-ért alkalomszerűen úgy 5 GB-ot venni (Domino Marathon bővítő), hogy az Internet keret addig tart, amíg el nem fogy. Ha pl 10 hónapig nem fogy el az 5 GB, akkor 10 hónapig tart, és közben nem kell fizetni már semmit. Ez full ideális pl ahol kevés mobil Internet kell, és nem akar az ember havonta fizetni érte. Ilyet más szolgáltatónál akkor nem találtam mikor néztem.

nov. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A Vodafone-nál is és a Telekomnál is van előfizetéses csomagom. A Vodafone-nál RED Infinity 5G csomagom van. A Telekom-nál pedig Mobil XL csomagom van. Mind két cégnél havi díjas számlás csomagom van.
nov. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!