Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogy kell feloldani egy...

Hogy kell feloldani egy Samsung telefont, ha elfelejtettem a jelszót?

Figyelt kérdés

Előre szeretném leszögezni, hogy gyári visszaállítást semmiképpen sem szeretnék végezni a telefonomon.

Samsung Galaxy S20+-om van, sokáig nem használtam és most újraindítás után kéri a PIN kódot (a képernyőzárét, nem a SIM kártyáét).

Az összes lehetséges kódot kipróbáltam, de nem akar beengedni és már 24 órára tiltott le.

A "Find my Mobile"-ban be tudom mérni a telefon helyzetét és le is tudom zárni távolról, viszont feloldani nem. (Nincs bekapcsolva rajta "Mobil megkeresése" funkció). Ennek ellenére mióta próbáltam a Find my Mobile-lal feloldani, megjelent a zárképernyőn a "Mobil megkeresése" felirat. (Ezzel lehet valamit kezdeni?)

PIN kódon kívül arcfelismerés és ujjlenyomat is van regisztálva a telefonba.

A kérdésem pedig az lenne, hogy ki lehetne-e kerülni a jelszót valahogy/esetlegesen lezárt állapotban mégis le lehet-e szedni róla az adataimat?

(márkaszervizben voltam vele, csak gyári visszaállítást tudnak csinálni)

Előre is köszi a válaszokat!



nov. 23. 18:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
29%

Szép mese: a kódot elfelejtetted, a pofádat nem ismeri fel sőt az ujjlenyomatod is változott.


Na , mesélj még....

nov. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
#1 Azért van olyan, hogy újraindítás után nem tudod akárhogy feloldani a telefont. Ha én újraindítom a telefonom (amúgy Xiaomi) akkor csak a pin kóddal enged "biztonsági okokból", ujjlenyomattal nem lehet újraindítás után feloldani, se arcfelismeréssel.
nov. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Szervizmérnök úr ***** válasza:

1.

Nem is akarja felismerni az arcát, mert az nem olyan biztonságos, lehetnek hasonló arcok.

Ezért szokott lenni ilyenkor a PIN-kód vagy jelszó, aminek prioritása van.

Sőt, amikor már bekapcsolt állapotban van, akkor is mondjuk minden 10. alkalommal (de a pontos számot most nem tudom), a képernyőzár kérheti a jelszót vagy PIN-kódot, hiába van beállítva pofára.


"Előre szeretném leszögezni, hogy gyári visszaállítást semmiképpen sem szeretnék végezni a telefonomon."

Szögezni is lehet. Egy 100-as szöggel át tudod ütni. Csak ilyenkor zárlat keletkezik az akkuban. Ha jól feltöltötted, lesz egy kis tűzijáték, láttam már ilyet (18650-nél).

nov. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Smart thingsben távolról fel lehet oldani a telefont meg le is lehet menteni az adatokat.
nov. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
Régen használt mobilnál, meg kell kérdezni az akkori barátnőtől, hogy mi volt a belépő kód ?
nov. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
36%
Az első válaszolón annyira látszik, hogy egy büdös paraszt, aki csak kötekedni van itt
nov. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%

#6 ! Nem védem az 1-est, de heti szinten olvasni ilyen-olyan kamu dumákat azzal kapcsolatban, hogy elfelejtették a jelszót, de gyári visszaállítást nem szeretnének. Az esetek túlnyomó részében az inkább a párjuké, nem a sajátjuk, mivel konkrétan az én Samsung A52-esem is napjában legalább 1x csak PIN kóddal hajlandó feloldani a képernyőzárat, pont azért,hogy ne felejtse el az ember.

Az A52-esem is kéri a biztonsági kódot, a SIM feloldása után, de nekem van annyi eszem, hogy a kettő ugyanaz. A biztonsági kóddal kapcsolnak be az egyszerűsített képernyőfeloldások, mint az újjlenyomat, vagy az arcazonosítás. Ezt megkerülni nem lehet, mert az kiskapu lenne a zárt képernyő feloldásához.

nov. 24. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Együtt értek 7 válaszolóval.
nov. 24. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#7 “Az A52-esem is kéri a biztonsági kódot, a SIM feloldása után, de nekem van annyi eszem, hogy a kettő ugyanaz.”


Egy kiberbiztonsági szakértő mondjuk erről mást mondana.


#1 bekapcsoláskor kér pinkódot sztem minden telefon. Biometrikus azonosítás csak utána működik.


#3 “ Nem is akarja felismerni az arcát, mert az nem olyan biztonságos, lehetnek hasonló arcok.”


Egy jól működő FaceID (pl iphoneokban) max az egypetéjű ikertestvéred arcával kever össze, mással nem. Olyan nincs, h hasonló arcra felold.

nov. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ezt olyanként mondom, aki ezzel foglalkozik, hatósági megkeresésre, legálisan.


Az utóbbi 4-5 évben az Androidos telefonok felhasználói adatokat tartalmazó particiója (USERDATA), teljes titkosítás alatt áll (mint az iPhone). A titkosítás dekódolásához szükséges kulcs meghatározása, a bootoláskor megadott jelkóddal történik.


Amikor a telefon csak "lezáródik" (de nincs újraindítva), akkor a USERDATA visszatítkosítása bár aktív, de ha nem tudsz jelkódot vagy bármi más érvényes authentikációt mutatni neki (arc, ujjlenyomat, stb), akkor nincs feloldási lehetőség, nem férsz az adatokhoz. Vagy nem találsz valami biztonsági rést/hibát.

Most nyilván kivétel az, ami valamilyen felhőbe felszinkronizálódott, mert az nyilván nem a telefonon van.


Persze ez csak mind elmélet. Izarelben a Cellebrite nevű cég (Ők a világelsők telefonok kiolvasásában, FBI-nak is Ők oldanak fel telefonokat) szinte mindent fel tud oldani, kiolvasni. De az neked: 1. Nem fogja megérni, 2. Veled nem állnak szóba.



Úgyhogy jobb ha eszedbe jut a feloldó kód, amúgy buktad az adatid.

nov. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!